Jump to content

Jak długo może stać piwo w kegeratorze


mk77
 Share

Recommended Posts

Pytanie jak w temacie. Planuję w przyszłości zrobić kegerator i zastanawiam się jak szybko trzeba opustoszyć kega od momentu podłączenia co2 ?

 

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to comment
Share on other sites

pytanie powinno być trochę inne: tzn co ile czasu należy czyścić nieużywaną instalację z piwem w środku. Piwo w kegu będzie dobre tak długo jak w butelkach, tylko problemem jest to piwo które będzie w przewodach i w kranie. Głównie kran jest narażony na zepsucie się w nim piwa. Więc jeśli będziesz lać piwo codziennie, co dwa dni to pewno do wypróżnienia nic mu nie będzie. Jeśli w połowie odepniesz kega i zostawisz na miesiąc bo np chcesz podpiąć innego to spoko. Nic się nie stanie. Tylko wtedy wiadomo, trzeba wypłukać instalację.

Link to comment
Share on other sites

Był już milion takich pytań. Zadałeś sobie trud aby poszukać?

Co do odpowiedzi to na pewno nie będziesz musiał się spieszyć żeby Ci się nie popsuło. Przecież w lodówce jest zimno.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to comment
Share on other sites

A jak z piwami wysoko alkoholowymi czyli porterami. Keg z takim piwem zostawić na parę lat (nie podłączając do żadnej instalacji kegator itp.). Co w kegu może zepsuć, zardzewieć , struchleć.

Nasuwa się następne pytanie. Czym takie piwo w kegu nagazować na tyle lat cukrami czy co2 ?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że można. Jeśli keg jest szczelny i dobrze umyty i dezynfekowany to piwo będzie stało tyle co w butelce. Nic nie zardzewieje bo to jest stal kwasoodporna. Piwo możesz nagazować wedle woli. Do mocnych piw, które mają leżeć można refermentować aczkolwiek wypadałoby wtedy wpuścić choćby 1 szczał z butli Co2 żeby zaryglować i uszczelnić właz.

 

Inną sprawą jest, że mocne piwa do kega to nie do końca "pasują". Ja wolę je mieć w butelkach i co parę miesięcy otwierać po jeden sztuce.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś podłączał kegerator do licznika energii? Chciałbym sobie taki zrobić ze starej (15letniej) lodówki ale obawiam się o koszta prądu. Mam już 200L akwarium które trochę prądu ciągnie:). Wiem że na pewno będzie mniej niż lodówka bo chciałbym mieć temperaturę koło 12-16st bo nie lubię zimnych piw ale ile taka przyjemność miesięcznie by mnie kosztowała?

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś podłączał kegerator do licznika energii?

 

Przeliczałem kWh na podstawie mocy urządzenia oraz dobowego czasu pracy (kilka razy po około 30-40 min). Urządzenie to stary Mors (zamrażalnik), temperatura ustawiona na 9-10°C. Koszt zamykał się <10 zł/mies.

Link to comment
Share on other sites

Pomiary robiłem dwa, w zimie w na wiosnę. Obie kwoty wyszły <10 zł/miesiąc, dokładnie nie pamiętam, w zimie oczywiście trochę mniej ale nie wiele, w garażu mam wtedy 10-12°C czyli prawie tyle ile w kegeratorze ale wtedy także lageruje piwa więc prąd tak czy siak leci.

Edited by WiHuRa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.