Skocz do zawartości

Jestem domowym piwowarem


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Od dnia warzenia, do momentu gdy piwo znajdzie się w sklepie, upływa kilkanaście dni

Kopyr jesteś tego pewien? Może jestem niepoprawną optymistką, ale wydaje mi się, że ten czas to raczej dwadzieścia kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dnia warzenia' date=' do momentu gdy piwo znajdzie się w sklepie, upływa kilkanaście dni[/quote']

Kopyr jesteś tego pewien? Może jestem niepoprawną optymistką, ale wydaje mi się, że ten czas to raczej dwadzieścia kilka dni.

W sezonie na pewno.

Nie pamiętam już, ale chyba w Żywcu chwalili się, że 14 dni im zajmuje od warzelni do rozlewu.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dnia warzenia' date=' do momentu gdy piwo znajdzie się w sklepie' date=' upływa kilkanaście dni[/quote'']

Kopyr jesteś tego pewien? Może jestem niepoprawną optymistką, ale wydaje mi się, że ten czas to raczej dwadzieścia kilka dni.

W sezonie na pewno.

Nie jestem pewna, ale skoro piszesz "na pewno", to widocznie masz sprawdzone informacje.

Chodzi o to, żeby ktoś nas nie posądził o podawanie nieprawdziwych informacji. Ja bym się jeszcze upewniła na wszelki wypadek. Może ktoś ma gdzieś wtyczki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności możemy zmienić na 3 tygodnie.

Ale jeśli oficjalnie przyznają 21 dni, to jak jest ssanie z rynku, na pewno schodzą poniżej 20. No ale dowodów nie mam.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności możemy zmienić na 3 tygodnie.

Ale jeśli oficjalnie przyznają 21 dni, to jak jest ssanie z rynku, na pewno schodzą poniżej 20. No ale dowodów nie mam.

Ja dla przykładu mogę powiedzieć, że swego czasu w "ultranowoczesnym" browarze nie skracało się tego czasu poniżej 22 dni. Jak jest w innych browarach tego nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie na pewno krócej niż 21 dni. Nawet 10 dni od wybicia do przekazania do filtracji. Na pewno :).

Ja bym wziął:

Ich celem jest produkować więcej, szybciej i taniej.

albo

Piwo to moja pasja

 

Jestem przeciw aptece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie na pewno krócej niż 21 dni. Nawet 10 dni od wybicia do przekazania do filtracji. Na pewno :)

W takim razie już się nie czepiam' date=' zostawmy "kilkanaście dni" :)[/quote']

Ostatnio zwiedzałem i Tyskie i Żywiec i w obu mówiono coś ok 3 tygodni.

Edytowane przez adanjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te w Żywcu nawet nie wiedziały z jakiego słodu robią piwo.

Jak nie używają słodu to skąd mają wiedzieć :)

No już nie używają. Złośliwy jesteś. Na wagon kukurydzy idzie wiadro słodu i szklanka ekstraktu chmielowego, znaczy tej... byczej żółci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Wszystko zależy od popytu.W lato idzie szybciej,to można skrócić leżakowanie,jak jest zima to wydłużamy bo klient pije jedno zamiast czterech.:)

i trzeba jasno powiedziec że klienci wyczuwają że latem piwo jest gorsze.

Ale to offtopic już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem też przeciwko "aptece" jako niezrozumiałej dla przeciętnego telewidza. Jeżeli nie mamy pewności ile tak naprawdę koncerny produkują piwo (poza tym i tak przeciętnemu konsumentowi piwa nic nie mówi termin 2 czy 3 tygodnie ,ponieważ nia zna technologii warzenia piwa) głosowałbym za zmianą tego wersu na zaproponowaną przez darko " Ich celem jest produkować więcej, szybciej i taniej". Jako coś zgodnego z prawdą i zrozumiałego dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem też przeciwko "aptece" jako niezrozumiałej dla przeciętnego telewidza. Jeżeli nie mamy pewności ile tak naprawdę koncerny produkują piwo (poza tym i tak przeciętnemu konsumentowi piwa nic nie mówi termin 2 czy 3 tygodnie ,ponieważ nia zna technologii warzenia piwa) głosowałbym za zmianą tego wersu na zaproponowaną przez darko " Ich celem jest produkować więcej, szybciej i taniej". Jako coś zgodnego z prawdą i zrozumiałego dla każdego.

Ale ten wers już jest. Po poparciu mnie przez darko, który widział i zaświadczył, uważam, ze nie ma co zmieniać. Chyba nie myślicie, że GŻ nas pozwie za ten spot. :)

 

PS: Tak wychodzi na to, że jest Apteka=-6 :) Pewnie wyleci ten tekst, co mnie bardzo zasmuci. Co wam przeszkadza jedna linijka. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Tak wychodzi na to, że jest Apteka=-6 :) Pewnie wyleci ten tekst, co mnie bardzo zasmuci. Co wam przeszkadza jedna linijka. :/

Jakby Ci to Tomasz powiedzieć.... W tym ściśle określonym przypadku, też jestem na nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Tak wychodzi na to, że jest Apteka=-6 :) Pewnie wyleci ten tekst, co mnie bardzo zasmuci. Co wam przeszkadza jedna linijka. :)

No to go zostaw, jesteś kierownikiem projektu, masz prawo do odrobiny satysfakcji. Ja po prostu mialem wątpliwości do klarowności tego przekazu dla osób spoza forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę apteka = 7 . Nie chodzi mi czy GŻ nas pozwie czy nie tylko o to ,że niektórzy fanatycy i zwolennicy koncernów będą zarzucali Nam mijanie się z prawdą, a tego chciałbym uniknąć aby odebrać sceptykom argumenty do polemizowania z Nami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę apteka = 7 . Nie chodzi mi czy GŻ nas pozwie czy nie tylko o to ,że niektórzy fanatycy i zwolennicy koncernów będą zarzucali Nam mijanie się z prawdą, a tego chciałbym uniknąć aby odebrać sceptykom argumenty do polemizowania z Nami!

No 7. :)

Ale nic nam nie zarzucą, bo mamy rację. Ja byłem pewien, że mam rację, ale nie miałem dowodów. Darko nie ma powodu ściemniać, i ja mu wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Tak wychodzi na to' date=' że jest Apteka=-6 :) Pewnie wyleci ten tekst, co mnie bardzo zasmuci. Co wam przeszkadza jedna linijka. :/[/quote']

No to go zostaw, jesteś kierownikiem projektu, masz prawo do odrobiny satysfakcji. Ja po prostu mialem wątpliwości do klarowności tego przekazu dla osób spoza forum

Nie no słowo się rzekło, będzie 10 głosów przeciw, apteki nie będzie. Zostawiam sobie prawo do jakiejś dyktatorskiej decyzji w odwodzie. Za aptekę umierać nie będę. :) Ale dzięki coder za głos wsparcia, mimo, że nie identyfikujesz się z tym hasłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.