Skocz do zawartości

Jestem domowym piwowarem


coder

Rekomendowane odpowiedzi

95% rynku piwa w Polsce kontrolują 3 koncerny.

Bez "piwowarskich" bo wiadomo o czym mowa ale może z "międzynarodowymi" jakoś lepiej mi brzmi. Podkreśli też zasięg działania owych koncernów. Ktoś się jeszcze wypowie jak mu to wchodzi w ucho?...

A może

95% rynku piwa w Polsce kontrolują 3 megakoncerny.

Tu można by się pokusić o wymienienie i zilustrowanie tego przejazdem po półce z piwem lub lepiej po lodówce każdego z koncernów.

Tak!

Czyli co dodajemy

SABMiller

Carslberg

Heineken.

To akurat bym mógł bez problemu nagrać w sklepie.

 

Od dnia warzenia' date=' do momentu gdy piwo znajdzie się w sklepie' date=' upływa niekiedy zaledwie kilkanaście dni.[/i'']

Szczerze mówiąc żadna z pierwotnych wersji mnie nie zachwyciła. Proponuję właśnie tą ostatnią ale z wywaleniem "niekiedy" albo "zaledwie" zależnie od uznania (czyli od tego co chcemy bardziej podkreślić). Moim zdaniem "niekiedy" bo - już naciągając nieco argumentację - ktoś zrozumie, że tak się dzieje w jednej na 1000 warek. "Niekiedy zaledwie" w moim odczuciu już za bardzo "zakręca".

Chyba masz rację. Ale wolałbym się zaasekurować, to może zamiast niekiedy dać często.

Proponuję więc takie wersje, która lepsza?

Od dnia warzenia, do momentu gdy piwo znajdzie się w sklepie, upływa często zaledwie kilkanaście dni.

Od dnia warzenia, do momentu gdy piwo znajdzie się w sklepie, upływa zaledwie kilkanaście dni.

Od dnia warzenia, do momentu gdy piwo znajdzie się w sklepie, upływa często kilkanaście dni.

 

Nie zależy mi' date=' żeby moje piwo smakowało wszystkim.

Zależy mi aby było wyjątkowe.

Chcę, żeby moje piwo było perfekcyjne.

Chcę, aby moje piwo było wyraziste.

[/i']

Poprzednio nie wyraziłem się chyba najprecyzyjniej a ponadto jeszcze sobie poukładałem we łbie. Powiedz dwa pierwsze wersy kilkakrotnie, ale nie "pod nosem", tylko jak do kogoś, głośno, jak na wykładzie (do kamery? :)) w wersji pierwotnej i takiej:

Nie zależy mi, by moje piwo smakowało wszystkim.

Chcę, żeby było wyjątkowe.

Zależy mi aby moje piwo było perfekcyjne.

Chcę, żeby moje piwo było wyraziste.

Masz rację Twoja wersja brzmi lepiej.

Nie zależy mi, by moje piwo smakowało wszystkim.

Chcę, żeby było wyjątkowe.

Zależy mi aby moje piwo było perfekcyjne.

Chcę, żeby moje piwo było wyraziste.

 

Także ten wers zostawię jak jest.

Nie upieram się przy swoim bo nie o to chodzi ale proponuję jeszcze przemyśleć. W tym przypadku powtórzenie "internetu" wydaje mi się na miejscu. Może ktoś jeszcze się wypowie? Krakowskim targiem:

"W internecie kupisz niemal wszystkie rodzaje słodu' date=' chmielu czy drożdży"[/quote']

No to dla lepszego rozeznania podaję 2 wersje, która wam lepiej pasuje?

Samodzielny wyrób piwa nigdy nie był tak prosty jak teraz,

a wszystko to za sprawą Internetu.

Za jego pośrednictwem zakupisz niemal wszystkie rodzaje słodu, chmielu czy drożdży

 

Samodzielny wyrób piwa nigdy nie był tak prosty jak teraz,

a wszystko to za sprawą Internetu.

W Internecie kupisz niemal wszystkie rodzaje słodu, chmielu czy drożdży

 

Mnie jakoś to "w Internecie" zgrzyta.

 

Co by nie było... Jeśli ta cała wymiana zdań choć nieznacznie wygładziła tekst ->:(

Zdecydowanie. Dzięki wielkie za zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu można by się pokusić o wymienienie i zilustrowanie tego przejazdem po półce z piwem lub lepiej po lodówce każdego z koncernów.

Tak!

Czyli co dodajemy

SABMiller

Carslberg

Heineken.

To akurat bym mógł bez problemu nagrać w sklepie.

Przyglądam się tej dyskusji i pomysłowi od początku. Do tej pory po cichu. Niestety pomysł atakowania koncernów z nazwy, nie za bardzo mi się podoba (dlatego zabieram głos). A pokazywanie ich kiepskich produktów wraz z domowymi wyrobami jeszcze mniej. Nie są tego godni. Koncerny atakowały już mocno domowaych piwowarów (kocioł w chlewie i takie tam ˝prawie˝). Nie schodźmy do ich poziomu bezpośredniego ataku. Nie pokazujmy ich produktów i nie propagujmy ich nazw, logo itp. Nawet jeżeli bądziemy o nich mówić źle, to będziemy mówić, a to już dla nich dobrze. Myślę, że ogólne dane przemówią do inteligentnego telewidza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pomysł atakowania koncernów z nazwy, nie za bardzo mi się podoba (dlatego zabieram głos). A pokazywanie ich kiepskich produktów wraz z domowymi wyrobami jeszcze mniej. Nie są tego godni. Koncerny atakowały już mocno domowaych piwowarów (kocioł w chlewie i takie tam ˝prawie˝). Nie schodźmy do ich poziomu bezpośredniego ataku. Nie pokazujmy ich produktów i nie propagujmy ich nazw, logo itp. Nawet jeżeli bądziemy o nich mówić źle, to będziemy mówić, a to już dla nich dobrze. Myślę, że ogólne dane przemówią do inteligentnego telewidza.

Mam te same wątpliwości, czy po prostu to, by ich nie nobilitowało? Jak sądzicie?

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95% rynku piwa w Polsce kontrolują 3 megakoncerny.

Międzynarodowe, mega-, wielkie - to już jest w miarę równoważne a całe zdanie zaakceptowane (jak dotąd nikt nie protestował :().

Jedynie na co zwróciłbym uwagę to ostatnio mamy wszystko takie giga i mega. Niedługo chyba będziemy mieć w domu megażelazko :)

 

Jeśli o mnie chodzi to by były wszystkie uwagi. W przypadku pozostałych wątpliwości gdyby wypowiedział się ktoś jeszcze...

 

Zdecydowanie. Dzięki wielkie za zaangażowanie.

Cała przyjemność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie schodźmy do ich poziomu bezpośredniego ataku.

Po moim początkowym wręcz zachwycie tym pomysłem trudno nie zgodzić się z powyższą argumentacją.

 

Mam te same wątpliwości, czy po prostu to, by ich nie nobilitowało?

Moim zdaniem już nie chodzi o nobilitację ale o nie wojowanie tym samym mieczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu można by się pokusić o wymienienie i zilustrowanie tego przejazdem po półce z piwem lub lepiej po lodówce każdego z koncernów.

Tak!

Czyli co dodajemy

SABMiller

Carslberg

Heineken.

To akurat bym mógł bez problemu nagrać w sklepie.

Przyglądam się tej dyskusji i pomysłowi od początku. Do tej pory po cichu. Niestety pomysł atakowania koncernów z nazwy' date=' nie za bardzo mi się podoba (dlatego zabieram głos). A pokazywanie ich kiepskich produktów wraz z domowymi wyrobami jeszcze mniej. Nie są tego godni. Koncerny atakowały już mocno domowaych piwowarów (kocioł w chlewie i takie tam ˝prawie˝). Nie schodźmy do ich poziomu bezpośredniego ataku. Nie pokazujmy ich produktów i nie propagujmy ich nazw, logo itp. Nawet jeżeli bądziemy o nich mówić źle, to będziemy mówić, a to już dla nich dobrze. Myślę, że ogólne dane przemówią do inteligentnego telewidza.[/quote']

jestem ZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to fajnie, że coś się rusza :)

Mam tylko jeszcze prośbę do wszystkich, którzy będą nagrywali, coby naprawdę dobrze przemyśleli sobie kadry :)

Chodzi mnie zwłaszcza o to, coby jakiegoś bałaganu za plecami nie było, bo to nie wygląda najlepiej.

Na dniach będę warzył, to może jakaś scena na tle kotła z parującą brzeczką się uda smile

Nie koniecznie tak, ale coś w klimacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, że coś się rusza :)

Mam do Ciebie jeszcze takie techniczne pytanie - czy można ewentualnie podesłać ci taśmę (miniDV) czy muszę zrzucać to na kompa. Raz, że mam jakieś problemy ze skonfigurowaniem tego, a dwa, że chyba znacznie się pogorszy jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2.4 (chyba ostateczna).

 

Jestem piwowarem domowym.

Jestem piwowarem domowym.

Jestem piwowarem domowym.

Jestem piwowarką.

Jestem piwowarem.

Warzę piwo w domu.

Warzę piwo w kuchni.

Warzę piwo w ogrodzie.

Warzę piwo w garażu.

Kocham piwo.

Piwo to moje hobby

Piwo to moja pasja

Piwo to dla mnie coś więcej niż alkohol

To tradycja

kunszt

sztuka

95% rynku piwa w Polsce kontrolują 3 koncerny.

Na świecie istnieje kilkadziesiąt stylów piwa.

W Polsce 97% rynku stanowi wysokoodfermentowany jasny lager.

Ale istnieje alternatywa.

Piwowarstwo domowe.

Od początku XXI wieku powstały w Polsce tysiące browarów domowych.

Polscy piwowarzy domowi warzą piwa w większości stylów znanych na świecie.

Piwowarzy domowi reaktywują zapomniane style piwa, jak Piwo Grodziskie.

Koncerny bezustannie obniżają koszty, zwiększają wydajność i wielkość sprzedaży.

Od dnia warzenia, do momentu gdy piwo znajdzie się w sklepie, upływa niekiedy kilkanaście dni.

Ich celem jest produkować więcej, szybciej i taniej.

Ale w tym wszystkim zapominają o najważniejszym...

...o smaku

Naszym celem jest warzyć wyśmienite piwo.

Zapytaj mnie dlaczego poświęcam tyle czasu na uwarzenie piwa,

zamiast kupić je w sklepie jak inni.

Możesz nazwać mnie wariatem, ale...

Moje piwo leżakuje miesiącami.

Mam czas.

To piwo ma 3 lata... i nadal jest pyszne.

Nam nie zależy na wysokiej zawartości alkoholu.

Nie zależy nam na cięciu kosztów.

Używam tylko najlepszych surowców

Ten chmiel wyhodowałem w ogrodzie

Nie zależy mi, żeby moje piwo smakowało wszystkim.

Zależy mi by było wyjątkowe.

Chcę, żeby moje piwo było perfekcyjne.

Chcę, aby moje piwo było wyraziste.

Lubię mocną goryczkę.

Lubię piwa górnej fermentacji

Lubię piwa wędzone.

Lubię piwa pszeniczne

Lubię piwa klasztorne.

Uwielbiam portery

Lubię piwa treściwe.

Lubię eksperymentować.

Nasze piwo jest niepasteryzowane

Nasze piwo jest niefiltrowane

Nasze piwo zawiera żywe drożdże

i witaminy

mikroelementy

i ma smak

Uwarzyłem to piwo

Uwarzyłem to piwo

Uwarzyłam to piwo

To moje pierwsze uwarzone piwo

i moje

Naszym celem jest:

-propagować kulturę picia piwa

-dzielić się dobrym piwem

-pokazać Polakom alternatywę

-doskonalić nasze umiejętności

-warzyć coraz lepsze piwo

-udowodnić, że wspaniałe piwo można uwarzyć w kuchni

-uczyć tych, którzy chcieliby warzyć piwo, ale nie wiedzą jak

Samodzielny wyrób piwa nigdy nie był tak prosty jak teraz,

a wszystko to za sprawą Internetu.

Za jego pośrednictwem zakupisz niemal wszystkie rodzaje słodu, chmielu czy drożdży

dzięki społeczności piwowarów, która codziennie wymienia się swoimi doświadczeniami

możesz poznać tajniki piwowarstwa

kiedyś zazdrośnie strzeżone przez cechy piwowarskie.

Dziś cała wiedza pokoleń piwowarów stoi przed Tobą otworem.

Za darmo.

24 godziny na dobę.

Warzenie wciąga.

Nie bój się spróbować.

W piwowarstwie domowym nie ma przegranych.

Każde niepowodzenie czegoś uczy.

Przegrasz dopiero wtedy, gdy zrezygnujesz.

Uwarzenie piwa nie jest trudniejsze niż ugotowanie zupy,

...niż ugotowanie bigosu

...niż upieczenie sernika

Jest nas coraz więcej

a z czasem zaczniemy zakładać browary komercyjne

Możesz nazwać mnie marzycielem, oderwanym od rzeczywistości

ale ja wierzę, że do nas należy przyszłość polskiego piwowarstwa.

My kochamy piwo

i nie uznajemy kompromisów

a zatem wznieśmy toast

za piwowarów domowych

na trzy

raz

dwa

trzy

Na zdrowie

I teraz tak, nie będzie przydzielania, będzie anarchia, tudzież twórczy zamęt :). Każdy sobie wybiera co chce powiedzieć, oprócz tego nagrywa elementy obowiązkowe. Chodzi o to, żeby nagrać maksymalnie dużo materiału źródłowego, z którego pawelk3333 zmontuje nasz hiciarski spot.

Elementy obowiązkowe:

"jestem piwowarem domowym"

"uwarzyłem to piwo"

"raz, dwa, trzy. Na zdrowie"

I teraz ważna sprawa, nie chodzi o to, żeby gwiazdorzyć, tylko, żeby całość była super. Wobec czego trzeba się liczyć z tym, że z nagranych 20 wersów wystąpi się w 1 lub 3. Zdaję się tu na umiejętności pawelk3333. Przy czym jest jedna wytyczna każdy, kogo nagranie będzie spełniało minimum techniczne musi wystąpić w spocie.

Z jakichś śmieszniejszych pomyłek możemy zmontować drugi spot "zza kulis" ale to do naszego użytku wewnętrznego.

Ja postaram się nagrać wszystko. Was namawiam, żebyście nagrywali jak najwięcej, tak jak zalecał pawelk3333 po kilka wersów, mówimy całymi zdaniami, wyraźnie i głośno. Liczę na Waszą inwencję, czyli jak mówimy o Grodziszu, to nalewamy go do oryginalnego szkła, jakieś przebitki z butelek z etykietami, kilka osób wznosi toast domowym piwem, sceny z piwniczki i z rozlewu, sceny z warzenia, wsypywania surowców, pomiaru blg itd. Im bardziej się postaramy tym całość będzie lepsza. Myślę, że sensownym będzie jeśli damy sobie na to 3 tygodnie. Jak się okaże, że mało, to przedłużymy do miesiąca. Tak myślę.

Czekam na uwagi. W wątku o castingu można sobie zaklepywać tekst, z tym, że kilka osób może nagrywać to samo, a montażysta (reżyser) zdecyduje co najlepiej się komponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie' date=' że coś się rusza :)[/quote']

Mam do Ciebie jeszcze takie techniczne pytanie - czy można ewentualnie podesłać ci taśmę (miniDV) czy muszę zrzucać to na kompa. Raz, że mam jakieś problemy ze skonfigurowaniem tego, a dwa, że chyba znacznie się pogorszy jakość.

Oczywiście, że może być taśma, jeżeli ktoś jeszcze chce na taśmie, to zapraszam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cisza zaległa... nagrywa ktoś ? :)

 

Jak nagrałem kilkanaście linijek tekstu i dzisiaj przekażę plik montażyście. Jest tego 150MB, więc można to będzie ściągnąć z sieci, zamiast wysyłać płytkę pocztą. Wyszła mi 1 minuta 38 sekund materiału ;)

Mam jedną uwagę, a właściwie dwie.

Warto mówić dość "ekspresyjne" i "dobitnie". Lepiej to wychodzi, niż mruczenie pod nosem :/

A drugie - dobrze jest mówić w miarę głośno, żeby nie było w tle słychać szumu otoczenia.

Mam nadzieję, że mój materiał zostanie dobrze odebrany. :)

 

Raz, dwa, trzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nic nie nagrałem, ale mam zamiar wziąć się do roboty, przy czym warzenię planuję na sobotę 15. września i wtedy postaram się nagrać większość. W każdym razie zachęcam wszystkich do mobilizacji ;) i nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warzenię planuję na sobotę 15. września i wtedy postaram się nagrać większość.

Nie ma w tym roku takiej soboty ;) ale może i we wtorek się uda nagranie.

Spróbuję coś również nagrać ale nie wiem, co wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warzenię planuję na sobotę 15. września i wtedy postaram się nagrać większość.

Nie ma w tym roku takiej soboty ;) ale może i we wtorek się uda nagranie.

Spróbuję coś również nagrać ale nie wiem' date=' co wyjdzie...[/quote']

No masz rację. Jak ja patrzyłem w ten kalendarz?? :rolleyes: 12.09 to jest ta data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza zaległa... nagrywa ktoś ? :)

 

Jak nagrałem kilkanaście linijek tekstu i dzisiaj przekażę plik montażyście. Jest tego 150MB, więc można to będzie ściągnąć z sieci, zamiast wysyłać płytkę pocztą. Wyszła mi 1 minuta 38 sekund materiału ;)

Mam jedną uwagę, a właściwie dwie.

Warto mówić dość "ekspresyjne" i "dobitnie". Lepiej to wychodzi, niż mruczenie pod nosem :)

A drugie - dobrze jest mówić w miarę głośno, żeby nie było w tle słychać szumu otoczenia.

Mam nadzieję, że mój materiał zostanie dobrze odebrany. :)

 

Raz, dwa, trzy :)

Pierwsze nagranie już jest!

Ściągnięte, bardzo fajnie, na pewno coś z tego wybiorę! Jakość obleci!

 

Czekam na następne. Jeśli ktoś z Was woli, to prześlijcie pocztą płytkę z plikiem lub kasetę z nagraniem. Adres na PW podaję.

Pozdrawiam, Paweł.

 

Aha, jedna rzecz, postarajcie się dograć takie rzeczy jak zbliżenie na kufel, szklankę czy butelkę z piwem, nalewanie piwa, łyk piwa w bliskim planie itp. Będzie fajniej.

Edytowane przez pawelk3333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.