Skocz do zawartości

refermentacja


iryda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... popelnilam kolejna warke tym razem mlecznego stouta. Jako ze chcialam mocne piwko to wyszedl mi ekstrakt 21 po dodaniu laktozy 23 odfermentowalo do 6. Drozdze to suche safale 04. Z fermentacja sobie ladnie poradzily ale mam obawy czy beda mialy ochote przejesc ten cukier dodany przy refermentacji.... czy to stezenie alkoholu nie przeszkodzi im w konsumpcji? Na kazda butelke sypalam 4g glukozy i po 6 dniach w otwartej butelce nic... cisza zero gazu... co mozna z tym poczac? Podpowiedzcie prosze kolezance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... popelnilam kolejna warke tym razem mlecznego stouta. Jako ze chcialam mocne piwko to wyszedl mi ekstrakt 21 po dodaniu laktozy 23 odfermentowalo do 6. Drozdze to suche safale 04. Z fermentacja sobie ladnie poradzily ale mam obawy czy beda mialy ochote przejesc ten cukier dodany przy refermentacji.... czy to stezenie alkoholu nie przeszkodzi im w konsumpcji? Na kazda butelke sypalam 4g glukozy i po 6 dniach w otwartej butelce nic... cisza zero gazu... co mozna z tym poczac? Podpowiedzcie prosze kolezance

Przeszkodzi im bardzo, ale ostatecznie nagazują piwo :) To piwo będzie akurat na szare listopadowe wieczory, wcześniej szkoda otwierać i marnować kolejne, potencjalnie wyśmienite butelki po odpowiednio długim leżakowaniu. Pozostaw z 2 tyg. w temperaturze pokojowej i zakop piwo w piwniczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tzw. międzyczasie kup sobie hełm i gogle. Do mocnych piw nie daje się tak dużo surowca do referementacji.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Fidel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie powinno syknac chociaz... kiedys mialem tak samo i w moim przypadku okazalo sie, ze greta przestala mi szczelnie kapslowac twarde kapsle

Wtedy najczęściej na górze piwa pojawia się pianka, wiem, bo właśnie moja kapslownica się wykańcza i kilka butelek w skrzynce z każdej warki ma nieszczelnie domknięty kapsel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie... troche mnie nastraszyliscie ale przeprowadzilam 8 dni burzliwej i 7 cichej gdzie blg juz praktycznie po burzliwej zostalo na 6 stopniach... kapslownica nowka grifo hd dopiero 3 warke nia kapslowalam wiec tutaj nie szukam feleru... piwko schowane w ciemnym kacie garderoby okolo 22.stopnie ciepla... no nic jak uslyszycie strzaly to tylko moj stout idzie na wojne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.