Skocz do zawartości

Jak rozróżnić płatki żytnie od pszenicznych


Rekomendowane odpowiedzi

Pytam poważnie. Zrobiłem piwo żytnie, ale smakuje jak pszeniczne. Mam podejrzenia, że sprzedawca sprzedał mi płatki pszeniczne zamiast żytnich. Pszeniczne od tego samego sprzedawcy też mam i wyglądają identycznie, jak się dokładnie przyjrzeć.

 

Pierwszych podejrzeń nabrałem podczas filtracji, która trwała 15 minut, a nie 3 godziny jak ostatniego mojego piwa żytniego.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem piwo żytnie, ale smakuje jak pszeniczne.

 

smak piwa "pszenicznego" jest determinowany związkami produkowanymi przez drożdże, w małym stopniu zależy od surowca ...

jak przefermentujesz na drożdżach pszenicznych brzeczkę ze słodu pilźnieńskiego to też będziesz miał w smaku pszenicę

czasami też można uzyskać "pszenicę" na drożdżach nie pszenicznych ale to już wina infekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem piwo żytnie, ale smakuje jak pszeniczne.

 

smak piwa "pszenicznego" jest determinowany związkami produkowanymi przez drożdże, w małym stopniu zależy od surowca ...

jak przefermentujesz na drożdżach pszenicznych brzeczkę ze słodu pilźnieńskiego to też będziesz miał w smaku pszenicę

czasami też można uzyskać "pszenicę" na drożdżach nie pszenicznych ale to już wina infekcji

Przecież nie robiłem piwa żytniego na drożdżach pszenicznych. Robiłem na normalnych, neutralnych. Nie mów, że nie rozróżniasz smaku piwa żytniego od pszenicznego. Nie mówiąc już o konsystencji i kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.