Skocz do zawartości

Jestem domowym piwowarem


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się zgłaszam i mam nadzieję, że Dori też wystąpi i kilka innych pań piwowarek, żeby też pokazać, że piwo i jego warzenie nie tylko dla facetów jest :)

Oczywiście mogę wziąć udział, czemu nie? :)

Też jestem za podziałem tekstu, nie ma sensu, aby każdy nagrywał wszystko. Oczywiście trzeba nagrać pewnie więcej niż znajdzie się w wersji końcowej, tak aby montażysta miał z czego wybierać...

Może część materiału udałoby się nagrać na jakimś piwowarskim spotkaniu, aby pokazać, że jesteśmy zgraną, towarzyską ekipą :)

 

Kopyr na kierownika!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może część materiału udałoby się nagrać na jakimś piwowarskim spotkaniu, aby pokazać, że jesteśmy zgraną, towarzyską ekipą :)

Myślę, że coś można by już nagrać na Letniej Szkole Piwowarów. Jakaś przebitka z sali, że się rozwijamy, edukujemy itd.

 

Kopyr na kierownika!!!

Dziękuję za okazane zaufanie, dobro piwa i pomyślność piwowarów domowych będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może część materiału udałoby się nagrać na jakimś piwowarskim spotkaniu' date=' aby pokazać, że jesteśmy zgraną, towarzyską ekipą :)[/quote']

Myślę, że coś można by już nagrać na Letniej Szkole Piwowarów. Jakaś przebitka z sali, że się rozwijamy, edukujemy itd.

 

Kopyr na kierownika!!!

Dziękuję za okazane zaufanie, dobro piwa i pomyślność piwowarów domowych będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. :)

Ja mam tylko jedną ważna uwagę - żeby to wyszło tak jak trzeba musimy mięć wsparcie osoby która zajmuje się filmowaniem, choćby w stopniu zaawansowanie hobbistycznym. W naszym przypadku będzie ciężko zrobić powtórkę

 

Może niech każdy zapyta wśród swoich znajomych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś niewielka ściepa, poprzedzona rozeznaniem w temacie wynajęcia operatora filmującego śluby, komunie itepe. ? Im więcej osób się ściepnie tym mniej każdy będzie "musiał" zaoferować. "Musiał" bo oczywiście wszystko dobrowolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tło muzyczne proponuję Bolero Ravela, chyba, że uważacie, że za bardzo oklepane? Wg mnie fajnie by się zgrało, bo melodia zaczyna się cicho, a kończy głośno, jest pełna werwy i entuzjazmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego świetnego pomysłu, jako muzykę dodałbym "Hop, szklankę piwa" w genialnym wykonaniu Marka Grechuty. Ja myślę, że to w ogóle by mógł być hymn piwowarów domowych - piękna muzyka i piękny wiersz.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedną ważna uwagę - żeby to wyszło tak jak trzeba musimy mięć wsparcie osoby która zajmuje się filmowaniem, choćby w stopniu zaawansowanie hobbistycznym. W naszym przypadku będzie ciężko zrobić powtórkę
A może jakaś niewielka ściepa, poprzedzona rozeznaniem w temacie wynajęcia operatora filmującego śluby, komunie itepe. ? Im więcej osób się ściepnie tym mniej każdy będzie "musiał" zaoferować. "Musiał" bo oczywiście wszystko dobrowolnie.

Chyba nie kumam o co Wam chodzi. Mielibyśmy zatrudnić operatora? I co on by jeździł po Polsce i nas filmował. To byśmy zbankrutowali. To musi być DIY. Do It Yourself albo wcale. :)

Na Głównego Montażystę zgłosił się na browar.biz Wujcio_Shaggy. Pochwalił się, ze jakieś amatorskie filmy już montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytyczne od naszego Głównego Montażysty. Pozwolę sobie przekleić je z browar.bizu, bo to ważne.

Obraz amerykański (domowy) jest w rozdzielczości 480x360 przy 23,97 fps. Tyle też i nam wystarczy, jeżeli rzecz ma zaistnieć tylko w sieci. Dobrze by było, aby obraz źródłowy miał trochę lepszą rozdzielczość.

 

Do nagrywania najlepiej byłoby użyć prostej, amatorskiej kamery cyfrowej w standardzie DV/D8. Obraz zgrać do pliku (najlepiej przez łącze FireWire, ew. USB) w formacie AVI DV (PAL) - jest to podstawowy format, który powinien być obsługiwany przez wszystkie kamery.

 

Opcja druga: filmowanie aparatem fotograficznym - tu wskazane byłyby modele, potrafiące zapisać obraz w rozdzielczości VGA (640x480) z dźwiękiem 16-bit. Inaczej efekty mogą być niezadowalające. Format pliku AVI, od biedy QuickTime (MOV).

 

Opcja, którą odradzam, czyli film z komórki - rozdzielczość 320x240 niewystarczająca, nietypowe formaty zapisu i kodowania, niska jakość obrazu. Chyba, że ktoś ma naprawdę wypasioną kamerę w komórze, to można spróbować.

 

To tyle technikaliów na razie. W razie niejasności proszę o pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

niestety nie zdążę przeczytać całego wątku, ale pomysł mi się podoba ! Wracam do internetu za 2 tygodnie, mam nadzieję że nie będzie "po ptokach" ;)

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt mi się bardzo podoba, Kopyr gratulacje za tekst. Chętnie bym wziął w tym udział może będzie możliwość na LSP. Jedyne co mi się nie podoba w tekście to to ,że warzenie jest proste jak ugotowanie zupy itp. Myślę jednak ,że jeżeli mówimy o zacieraniu to jest to dużo trudniejsze.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się nie podoba w tekście to to ,że warzenie jest proste jak ugotowanie zupy itp. Myślę jednak ,że jeżeli mówimy o zacieraniu to jest to dużo trudniejsze.;)

No nie wydaje mi się. Wiem, że porównanie może się wydać nieco obrazoburcze, ale widzę jednak sporo analogii. Tak jak można np. pomidorową ugotować z proszku (brewkit), ale też z koncentratu czy przecieru (ekstrakty + chmielenie), tak można ją ugotować z pomidorów (zacieranie ale'a). A pomidorowa wg np. takiego Okrasy, z jakimiś hiszpańskimi tradycyjnymi składnikami to byłoby np. Barley Wine. Także będę bronił tego porównania. Zastanawiam się jednak nad bigosem :).

 

PS: przez najbliższe 3 dni będę offline (jak to wytrzymam? :)), także zachęcam do dyskusji, zastanówcie się co jeszcze dodać lub odjąć z tekstu ale nie zdemolujcie go - raczej drobne zmiany, niż ogólne wywrócenie do góry nogami.

PS2: fajne sceny można by nakręcić na Szkółce Niedzielnej. Może o tym jakiś tekst, że dzielimy się nawzajem wiedzą, edukujemy młodych adeptów itd. Jakieś chóralne "będziemy domowymi piwowarami" w wykonaniu adeptów SzN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2: fajne sceny można by nakręcić na Szkółce Niedzielnej. Może o tym jakiś tekst, że dzielimy się nawzajem wiedzą, edukujemy młodych adeptów itd. Jakieś chóralne "będziemy domowymi piwowarami" w wykonaniu adeptów SzN.

Coś spróbuję pokombinować. Tylko póki co termin Szkółki nieustalony na 100%, chyba 16 sierpnia. Nie wiadomo, ile osób przyjdzie, bo bywa od 10 do 30, ale spoko, i tak poproszę ekipkę wrocławską o pojawienie się, to będzie trochę ryjków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko póki co termin Szkółki nieustalony na 100%, chyba 16 sierpnia.

Acha - no i d...

 

przecież 17 zaczyna się szkoła w Grodzisku, zatem 16 będę już jechać. Ale tydzień wcześniej jest Szkółka w Opolu, zatem wtedy trzeba będzie zadziałać. We Wrocku w sierpniu szkółki się już nie uda zrobić z tego co widzę po datach imprez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.