Skocz do zawartości

American Stout


Krugerius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na początku lipca mam zamiar zatrzeć American Stouta, jako że jest to pierwsza warka do której składniki dobrałem i skomponowałem samemu to prosiłbym o rzucenie okiem i zgłaszanie uwag. Objętość warki ma wynosić ok 22l, blg zakładane 15-16. Ibu wyliczone na poziomie 74. Wszystko obliczone w BeerSmith 2.

Skład:

Słód Pale Ale Malt 4,7 kg ( 73,43% )

Słód Monachijski I 0,7 kg ( 10,94% )

Płatki owsiane 0,4 kg ( 6,25% )

Palony jęczmień 0,25kg ( 3,91% )

Słód pszeniczny czekoladowy 0,2 kg ( 3,13% )

Carafa Special II 0,15kg ( 2,34% )

Zacieranie 70minut w 66-67 i mash out 10min

 

Gotowanie 70minut:

60 min do końca leci 30g Simcoe

20 min do końca 20g Simcoe

10 min do końca 20g Simcoe

5 min do końca 30g Chinooka

Z chmielenia chce przede wszystkim uzyskać żywiczne posmaki Simcoe'a oraz grejpruta z Chinooka. Doborem chmielu chciałem uciec od bukietów kwiatowych i słodkawych posmaków owocowych.

Na cichej mam zamiar dodać jeszcze 20g średnio spiekanych płatków dębowych

Drożdże US-05

 

Co do wątpliwości to nie jestem pewien czy wystarczy taka ilość słodów ciemnych czy dorzucić jeszcze trochę carafy II albo jęczmienia palonego. Kolejna sprawa to ilość chmielu, jako że to będzie mocne ciemne piwo to nie zwiększyć trochę dawkowania i ew 20 minut do końca zamiast Simcoe'a dać Chinooka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na american stouta żeby te własnie smaki z chmielu się pojawiły. "Smak chmielowy może być od słabego do mocnego i generalnie odzwierciedla cytrusowy albo żywiczny charakter chmieli amerykańskich." cytat z charakterystyki stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład:

 

Słód Pale Ale Malt 4,7 kg ( 73,43% )

 

Słód Monachijski I 0,7 kg ( 10,94% )

 

Płatki owsiane 0,4 kg ( 6,25% )

 

Palony jęczmień 0,25kg ( 3,91% )

 

Słód pszeniczny czekoladowy 0,2 kg ( 3,13% )

 

Carafa Special II 0,15kg ( 2,34% )

 

Zacieranie 70minut w 66-67 i mash out 10min

 

 

 

Gotowanie 70minut:

 

60 min do końca leci 30g Simcoe

 

20 min do końca 20g Simcoe

 

10 min do końca 20g Simcoe

 

5 min do końca 30g Chinooka

 

Z chmielenia chce przede wszystkim uzyskać żywiczne posmaki Simcoe'a oraz grejpruta z Chinooka. Doborem chmielu chciałem uciec od bukietów kwiatowych i słodkawych posmaków owocowych.

 

Na cichej mam zamiar dodać jeszcze 20g średnio spiekanych płatków dębowych

 

Drożdże US-05

W zasypie potrzebujesz trochę karmelowego (!). Manchijski nie jest potrzebny, ale też bardzo nie zawadza. Słody pszeniczny czekoladowy i Carafa II lepiej byłoby zastąpić zwykłym czekoladowym, ale tak też może być. Płatki owsiane mogą być, jak chcesz stout owsiany, ale też nie muszą: stout amerykanski nie musi byc koniecznie owsiany. Chmielenie jest dobre i drożde też.

Podoba mi się pomysł z płłłatkami dębowymi, ale w takim bogatym stoucie tylko 20g może się zgubić w smaku.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmelowego jasnego użyć czy raczej ciemny typu caaromy z Weyermanna? Zwykłego słodu czekoladowego nie mogę znalesć w browarmatorze gdzie chcę zamówić (chyba że jakos dziwnie szukałem :P ). Płatki chciałem użyć żeby trochę złagodziły ew. kwaskowatosć z palonych słodów. Jeżeli piszesz że 20g dębiny będzie mało to wrzucę 30-40g :)

Ps. Sorki za brak "s z kreską na górze" ale cos się zepsuło

Edytowane przez Krugerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.