Skocz do zawartości

?Browar Staśka, #S18 Bitter


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Ekstrakt 11°Blg, alkohol 4,7%.

Warzone: 29.01.2009

Butelkowane: 16.02.2009

 

Piana: bardzo obfita, jak na bittera, to zdecydowanie za bardzo. Trwała i drobna. Generalnie to bardzo ładna, tyle, że niestylowa.

Kolor: miedziany, czyli wszytko w porządku.

Wysycenie: jak widać po fotce i pianie zdecydowanie zbyt wysokie. Aczkolwiek, po swoistym odgazowaniu podczas nalewania, już stylowe, czyli niskie.

Zapach: zonk... goździk. Fenole w bitterze, to ewidentna wada.

Smak: goryczka średnia, w kierunku solidnej. Zaraz za nią goździk - wada, oraz pyszne owoce jak najbardziej ok, troszeczkę przyjemnej kwaskowości.

Opakowanie: nie pokazuję etykiety, bo troszkę zapleśniała, no i odpadła od butelki :) styl informacyjno-ascetyczny.

 

Generalnie pomimo ewidentnych wad (fenole + przegazowanie) pije się przyjemnie, no ale jak na bittera, to pała.

Co do fotki kulawy aparat (w komórce) i kiepskie oświetlenie. Piwo w rzeczywistości jest znacznie jaśniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No tak... kalkulator mi podpowiadał że będzie niezgodne ze stylem, ale trochę za dużo zostawiłem rezerwy do refermentacji i chciałem wszystko użyć.

A przegazowane jest rzeczywiście - otworzyłem kilka dni temu i co prawda nie wyszło z butelki ale musiałem wlać na dwie szklanki tyle było piany.

 

Dzięki za ocenę. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.