Skocz do zawartości

piwa niszowe - próby klonowania


girgi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy podobny temat istnieje - jeżeli tak proszę o przeniesienie.

 

Byłem ostatnio w Kołobrzegu na wakacjach i degustowałem "lokalne" piwo "Kołobrzeskie" uwarzone jak pisze na butelce "dla browaru" i to dodatkowo z Koszalina - także nie wiem czy można je nazwać lokalnym :)

No ale do rzeczy. O ile wersja jasna Kołobrzeskiego wydaje mi się słaba to ciemne Kołobrzeskie bardzo mi podeszło. No i pytanie - chciałbym skopiować sobie to piwo w domu - jakieś pomysły? W jaki styl celować, może jakaś receptura?

Informacji o piwie na nalepkach niewiele - Piwo ciemne, pełne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam BBiz to mi wychodzą okolice czeskiego tmavego.

Poszukaj na forum, było kilka ciekawych tematów, nie jestem w stanie z reki ich pokleić ale jestem pewien ;)

edit: rzuć okiem tu, tu i tu.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale nie masz lepszych piw do klonowania?

tu chyba raczej chodzi o to, co komu smakuje, a nie co jest lepsze. sam chętnie bym klonował Granda Amber, ale i na Lubelskie bym pokombinował, kwestia popytu.

 

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chyba raczej chodzi o to, co komu smakuje, a nie co jest lepsze

Zagadnienie powracało wielokrotnie, ale zdrowszego podejścia chyba nie można przyjąć.

 

Dzięki za pomoc - bałem sie odezwac jako "świerzak" coby jakiejś gafy nie popełnić ;)

Pochodziłem trochę po necie i rzeczywiście pokombinuje trochę z "bohemskim tmavym". W sumie nie chodzi mi nawet o to żeby zrobic piwo kropka w kropkę jak Kołobrzeskie (czy jakiekolwiek inne) lecz aby żonka po degustacji mojego piwa mnie pochwaliła - Kołobrzeskie też jej smakowało. :lol: :lol: :lol::smilies: :smilies: :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....lecz aby żonka po degustacji mojego piwa mnie pochwaliła...... :lol: :lol: :lol::smilies: :smilies: :smilies:

 

No i tu mam sowity problem. Moja LP jak na razie ma po uszy mojej "działalności" (wszędzie fermentory - puste i z piwem, garnek, kartony ze słodem etc.). W żartach grozi rozwodem, ale zmiękła, jak posmakowała DryStout'a i BPA. Zaczyna podpowiadać, jakie piwka bym mógł warzyć, by i ona popiła, bo AIPA to jej wybitnie nie podeszła ;) A najlepsze jest to, że o DS'a się dopytuje, czy jest jeszcze w lodówce i nie bardzo chce "sklepówki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.