Skocz do zawartości

Dużo za mało brzeczki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

to mój pierwszy post na forum i jednocześnie jestem w trakcie warzenia pierwszego piwa. Niestety ale najwyraźniej nie doczytałem i gdzieś popełniłem błąd (podejrzewam że przy wysładzaniu). Otóż z 17L + 3L dodanych w czasie wysładzania wyszło mi obecnie (po chmieleniu - właśnie stygnie) przed drożdżami około 6-7L... Podpowiedzcie czy w ogóle jest sens kontynuować proces warzenia czy odpuścić i zacząć od nowa po dokształceniu się.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Edytowane przez Adam Szymanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila... To ile litrów miałeś przed gotowaniem?

 

Jeśli 17 dałeś do zacierania, a potem wysładzałeś tylko 3 litrami, to tak z 14-15 powinno iść do gotowania. Wygotowałeś tyle że zredukowałeś to o połowę?

 

Co to za piwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkohomierz włóż do szuflady i zainwestuj w balingomierz. Uwzględniłeś suchy ekstrakt? Dlaczego wysładzałeś tylko do tych 10 litrów? Te 7 litrów bym nie wywalał, w końcu to też piwo :P . A normalnie to wysładzam do objętości ok. 22l

Edytowane przez MichalW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym normalnie zadał drożdże do tego co otrzymałeś, ładny mocarz będzie :)

 

Też tak na początku myślałem, ale tam potencjalnie może być coś koło 30 blg. Było 20 litrów wody, a w młócie powinno zostać nie więcej niż 6 litrów. Czyli przed gotowaniem teoretycznie powinno być około 14 litrów. Barleywine na dolniakach to trochę hardkor jak na pierwszą warkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy uczy się na błędach, będziesz miał swoiste doświadczenie na przyszłość ^^ Jak koledzy wyżej już pisali, nie wyrzucaj tylko walcz o to.

Poszukaj odpowiedzi na pytania w tym temacie (przyda się przy warzeniu kolejnej warki):

http://www.wiki.piwo...acierania_słodu

Edytowane przez Krugerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.