Skocz do zawartości

Coś dopadło mój chmiel


Spartan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, co mogło dopaść mój chmiel. Bardziej jestem przekonany, że to jakiś szkodnik niż choroba bo liścia są powygryzane a dzisiaj nawet na spodzie liścia znalazłem mikroskopijnego czerwonego robaczka podobnego do mszycy. Jeżeli ktoś wie co to może być proszę o poradę czym spryskać. O chmiel dbam bo co wieczór podlewam i zraszam. Mocno uszkodzone liścia zrywam. Na forach czytałem o różnych szkodnikach ale nie znalazłem opisów zniszczeń podobnych do moich.

post-7184-0-08545900-1401813973_thumb.jpg

post-7184-0-03672700-1401813993_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że to może być przędziorek mam cos podobnego kupiłe i poryskałem "Magus 200sc" za kilka dni poprawię i ma być, polecam pryskać tym w ciepły i słoneczny dzień prawdopodobnie wtedy działa najlepiej, swoją drogą można jeszcze razem z tym opryskać czymś od mszycy np. Karate łączny koszt oprysków wyniesie ok 20zł

Edytowane przez tdzip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej powiedziało by zdjęcie spodu liścia... Ale prawdopodobnie mączniak rzekomy. Najlepiej wykonać opryski dwoma preparatami naprzemiennie z ok. 2 tygodniowym odstępem. Najpierw preparatem Topsin, po 2 tygodniach Score (lub np. Baycor).

Jeśli na spodzie liścia są białe pajączki, zrób oprysk preparatami Karate Zeon lub Magnus bardzo dokłandnie opryskując spód liścia. Możesz też wykonać oprysk innym preparatem owadobójczym, kilka wymieniłem w temacie chmielnik sezon 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

 

Pozwalam sobie odświeżyć temat. Jakieś "muszki" wylegają mi się od spodu liści. Wiecie co to takiego?

 

Ty serio? :D

 

To nie muszki tylko mszyca... Te zielone takie co na liściu się odznaczają. A te czarne muszki spijają spadź, którą mszyca produkuje, są one raczej nie szkodliwe nimi bym się nie przejmował. Natomiast mszyce trzeba zlikwidować bo ci zabije chmiel, albo wstrzyma rozwój jego.  Kup sobie lepiej jakiś oprysk zanim ci zniszczą chmiel, albo naturalny - kiszonka z pokrzywy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepię się pod temat żeby nie zakładać nowego. Moja Sybillę również chyba coś dopadło.

Do czerwca rosła ładnie i mniej więcej od początku miesiąca znacznie zwolniła, liście zaczęły żółknąć, niektóre zaczynają się robić brązowe.

Wiecie może co to może być? 

link do zdjęć w pełnej rozdzielczości: klik

Na niektórych zdjęciach widać małe czarne robaczki - czy to one mogą być odpowiedzialne za to co się dzieję?

Dodam, że spryskałem już chmiel preparatem Magnus 200 sc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.