Jump to content

Skrzynia filtracyjna/fermentacyjna


anteks
 Share

Recommended Posts

Jak znajdziesz na spodzie PP 05 (polipropylen) to smialo. W Ikei sa nawet chyba wieksze za podobna cene, tez na kolkach, robione w polsce, ale oznaczen z czego to zrobione brak...

Link to comment
Share on other sites

jakaś obsesja ,ile czasu to by się filtrowało że musi mieć atest do kontaktu z żywnością ?

część reklamówek w sklepach nie ma , a bułki ładujecie w nie

bardziej mnie martwiło by jak to wytrzyma temperaturę

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jestem na etapie ustalania czy skrzynie z ikei nadają się do kontaktu ze spożywką. Wytłoczenia na opakowaniu nie ma, bo nikt nie planował, że klienci będą trzymali w tym żywność. Materiał, z którego wyprodukowano skrzynię to PP-R (polipropylen). Na tyle, na ile udało mi się ustalić materiał jest jak najbardziej ok. Dam znać gdy będę miał w 100% pewne info wprost od producenta.

Link to comment
Share on other sites

Jutro dostanę skrzynię wykonaną z "PP" taką jak ma/miał użytkownik @WiHuRa w tym poście http://www.piwo.org/...i/page__st__140 . Wpiszcie sobie w wyszukiwarce pojemnik robusto 64l (nie chcę robić reklamy sklepu). Rozmawiałem ze znajomym chemikiem specjalizującym się w tworzywach sztucznych i oświadczył mi że każdy pojemnik wykonany z polipropylenu (PP) będzie neutralny biologicznie nawet do 100C więc mnie uspokoił. To że pojemnik nie ma wyraźnie oznaczenia o kontakcie z żywnością nie oznacza że się nie nadaje, tutaj górę biorą względy ekonomiczne bo badanie i wystawienie atestu PZH niestety kosztuje a nie są to "tanie rzeczy" a znaku "widelca i noża" samowolnie nie można stosować.

Mam zamiar ułożyć rurki identycznie jak w poście powyżej ale kranik zamierzam umieścić na krótszej ściance a nie jak u WiHuRy na dłuższej ścianie skrzyni i tu mam pytanie czy nie wpłynie to negatywnie na jakość i szybkość filtracji.

Czekam na odpowiedź użytkowników z podobnym rozwiązaniem.

Edited by beleg
Link to comment
Share on other sites

Generalnie polipropylen wytrzymuje wrzątek, także pod tym kątem nie ma żadnego problemu. Co do żywności to zarówno polipropylen jak i polietylen nie oddziałują w żaden sposób z żywnością. Nie podlegają też właściwie żadnej biodegradacji (chyba, że jakiś 0.0001% ubytek masy przez rok), także tutaj nie ma żadnych obaw. Odpowiednio umyć i tyle. Nie ma też żadnego strachu, że płyn do naczyń jakoś będzie z tym oddziaływał.

 

A co do kranika to wydaje mi się, że lepiej na dłuższej ściance. Niby nie powinno mieć to jakiegoś tam wielkiego znaczenia, skoro to i tak grawitacyjnie spływa, ale jakoś tak mi się wykształciło, że lepiej równo rozkładać.

Link to comment
Share on other sites

PP to może i nie jest szkodliwy ale nigdy nic nie wiadomo jaki był stosowany inicjator polimeryzacji i inne dodatki.

Wiesz jak pachną nowe chińskie klapki ? :smilies:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

PP to może i nie jest szkodliwy ale nigdy nic nie wiadomo jaki był stosowany inicjator polimeryzacji i inne dodatki.

Wiesz jak pachną nowe chińskie klapki ? :smilies:

Chodząc za robusto trafiłem w casto na przezroczyste, bezbarwne pojemniki dragonbox - polipropylen i oznaczenie do spożywki, brak oznaczeń zakresu temperatury jak w przypadku robusto, wbudowana pokrywka, BRAK UCHWYTÓW na ściankach co czyni całą objętość dostępną. 60L 35PLN, 100L 59PLN, nie śmierdzi, może się nada...

Edited by jaras
Link to comment
Share on other sites

A może coś takiego

http://allegro.pl/po...4733232952.html

Coś w ten styl :)

Na 100 % moga być używane w spożywce. Jestem rzeźnikiem z zawodu i takie skrzynki na mięso są używane do wszystkiego , nawet farsz na kiełbasy jest w nich przechowywany ( nadmiar ) . Jeden minus ,że tylko do 60 st , ale jakby popytać porozglądać się ...

Edited by Przemas.IE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.