Skocz do zawartości

gdzie na piwo w Łodzi?


Andre356

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, możecie polecić jakieś dobre miejsce na piwko (i miejsce gdzie można coś smacznie i tanio zjeść, nie muszą to być te same miejsca) w Łodzi? Będę jutro na koncercie i po będę miał 6h oczekiwania na powrót do Trójmiasta to pomyślałem że mogę ten czas wykorzystać na poznanie Łódzkich lokali.

Dzięki z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piwo wystarczy Piwoteka Narodowa.

Odnośnie jedzenia, niemal naprzeciwko masz Manekina, za jednym rogiem więcej niż przyzwoitą plackarnię Presto a dookoła kilka ciekawych lokali różnictych (Gruzja, Indie, Pierogi etc.)

 

No i łatwy dojazd z Atlas Areny - a rozumiem, że tam koncert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do żarcia kebsa na rogu Zielonej i Piotrkowskiej;)

A tak serio, jeśli chodzi o jedzenie, to przy Piotrkowskiej spokojnie coś dla siebie znajdziesz. Jeśli chodzi o piwo chłopaki napisali o wszystkim. Ewentualnie jeszcze Ferajna dysponuje niezłym wyborem piw w butelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kuchni zagranicznych polecam varoska ( wegierska na traugutta przy piotrkowskiej obok grand hotelu), 69 ( piotrkowska 69 na przeciwko grand hotelu - restauracja bułgarska) i lavash ( ormianska w bramie obok 69 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania, bo chyba jedziemy na ten sam koncert. Ale gdzie jest dobrze piwo i można zjeść, bo nie jadę sam i jak zwykle będą sprzeczne interesy. Zawsze jadłem w Browar De Brasil, ale odkąd jest tam Tyskie z Tanka, omijam szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Słyszałem opinie, jeśli chodzi o piwo, to Bierhalle w Manufakturze jest w porządku. Osobiście nie miałem okazji pić tam piwa, ale z tego co pamiętam jedzenie jest dobre.

Imo najlepszą opcją będzie Piwoteka i Manekin - tak jak mówił Zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie było źle. Mieli nawet witbiera, którego prawdzie kelnerka nazwała weizenem z kolendrą i skórką pomarańczową, ale nie był zły.

A na moje pytanie jakiego rodzaju chmielu używają do pilsa, odparła, że granulowanego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.