Skocz do zawartości

piwo pracuje blg nie spada


jareczek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

5 tygodni temu uwarzyłem ALA Pils na drożdżach WLP029 - German Ale/Kolsch yeast.

Fermentacja burzliwa zaczęła się po 20 godzinach przez to że zrobiłem zbyt mały starter.

Pojawiła się piana i 12 Blg zostało przetrawione przez drożdże do 5 blg w temperaturze 18-21 st C

Po zlaniu na cichą ururka pracuję przez około 3 tygodnie i wygląda że nie ma zamiaru za szybko skończyć.

wczoraj sprawdziłem Blg i wyszło 4,5 temp około 19 w smaku okej.

Co się dzieje, że z fermentatora wydobywa się tak dużo gazu i wynikiem czego powstaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwalnia się prawdopodobnie CO2 rozpuszczone w piwie. Po raz 10^n powiem, że rurka nie jest wyznacznikiem fermentacji

Niby z jakiego powodu się uwalnia?

100 razy było powtarzane, że rurka nie jest wyznacznikiem fermentacji, natomiast uwalnianie się z rurki CO2 jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwalnia się prawdopodobnie CO2 rozpuszczone w piwie. Po raz 10^n powiem, że rurka nie jest wyznacznikiem fermentacji

Niby z jakiego powodu się uwalnia?

100 razy było powtarzane, że rurka nie jest wyznacznikiem fermentacji, natomiast uwalnianie się z rurki CO2 jest.

Uwalnianie sie co2 nie musi byc spowodowane fermentacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym na przykład?

Przypominam, że mityczny wzrost temperatury w tym przypadku nie występuje.

 

I jeszcze małe równanie:

 

C6H12O6 → 2C2H5OH + 2CO2

 

Wynika z niego, że z 1 g glukozy powstaje 0,5 g CO2.

0,5 g CO2 to 0,25 litra gazu.

0,1 Blg to 1 g glukozy na litr, czyli 20 g na 20 litrową warkę.

Przy zmianie o 0,1 Blg, z 20 g glukozy powstaje zatem 10 g CO2 = 5 litrów gazu. Mało?

5 litrów gazu przy niemierzalnej zmianie Blg.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, znowu....

A niby dlaczego dopiero teraz się uwalnia? Wiesz co to jest rozpuszczalność gazu w cieczy?

Tak by było, gdyby fermentacja przebiegała pod ciśnieniem.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 Blg zostało przetrawione przez drożdże do 5 blg w temperaturze 18-21 st C [...]

Po zlaniu na cichą [...] wczoraj sprawdziłem Blg i wyszło 4,5

Dla mnie jest oczywiste, że piwo dofermentowuje, to co jeszcze zostało do przerobienia; przy przelewaniu natleniłeś trochę piwo, pobudziłeś drożdże ponownie do pracy i dlatego "bulka", a że drożdży jest mniej (bo przelane na cichą) więc trwa to trochę dłużej. Prędzej czy później drożdże zakończą fermentację i jeżeli w ciągu kilku kolejnych dni będziesz miał stałe Blg, to butelkuj.

 

Osobiście nie mam nic przeciwko rurce, ale przydatniejszym, przynajmniej dla mnie, gadżetem przy fermentacji jest przeźroczysty fermentor. Wolę obserwować co dzieje się w piwie, czy na jego powierzchni (dokładnie można zaobserwować kolejne etapu w aktywności drożdży i dokładnie widać kiedy kończy się fermentacja) niż słuchać, czy wąchać rurkę

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zlaniu na cichą ururka pracuję przez około 3 tygodnie

 

owszem, pisze... ale nie wspomina, czy byłą rurka na burzliwej, gdzie, jeśli nie było - ciśnienie było na pewno wysoki.

Edytowane przez OroTanque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na piwo na cichej to jak się znalazło? Czary mary i jest na cichej?

Pomijam już absurd fermentacji z zamkniętą pokrywą pod ciśnieniem w plastikowym fermentorze, bo wtedy to ch..., d.... i kamieni kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję zatem powtórnie, że w tym w przypadku nie było wzrostu temperatury.

A nawet gdyby był nieznaczny, to na pewno nie ciągle przez 3 tygodnie, bo by musiała ta temperatura do 100 C dojść po tych trzech tygodniach.

 

Tak się właśnie rodzą mity.

Udowodniłem matematycznie, że przy zmianie Blg o 0,1 powstaje 5 litrów gazu, ale nie - niektórzy będą szli w zaparte, że to nieprawda, bo oni wiedzą lepiej. Dobrze, że nie jestem nauczycielem, bo chyba bym długo nie pociągnął.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie używałem ururki przy fermentacji burzliwej.

 

Piwo postanowiłem zlać dzisiaj do butelek.

Na dnie fermentatora było z około pół centymetra osadu.

Blg się nie zmieniło czyli 4,5 a z ururki jak z pepeszy słychać było bulkanie. około1-2 na minutę.

 

Mimo tego że stoi od kilku dni w niższej temperaturze.

Smak piwa ok, tylko się pieniło troszeczkę bardziej niż zwykle przy zlewaniu do butelek.

Edytowane przez jareczek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.