Skocz do zawartości

uCieszny Browarek, warka # 46 Koźlak


bielok

Rekomendowane odpowiedzi

Z nienakłamaną przyjemnością dziś po pracy włożyłem do lodówki do schłodzenia nastepną warkę Dori, Koźlaka 17blg.

Warzoną tak http://www.piwo.org/forum/p16744-02-05-2009-22-27-26.html#p16744

 

Barwa - tu Krzyś mi pomógł - ciemno brązowa pod światło przechodzaca w czerwoną na krawędziach szkła

Wysycenie średnie, lekko szczypie w język, po chwili od nalania do kufla przestaje bąbelkować.

Zapach - słodowo chmielowy, mój niedorozwinęty nos nic innego nie potrafi odczuć :tort:

Piana jak na zdjęciu, redukuje się do obrączki, drobna. Na ściankach kufla pozostawiła wyraźny ślad.

Smak -głeboki, schodzacy w strone wytrawnego, ale jeszcze słodowy, wyraźna goryczka chmielu lub ciemnych słodów. Posmak kawowy. Dla mnie rewelacja :tort:

 

Dori ponieważ jestem fanem ciemnych piw uwazam że to piwo jest rewelacyjne :tort:

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ocenę :tort: Niestety moim zdaniem piwo to ma jeden rzucający się w oczy mankament - brak piany. Ostatnio piliśmy je na spotkaniu u Weny i piana zaraz po nalaniu "siadła". Poza tym jest trochę za słodkie, za "karmelkowe"... ale w sumie mnie smakuje :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W smaku trochę za słodkie' date=' ale dojść wytrawne, czuć, że jest mocne.[/quote']

Mógłbyś troszkę rozwinąć ten kawałek?

No pewnie, na początku jest wyraźnie słodkie (trochę za słodkie) a później już wytrawne, mocne. Co jakoś trochę się gryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

piana: gęsta, drobna duża, lekko przybrudzona, troszku ucieka po otwarciu, nalewane na kilka razy, piana utworzyła wielką czapę nad kuflem, opadła do grubej warstwy,

zapach: karmelowe słody,

kolor: buraczkowo-rubinowy,

smak: lekkie smaki orzechowe, karmelowe, goryczka od ciemnych słodów, piwo dość lekkie w smaku pomimo 17Blg, bardzo smaczne,

wysycenie: ok.

 

 

Bardzo udane piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoj :( sorki Dori.

 

No patrz, nie pomyślałem, że ktoś już to piwo oceniał. Miałem opory czy już je wynieść z piwnicy. Raptem 4 msc ma. :( A tu sie okazało, że ludzie miesięczne piwa piją ;)

 

Uprasza się elroya o połączenie wątków. :/

 

połączone - elroy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

A tu sie okazało, że ludzie miesięczne piwa piją :(

sam widzisz ja jest ;) notabene Dori uwarzyła naprawdę doskonałe piwko, było naprawdę dobre gdy go degustowałem, a Ty potwierdziłes opinię o tym ze to doskonała produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.