Jump to content

gdzie na piwo w Łodzi?

Andre356
 Share

Recommended Posts

Cześć, możecie polecić jakieś dobre miejsce na piwko (i miejsce gdzie można coś smacznie i tanio zjeść, nie muszą to być te same miejsca) w Łodzi? Będę jutro na koncercie i po będę miał 6h oczekiwania na powrót do Trójmiasta to pomyślałem że mogę ten czas wykorzystać na poznanie Łódzkich lokali.

Dzięki z góry za odpowiedź

Na piwo wystarczy Piwoteka Narodowa.

Odnośnie jedzenia, niemal naprzeciwko masz Manekina, za jednym rogiem więcej niż przyzwoitą plackarnię Presto a dookoła kilka ciekawych lokali różnictych (Gruzja, Indie, Pierogi etc.)

No i łatwy dojazd z Atlas Areny - a rozumiem, że tam koncert.

A do żarcia kebsa na rogu Zielonej i Piotrkowskiej;)

A tak serio, jeśli chodzi o jedzenie, to przy Piotrkowskiej spokojnie coś dla siebie znajdziesz. Jeśli chodzi o piwo chłopaki napisali o wszystkim. Ewentualnie jeszcze Ferajna dysponuje niezłym wyborem piw w butelkach.

z kuchni zagranicznych polecam varoska ( wegierska na traugutta przy piotrkowskiej obok grand hotelu), 69 ( piotrkowska 69 na przeciwko grand hotelu - restauracja bułgarska) i lavash ( ormianska w bramie obok 69 )

Przyłączam się do pytania, bo chyba jedziemy na ten sam koncert. Ale gdzie jest dobrze piwo i można zjeść, bo nie jadę sam i jak zwykle będą sprzeczne interesy. Zawsze jadłem w Browar De Brasil, ale odkąd jest tam Tyskie z Tanka, omijam szerokim łukiem.

Hmmm... Słyszałem opinie, jeśli chodzi o piwo, to Bierhalle w Manufakturze jest w porządku. Osobiście nie miałem okazji pić tam piwa, ale z tego co pamiętam jedzenie jest dobre.

Imo najlepszą opcją będzie Piwoteka i Manekin - tak jak mówił Zasada.

Faktycznie, nie było źle. Mieli nawet witbiera, którego prawdzie kelnerka nazwała weizenem z kolendrą i skórką pomarańczową, ale nie był zły.

A na moje pytanie jakiego rodzaju chmielu używają do pilsa, odparła, że granulowanego. :)

• 5 months later...