Skocz do zawartości

głowica do mini keg


Groofy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem "szczęśliwym" posiadaczem mini kegów 5L oraz nalewaka beer king 2000 z przeróbką na zasilanie z butli CO2, ale chciałbym zastosować coś ala głowicę do tych mini kegów. Ma to być z metalu (materiał?) konstrukcja ma być na zasadzie zmodyfikowanego trójnika (jak?), tak aby była rurka do pobierania piwa oraz jakoś dostarczanie CO2 z butli. Tak aby można było zastosować normalny kran, ponieważ obecne rozwiązanie daje albo bitą śmietanę albo piwo praktycznie bez gazu. Na reduktorze (niestety spwalniczym - wiem, że się nie nadaje) gdzie wymieniłem manometr i zamiast przepływu pokazuje 0-4bar, przy nalewaniu podaję ciśnienie 0,1 bar i to na raty.

 

Widziałem takie rozwiązania w internecie (te trójniki z rurką), ale nie jestem aż tak uzdolniony aby to samemu wykonać, więc zwracam się z zapytaniem czy ktoś stosował coś takiego lub ma pomysł i możliwość wykonać coś takiego.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Edytowane przez Groofy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie reduktora spawalniczego, polecam temat:

http://www.piwo.org/topic/13940-reduktor-co2-cala-prawda/

 

Natomiast jeżeli chodzi o meritum tematu, pozostaje wzorować się na opisach z netu, szczególnie na stronach niemieckich, widziałem sporo takich rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za ten temat z reduktorem. Teraz już mam pewność że nie wyrzuciłem czapki grosza w błoto.

Wciąż czekam na dalsze rozważania na temat tej "głowicy". Może ktoś ma coś takiego albo ma jakieś dane jak to zrobić, bo oprócz zdjęć gotowego wyrobu nic nie znalazłem.

 

EDIT: A jednak po głębszym reaserchu udało mi się znaleść coś takiego:

http://forum.northernbrewer.com/viewtopic.php?f=3&t=61167&p=894776#p894776

Proszę o sprawdzenie czy dobrze rozumiem:

Z tego co doczytałem potrzebuję :

  • Nierdzewny trójnik 1/4"
  • wkręcaną złączkę do węża 1/4" 2 szt (zamiast nakręcanych i nypli)
  • Plastikową uszczelkę (nie wiem gdzie ma być zamontowana)
  • Przewód piwny 1,50m
  • wkręcaną złączkę do węża 1/2" jako podłączenie do kega
  • o-ringi silikonowe 4,34mm x 11,40mm
  • i rurkę ze stali nierdzewnej 6,35mm x 3,05mm o długości 50mm
  • jeszcze plastikowy kranik (chyba picnic z corneliusa)

Teraz kroki wykonania:

  1. Obciąć końcówkę złączki do węża 1/2" żeby piwo się nie cofało do instalacji gazowej
  2. Nie rozumiem o co chodzi z tym rozwiercaniem wiertłem 9/32"
  3. Włożenie 2 o-ringów
  4. nałożenie jakiegoś środka żeby lepiej weszły. W naszych warunkach pewnie wazelinka
  5. dociśnięcie o-ringów
  6. wciśnięcie o-ringów tak daleko jak się da, tak aby przewów wyjścia piwa był pewnie zamocowany
  7. wstępne złożenie i dociśnięcie o-ringów od strony wejścia CO2 i założenie łącznikaod strony CO2
  8. Po sprawdzeniu że wszystko jest ok. rozkręcamy wszystko, nakładamy taśmę teflonową i skręcamy
  9. gotowy produkt

Dobra teraz jeszcze pytania:

generanie wszystko można dostać w hydraulicznym może po za o-ringami wężem piwnym no i nieszczęsną rurkę ze stali nerdzewnej, którą jak się okazuje trzeba jeszcze w 2 miejscach precyzyjnie wygiąć. Co do do tego drugiego wygięcia to bym z niego zrezygnował, bo tylko podnosi stopień trudności.

Chciałbym dodać jeszcze może jakieś małe zaworki na wejściu CO2, tu proszę o poradę bo nie chcę dawać wielkich hydrauliczych zaworów.

 

Mam nadzieję że temat się rozwinął i proszę moderatora o przeniesienie do działu sprzęt.

Edytowane przez Groofy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nałożenie jakiegoś środka żeby lepiej weszły. W naszych warunkach pewnie wazelinka

nie, Star San to płyn do dezynfekcji, ale użył go aby łatwiej się wciskało ;)

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiele wyjaśnia. A co do samej rurki stalowej. Ta której on użył ma wg mnie strasznie grube ścianki co powoduje zmniejszenie średnicy wewnętrznej. Czy nie będzie to powodowało że piwo będzie bardzo po mału wydobywano się z kega? No i nadal martwią mnie te wygięcia. Zwłaszcza że to mniejsze ma na oko promień 1cm. Czy można gdzieś zamówić taką gotową z tym jednym wygięciem, bo z tego drugiego definitywnie zrezygnuje.

Jeszcze pytanie co do węża piwnego czy można go zastąpić dowolnym wężem z atestem do kontaktu z żywnością?

Na koniec sprawa kranika. Co zastosować? Zwykły plastikowy np. picnic czy od razu koniecznie kran profesjonalny z kompensatorem.

A co do pytania odnosnie zaworków to na wejściu CO2 jakiś ala wentyl a z drugiej strony no nie wiem zawór kulowy? Czy nie jest coś mniejszego i równie skutecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ta głowica no ale chyba trochę droga... Prawie 200 pln za samą głowicę a jeszcze reszta oprzyrządowania no i takich głowic to dobrze by było mieć ze 2.

W związku z tym temat konstrukcji własnej pozostaje aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.wecomatic...ersion-5/8?c=14

nadal drogo ale wydaje się być porządny sprzęt. Co o tym myślicie?

Jaki jest gwint przy szybko złączkach od corneliusa, da się je tu podłączyć?

Edytowane przez 05paw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.