Skocz do zawartości

Drożdże Kraków pilnie potrzebne


Mr_Kasztan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich piwowarów! To mój piewszy post i już proszę o pomoc :)

 

Przed chwilą odwiedziłem Strefę Piwa na Krowoderskiej i Właściciel poinformował mnie, że być może ktoś z Was mnie poratuje. Zamówiłem zestaw z jednego ze sklepów, ale ze względu na szum informacyjny w zestawie nie było drożdży. Zestaw to Pale Ale 12BLG ze słodów.

 

Jedyny dzień kiedy mogę zrobić to piwo to jutro. Później albo nie będę miał wolnego weekendu (wesela na drugim końcu Polski), albo pojadę na wakacje i któraś z fermentacji potrwa sobie 3 tygodnie, co chyba nie jest wskazane. Czy ktoś z Krakowa, idealnie z okolic Wrocławskiej nie ma do sprzedania drożdży do tego zestawu? Za chwilę wychodzę na wieczór kawalerski, ale z pewnością odbiorę informację wieczorem, lub z samego rana w niedzielę. Tak to sobie zaplanowałem, że będąc niezdolny do aktywnego wypoczynku uwarzę to, co do siedzenia w domu mnie zmusiło, a tu taka wpadka.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowidzedzi.

 

Pozdrawiam,

Mr. Kasztan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drożdżami nie poratuję (znaczy mogę, zapraszam do warszawy) ale jak by co to 3 tygodnie fermentacji to żaden problem ,90% moich piw właśnie tyle jest w wiadrze

nie przejmuj się tym co piszą że piwo nie może stać długo na drożdżach ,jak by co cichej też nie robię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za wsparcie i okazaną pomoc. Furio San, twoja gęstwa już się nie może doczekać, choć samo chłodzenie jeszcze mi zajmie chwilę. Na szczęście, dzisiaj jest zimno. Za 30 minut kończę gotować swoje pierwsze piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.