Jump to content

Szukamy depozytu dla Gliwic?


alechanted
 Share

Recommended Posts

Po długim zastanowieniu wydaje mi się, że to niezłe miejsce na rozpoczęcie tego tematu. Jakby nie było, coś właśnie organizujemy i tyczy się to rzeczywiście Śląska.

 

Generalnie, idea piwnych depozytów bardzo mi się podoba i żal mi tyłek ściska, że nie widzę nic tu w okolicy.

Jestem tutaj jednak trochę świeższy, więc nie wiem, czy coś w Gliwicach nie jest organizowane, lub nie było takich prób. Piwowarów mamy tutaj sporo, dodatkowo zaszczepiłem ideę piwowarstwa kolejnym dwóm osobom, więc robi się nas tu coraz więcej... A do tego w Gliwicach często po sąsiedzku bywa Kościak, który dubluje całą ilość piwa produkowaną przez piwowarów na Śląsku :P

 

potrzebujemy:

  1. lista lokalów do których możemy uderzyć
  2. lista osób, które są skore korzystać z depozytu
  3. lista osób, które zaszczepią do depozytu kilka piw na start

Zacznynam:

 

1.

  1. Alechanted: Zapytam w Korova Burger Bar.
  2. Alechanted: Zagadam do właściciela Warki i Pewexu.

 

2.

  1. Alechanted

3.

  1. Alechanted

Link to comment
Share on other sites

Ojtam, ojtam... Ja tam detalista jestem :D

 

O ile dobrze kojarzę to z jakąś formą depozytu startował Tadek w sklepie w Radzionkowie, ale nie wiem na ile się to rozkręciło. Niestety połączenie autobusowe średnie i trochę nie po drodze tam mam... O innych śląskich depozytach nic mi nie wiadomo.

 

Zawsze jest możliwość wymiany na spotkaniach (albo można po prostu napisać PW i dogadać się w godzinach popołudniowych po robocie w jakiejś knajpie), ale skoro na czerwcowym zebrały się całe dwie osoby to szczerze powiedziawszy czarno widzę depozyt w Gliwicach. :(

Jeśli chodzi o lokalizację to chyba lepszym pomysłem byłyby Katowice, chyba jakoś tak bardziej w centrum aglomeracji i lepszy dojazd z okolicznych miejscowości. No ale i tak całość rozbija się o ilość osób które byłyby w ogóle depozytem zainteresowane.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że Katowice -> Mariacka to lepszy strzał niż jakiś lokal w Gliwicach. Więcej osób tam bywa i myślę, że właściciel będzie pozytywnie do tematu nastawiony, a może nawet dorzuci coś swojego do skrzynki, bo również warzy i pojawia się na spotkaniach PSPD. Wydaje się, że będę w tamtejszych okolicach w piątek. Mogę zagadać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak, Remik ze sklepu na Mariackiej w Katowicach jest zainteresowany otwarciem depozytu. Będę z nim rozmawiał o szczegółach i dam tutaj znać. Pytanie ile osób ze Śląska byłoby zainteresowanych wymianą piw w depozycie? Bo jak to będą 2-3 osoby to szkoda sobie zawracać głowę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W przyszłym tyg. środa-piątek jestem w Katowicach.

 

Chętnie zostawię coś, żeby poznać opinie innych. Mam Kolscha, ale on jeszcze miesiąc powinien w chłodnym poleżakować, jednak jak ktoś chętny mogę podrzucić i ktoś sobie potrzyma. Mam weizena z dodatkiem wiśni (ile one wniosły to jeszcze nie wiem). Jeśli coś będzie już

zorganizowane to mogę zostawić kilka butelek ;)

 

EDIT:

 

zapomniałem, że świąteczne to jeszcze fermentuje

Edited by Olo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.