Skocz do zawartości

[Mini-event] Degustujemy!


Panchoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zarejestrowałem się na piwo.org z pomysłem na ten oto mini-event. Bardzo chciałbym żeby znalazło się kilka osób wspierajacych mój pomysł i podzielających zapał do degustacji dobrych piw! Kto wie? Może w przyszłości udałoby się robić tego typu mini-eventy cyklicznie?

Do rzeczy:

Event polegałby na wspólnej degustacji wcześniej wybranego wspólnie piwa (najpewniej rzemieślniczego) w ustalonym terminie na BeerTalk'u. Degustowalibyśmy wszyscy jednocześnie co pozwoliłoby na porównywanie swoich wrażeń, wymianie spostrzeżeń na temat danego stylu etc.

 

Dajcie znać co o tym sądzicie i czy jesteście chętni na tego typu atrakcję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o piwo:

W pierwszym wydaniu (mam nadzieję że będą kolejne) chciałbym żebyśmy zaopatrzyli się w stosunkowo łatwo dostępne piwo. Możemy wybrać coś z rzemieślniczej oferty jednego z marketów, lub sklepów internetowych.

Co do terminu: Myślę że ustalimy gdy zbierze się już kilka osób. Najpewniej będzie to weekend w godzinach wieczornych.

 

Bardzo ważne jest wasze zaangażowanie i wasza opinia na ten temat. Śmiało smarujcie posty co o Tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosunkowo łatwo dostępne piwo. Możemy wybrać coś z rzemieślniczej oferty jednego z marketów

jakoś nie za bardzo kojarzę piwa rzemieślnicze w marketach,to że np. jakieś tam piwo jest w jednym Tesco wcale nie oznacza że jest we wszystkich ,ba że jeszcze w którymś jest

ale belgi w marketach są już bardziej popularne

zresztą jak ktoś chce to kupi

łik-endy w godzinach wieczornych nie są dobrym terminem na degustowanie,wcale tak dużo osób nie ma ,a u tych co są sensoryka smaku jest zaburzona mocno :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Kompania ma do zaoferowania? Książęce? Serio? Co do Żywca to akurat oni mają portera i koźlaka z ciekawszych piw.

Co do Koncerniaków to już nawet seria Okocim jest lepszym wyborem.

Sądzę że złotym środkiem pomiędzy dostępnością a jakością będą browary które wymieniłem wcześniej.

 

 

Edit: Wspólnymi siłami uzgodniliśmy iż łatwe w zdobyciu a jednocześnie ciekawe mogą być piwa z czasowej oferty lidla (od pon 23.06) http://gazetka.lidl.pl/ff0611e4-7511-4537-9652-86ce483848fa/#/2

Edytowane przez Panchoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych.

Degustację rozpoczynamy 28.06.14 (sobota) w godzinach wieczornych, proponuję abyśmy zebrali się na czacie lub beertalku w okolicach godziny 19:00

 

Piwa które będziemy degustować (wstępnie) to: Belhaven Black Scottish Stout, Abbot Ale, Bishops Finger. Wstępnie, ponieważ w grę wchodzą wszystkie piwa dostępne w ramach tygodnia angielskiego w lidlu (oprócz Lecha etc.)

 

Dodatkowo zgodnie z pomysłem windows13 jutro podrzucę wzór tabeli którą będzie można wypełnić podczas degustacji, od taki dodatkowy smaczek.

 

Do usłyszenia w sobotę! Liczę na frekwencje!

Edytowane przez Panchoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po pracy drzemka ale wczoraj przed pracą zakupiłem wszystkie piwka razy dwa i degustuję z dziewczyną ;) Jak wstanę to coś się jeszcze pomyśli w ramach organizacji . Dobrze by było załatwić z adminem BeerTalku osobny pokój na degustację z hasłem aby nie było troli czy tam aby przyznał komuś uprawnienia do banowania na stałe , tak na wszelki wypadek :D.

Edytowane przez windows13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po pracy drzemka ale wczoraj przed pracą zakupiłem wszystkie piwka razy dwa i degustuję z dziewczyną ;) Jak wstanę to coś się jeszcze pomyśli w ramach organizacji . Dobrze by było załatwić z adminem BeerTalku osobny pokój na degustację z hasłem aby nie było troli czy tam aby przyznał komuś uprawnienia do banowania na stałe , tak na wszelki wypadek :D.

Nie ma trolli na Beertalku, wejście na niego jest ohasłowane, nikt z zewnątrz nie wejdzie. Ksywki z forum, i wejdźcie do któregoś pokoju Rozmówki albo Rozmówki 1 i będzie git. Ja dalej nie mam mikrofonu piwa z lidla w sumie też ale bym chętnie posłuchał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy wszystkich, zarówno degustatorów jak i wolnych słuchaczy :)

 

 

WAŻNE

Będziemy potrzebowali pomocy administratora, polegajacej na rozdaniu UPRAWNIEŃ do korzystania z kanałów BeerTalka. Możemy liczyć na obecność?

Edytowane przez Panchoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy które przydadzą się podczas dzisiejszego wieczoru:

sdf

1. Arkusz oceny piwa PSPD - chcielibyśmy się nim sugerować: http://www.pspd.org....rsja-122013.pdf

2. Zestaw "ściąg" którymi możecie się sugerować zeby wiedzieć czego szukać w piwie: http://przeklej.org/.../8hRAK9/123.jpg

 

 

Zaczynamy już o godzinie 19:00, osoby bez uprawnień na beertalku polecam wejść wcześniej - dostaniecie uprawnienia. Do usłyszenia!

Edytowane przez Panchoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie

W mini-evencie brało udział 4 degustatorów, za przybycie serdecznie dziękuję! Myślę że jest sens kontynuować takie spotkania i zorganizować drugą edycję!

Degustowali: @windows13 @MaLiK Wiola oraz @Panchoss

Degustowane piwa to: Abbot Ale, Bishops Finger i Black Scottish Stout

Piwa degustowane były wedle arkusza oceny piwa PSPD v1.3

 

Wyniki

1. Bishops Finger (ze średnią ocen: 37,3/50)

2. Abbot Ale (ze średnią ocen: 28,5/50)

3. Black Scottish Stout (ze średnią ocen: 22/50)

 

Już niedługo ogłosimy drugą edycję naszego mini-eventu, tym razem na celownik weźmiemy polskie craft beers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.