Jump to content
Sign in to follow this  
kopyr

?Browar Staśka, #S18 Bitter

Recommended Posts

Ekstrakt 11°Blg, alkohol 4,7%.

Warzone: 29.01.2009

Butelkowane: 16.02.2009

Piana: bardzo obfita, jak na bittera, to zdecydowanie za bardzo. Trwała i drobna. Generalnie to bardzo ładna, tyle, że niestylowa.

Kolor: miedziany, czyli wszytko w porządku.

Wysycenie: jak widać po fotce i pianie zdecydowanie zbyt wysokie. Aczkolwiek, po swoistym odgazowaniu podczas nalewania, już stylowe, czyli niskie.

Zapach: zonk... goździk. Fenole w bitterze, to ewidentna wada.

Smak: goryczka średnia, w kierunku solidnej. Zaraz za nią goździk - wada, oraz pyszne owoce jak najbardziej ok, troszeczkę przyjemnej kwaskowości.

Opakowanie: nie pokazuję etykiety, bo troszkę zapleśniała, no i odpadła od butelki :) styl informacyjno-ascetyczny.

Generalnie pomimo ewidentnych wad (fenole + przegazowanie) pije się przyjemnie, no ale jak na bittera, to pała.

Co do fotki kulawy aparat (w komórce) i kiepskie oświetlenie. Piwo w rzeczywistości jest znacznie jaśniejsze.

No tak... kalkulator mi podpowiadał że będzie niezgodne ze stylem, ale trochę za dużo zostawiłem rezerwy do refermentacji i chciałem wszystko użyć.

A przegazowane jest rzeczywiście - otworzyłem kilka dni temu i co prawda nie wyszło z butelki ale musiałem wlać na dwie szklanki tyle było piany.

Dzięki za ocenę. :) :)