Jump to content

czas fermentacji

aopon
 Share

Recommended Posts

Witam,

czy mogę zostawić piwo na fermentacji przez 6-8 tygodni? Muszę wyjechać i nie będzie komu zlać na cichą a później zabutelkować. Czy taki okres wpłynie negatywnie na walory piwa.

Fermentator jest szczelnie zamknięty, w pokrywie jest rurka fermentacyjna z wodą.

Pozdrawiam.

Guest tomato

Rurka to nie problem. (blow off tube :okey: ) Ciekawe jak to drożdże zniosą. Nie omieszkaj się podzielić rezultatami po 2 miesiącach. :)

W jakiej temperaturze to ma zamiar stać?

Jaki ekstrakt?

W którym momencie teraz to piwo jest?

Piwo jest 2 tygodnie na burzliwej. Piwo to Alt bier, Blg początkowe było 11, teraz jest 2, a nawet mnej. Drożdże Fermentis Safbrew S-33.

Z różnych względów nie mogę teraz przelać piwa na cichą, no i zaraz muszę je zostawić na kilka tygodni. Jeżeli zabezpieczę pokrywę tak, aby nie było dostępu powietrza to piwu nic nie grozi? Czy te drożdże po takim długie czasie czegoś niedobrego nie wniosą do piwa?

Pozdrawiam

Jak Blg się nie zmienia to spokojnie butelkuj. Jeśli nie masz czasu na rozlew to zostaw tak jak jest, tylko zmień pokrywę. Nic się nie stanie.

Guest tomato

JAk dobry reżim sanitarny to z zewnątrz nic nei grozi. Ale wróg czai się w środku.

dowiesz się za parę tygodni czy autoliza sie pojawi i jak smakuje :)

Ja bym na twoim miejscu zabutelkował. Co szkło to szkło.

Ja tez dwa miesiące temu nie miałem czasu i witek stał 2 miesiące w wiadrze. Miałem piękny zapach acetonu i kożuch na wierzchu, chociaż po fermentacji zapach był cudny. Przyplątała sie bakteria i zmarnowała cały dzień pracy i 45l piwa w kibel.. Aż serce boli. Pierwsza moja poważna infekcja po roku zacierania.. Wynikająca z lenistwa nota bene. Oby ostatnia i Tobie też tego nie życzę. Poświęcić się i butelkować choćby po nocy.

pozdrawiam.

Edited by Marcin K.