Skocz do zawartości

Szacowanie objetości brzeczki na podstawie jej wagi.


bielok

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł całkiem niezły :tort:

Tylko trzeba znać ciężar właściwy cieczy ( OG ) wagę fermentora no i chyba jakaś mała poprawka

na temperaturę i dokładność mogłaby być całkiem dobra :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :tort:

 

Musisz liczyć się z błędem odczytu ekstraktu oraz wagi. nie wystarczy Ci pomiar ze skali fermentora?

no na żadnym nie mam skali ... i przyznam szczerze że nie chce mi sie ich robić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zważysz wcześniej fermentator, pokrywke itp. i zmierzysz poziom cukru w °Blg to da sie to zrobić. Dla klasycznej 12 °Blg , licząc, że brzeczka nastawna to tylko woda i cukier, gęstość w kilogramach/litr wynosi 1,046. Jeśli masz 20 litrów to będzie to ważyło 20,92 kg. Nie wiem czy mogę ale wkleje tu link do tabeli:

http://www.fizyka.umk.pl/~lab2/tables/C12H22O11.html

pierwsza kolumna to °Blg a ostatnia to gęstość.

 

Dla dowolnego stężenia wystarczy zważyc brzeczke i podzielic przez gęstość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, biorąc przykład kolegi:

Jeśli zważysz wcześniej fermentator, pokrywke itp. i zmierzysz poziom cukru w °Blg to da sie to zrobić. Dla klasycznej 12 °Blg , licząc, że brzeczka nastawna to tylko woda i cukier, gęstość w kilogramach/litr wynosi 1,046. Jeśli masz 20 litrów to będzie to ważyło 20,92 kg.

Twoja waga wskaże coś między 20,8 a 21 (po odjęciu wagi fermentora, który też będzie zawierał błąd, ale możemy to sobie darować) więc po wyliczeniach uzyskasz wynik między 19,88 a 20,08 - mi by wystarczyło :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja waga wskaże coś między 20,8 a 21 (po odjęciu wagi fermentora, który też będzie zawierał błąd, ale możemy to sobie darować) więc po wyliczeniach uzyskasz wynik między 19,88 a 20,08 - mi by wystarczyło :D

Chłopaki, browar to nie apteka!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, browar to nie apteka!!! :D

Oczywiście masz rację, pojawiło się dzielenie, mnożenie, zacząłem określać błędy pomiarowe i sie zagalopowałem... Zboczenie zawodowe :D

Ja mam jeden fermentor ze skalą i mi wystarcza, żeby wiedzieć ile butelek do rozlewu przygotować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na żadnym nie mam skali ... i przyznam szczerze że nie chce mi sie ich robić ....

w ważyć będzie się Tobie chciało ? Nie lepiej wyskalować i mieć święty spokój ?

Litrowy pojemnik , pisak i kilka minut czasu :D

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość fermentorów to prawie walce (przynajmniej możemy tak założyć). Wystarczy zrobić przelicznik wysokość cieszy na objętość i zwykłą miarką będziesz mógł zmierzyć objętość. Wydaje mi się to łatwiejsza od stawiania dość cięzkiego wiadra na wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość fermentorów to prawie walce (przynajmniej możemy tak założyć). Wystarczy zrobić przelicznik wysokość cieszy na objętość i zwykłą miarką będziesz mógł zmierzyć objętość. Wydaje mi się to łatwiejsza od stawiania dość cięzkiego wiadra na wadze.

To "prawie" robi niezłą różnice. U mnie około 3-4 litrów :D.

Edytowane przez cieplyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

mam 4 fermentatory, kazdy skubany bez podziałki, każdy innej wysokości i szerokosci :D

na jażdym by trzeba dorobic skaję objetości .......

a waga łazienkowa stoi po prostu i czeka .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

mam 4 fermentatory, kazdy skubany bez podziałki, każdy innej wysokości i szerokosci :D

na jażdym by trzeba dorobic skaję objetości .......

a waga łazienkowa stoi po prostu i czeka .......

Chyba, że tak.

Ja mam tylko dwa fermentory z dwóch różnych sklepów i sa takie same.

Nie ma co filozofować, na każdym fermentorze zapisz sobie jego wagę i problem z głowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kilka minut czasu :D

A co innego ma kilka minut? :D

Miara kąta :D

 

A poważnie :) Jutro podam ile centymetrów od podstawy znajdują się kolejne pojemności w sprzedawanych w HB fermentorach. Nie przewiduję nadruków, więc może to ułatwi korzystanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
................. Jutro podam ile centymetrów od podstawy znajdują się kolejne pojemności w sprzedawanych w HB fermentorach. Nie przewiduję nadruków, więc może to ułatwi korzystanie.

Gdzie mogę znaleźć te dane dotyczące kolejnych pojemności fermentorów z HB ??? :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.