Skocz do zawartości

Refermentacja


Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pszeniczne z brew kita WES po 2 tygodniach w butelce było słabo nagazowane. po miesiącu nagazowanie jest jak w sklepowym pszeniczniaku. sypałem około 2 gr suchego ekstraktu.

 

natomiast nie widzę różnicy w nagazowaniu 2 tygodniowego coopersa z 4 tygodniowym. tu sypałem około 4-5gram glukozy. nie wiem o co z tu chodzi ;)

 

dori

Edit - wydzielone z wątku http://www.piwo.org/forum/t1558-Browarnicze-Emergency-Kapslownica.html

Edytowane przez dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz BLG, po dosypaniu 4 gramów cukru do każdej butelki powinno wzrosnąć o ok 1blg w stosunku do blg końcowego

Chyba nie aż tyle...

4g cukru dosypane bezpośrednio do butelki podniesie blg o jakieś 0,8. Ale już rozrobiony cały cukier (160g) z 0,75l wody i to dodane do piwa podniesie blg tylko o 0,5°Blg

A tak przy okazji: 4g/but to sporo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz BLG' date=' po dosypaniu 4 gramów cukru do każdej butelki powinno wzrosnąć o [b']ok 1blg[/b] w stosunku do blg końcowego

Chyba nie aż tyle...

4g cukru dosypane bezpośrednio do butelki podniesie blg o jakieś 0,8. Ale już rozrobiony cały cukier (160g) z 0,75l wody i to dodane do piwa podniesie blg tylko o 0,5°Blg

A tak przy okazji: 4g/but to sporo... ;)

Ja tam zawsze daje 4g/butlę i wychodzi różnie, raz mocno gazowane a raz mniej ale zawsze dostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No właśnie nie wiem tak tylko pytałem. Jestem początkujący:P

Nie ma znaczenia :D Aczkolwiek można byłoby właśnie dywagować, co w takim cukrze pudrze siedzi na prawdę, jeśli chodzi o skład :D A jak dodali jakieś cukry nie fermentowalne ? :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem tak tylko pytałem. Jestem początkujący:P

Nie ma znaczenia :D Aczkolwiek można byłoby właśnie dywagować' date=' co w takim cukrze pudrze siedzi na prawdę, jeśli chodzi o skład :D A jak dodali jakieś cukry nie fermentowalne ? :smilies:[/quote']

Cukry jak cukry, a przeciwzbrylacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dajecie zwykły cukier czy cukier puder???
No właśnie nie wiem tak tylko pytałem. Jestem początkujący:P
No ja akurat na moją pierwszą warkę do refermentacji(czy cos takiego) użyłem cukru pudru który sam uprzednio zmieliłem w młynku:)

Witaj. Do refermentacji zazwyczaj daje się: suchy ekstrakt słodowy (ok 30 zł za kg). Zalecany gdy zależy ci na zachowaniu niemieckiego prawa czystości piwa.

Glukozę/fruktozę - około 15 zł za kg. Cukry proste w całości przerabiane na CO2 i alkohol. Tę opcję z niewiadomych przyczyn stosuje większość piwowarów domowych włączając mnie. :smilies:

Sacharozę (cukier buraczany), czyli disacharyd złożony z fruktozy i glukozy. (jakieś 4 zł za kg). Także w całości przerabiany przez drożdże. Ostatnimi czasy coraz więcej piwowarów przechodzi na ten surowiec.

W kwestii zasadniczej, spudrowany, czy krystaliczny. Wszystko jedno. Najlepiej odpowiednią ilość surowca rozpuścić w wodzie i pogotować kilka minut dla pewności, żeby do piwa nie dostały się jakieś mikroby. Następnie ochłodzoną miksturę dodać do piwa i równomiernie, acz delikatnie, rozprowadzić. Jeżeli rozlewasz bezpośrednio z tego samego fermentatora w którym była burzliwa, to żeby nie wzbić osadów z dna możesz nalewać roztwór strzykawką do butelek. Pozdrawiam

Masz pytania, to pytaj. Starzy forumowicze z przyjemnością podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem, bez zbędnych złośliwości i połajanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.