Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Kraków "Strefa Piwa" (Ul. Krowoderska 37)


Tadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem RISA od guciothebest oraz APA od imidlajewa. Od siebie zostawiłem Witbiera i FESa.

 

Aktualna lista:

 

Buber - American Stout

Tjujku - Coffe Pale Ale, American Wheat

ATP - Espresso Stout

Skos - Pipa

Seb0 - 2x Stout Owsiany

Ibrahim - 2x Whiskey Stout

guciothebest - RIS , 2x Milk-Sweet Stout

BrPr: Witbier, FES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , do dzisiejszego finału Snookera otworzyłem pierwsze piwko z depozytu a mianowicie AIPA SebO ze skórką bergamotki . Jest to moja pierwsza recenzja więc proszę o wyrozumiałość .

Barwa : zbliżona do pomarańczowego , delikatnie zmętnienie

Piana : tutaj wielkie słowa uznania dla piwowara , gęsta , trwała , drobno pęcherzykowa , biała jednym słowem mega !

Aromat : delikatne cytrusy jak grejpfrut , bardzo przyjemny

Smak : bardzo rześkie , pijalnie z delikatna goryczka i cytrusami

Ogólnie : bardzo fajne , przyjemne , pijalnie , orzeźwiające piwko z mega fajną pianą , aż szkoda ze tylko jedno mam !

Pozdrawiam

Edytowane przez guciothebest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kantor Oat APA #73

 

43a039ca5d8b3.jpg

 

W sumie szału się nie spodziewałem – od października sporo wody w Wiśle upłynęło.

Pomimo tego aromat jest naprawdę ok. Oczywiście jest lekko kartonowe utlenienie, lecz przytłacza je nadal spora cytrusowość oraz masa owoców (głównie ananas i mango).

Smak już niestety dość płaski, bardzo zbożowy. Właściwie ciężko doszukać się choćby śladu po 64IBU z ety. Pomimo tego większych wad ciężko się doszukać. Jest po prostu wytrawnie i wodniście.

Te 7mc od butelkowania to jedno, ale potężna piana, lekkie przegazowanie i okrutna wytrawność zastanawia mnie czy piwo było 100% odfermentowane w momencie butelkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem quadrupla, zabrałem RIS od guciothebest

 

Buber - American Stout
Tjujku - Coffe Pale Ale, American Wheat
ATP - Espresso Stout
Skos - Pipa
Seb0 - 2x Stout Owsiany
Ibrahim - 2x Whiskey Stout
guciothebest - 2x Milk-Sweet Stout
BrPr - Witbier, FES

adamsky - Czarna Woda (quadrupel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APA imidlajew

 

Jak się okazało po fakcie, piwo w depozycie przeleżało ponad rok. 

Efekt? Jedno wielkie utlenienie - miód, karton i do tego chyba jakaś infekcja. Całkowicie niepijalne. 

 

Wypadałoby by wyczyścić depozyt, żeby nikt nie nadział się jak ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mogę zczyscić depozyt i do zera, ale jak mówiłem trzeba w miarę brać to co jest a nie marudzić, że rozlew 2mc temu to sobie wezmę najświeższe a zgniłki niech stoją  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyniosłem:
1 x Grodziskie (rozlew 08.04.2016, 9°Blg,  z dodatkiem słodu Mesquite z Briessa)

1 x 100% Brett Ale (rozlew 18.02.2016, 13°Blg, na Yeast Bay Brussels Brett Blend)

A wziąłem:
1 x Tjujku - Coffee Pale Ale (teraz zauważyłem że już to piłem ale smakowało mi to zobaczymy jak się zmieniło ;) )

1 x BrPr - Witbier

1 x guciothebest - Milk-Sweet Stout

 

To powiedzmy że jest:

Buber - American Stout
Tjujku - American Wheat
ATP - Espresso Stout
Skos - Pipa
Seb0 - 2x Stout Owsiany
Ibrahim - 2x Whiskey Stout
guciothebest - Milk-Sweet Stout
BrPr - FES

adamsky - Czarna Woda (quadrupel)

Kantor - Grodziskie, 100% Brett Ale

 

ale chyba są jakieś niezgodności bo w skrzynce raczej był jakiś Ris a wg listy nie ma żadnego Risa :D

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profik Wee Heavy

a2235a6c49201.jpg

Barwa nawet jak na styl rzekłbym mocno ciemna, prawie porterowa. Piana niska opadająca szybko do milimetrowego krążka.

Aromat głównie owocowego suszu oraz karmelizowanej wiśni. Fajnie schowany alkohol – z 25blg musi go tam być sporo.

Smak już mocno zdominowany melanoidynową karmelowością. Pomimo lekkiego wyklejania jednak nie jest mulące – kontra ze strony lekkiego alko i kwaskowej owocowości.

Ogółem całkiem przyjemne piwo, choć z racji solidnej owocowości a braku nut torfowych czy ziemistych oraz ogólnej wytrawności bardziej kojarzy mi się z klasycznym Barleywine. Zastanowiłbym się nad zmianą drożdży na mniej neutralne. 

 

Skrzynkę zuploaduję ale jutro, wybaczcie dziś mi się tak okrutnie nie chce  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guciothebest - Milk-Sweet Stout

 

W: prawie czarne, piana niska, nietrwała

A: pierwsza nuta to warzywna siarka ale DMS, na szczęście potem dominuje gorzka czekolada, plus kawa, lekka owocowość, po ogrzaniu DMS niestety dość spory

S:czekolada, już bardziej mleczna, słodkość dość niska, lekka paloność, lekka kawa i lekki DMS, finisz czekoladowy

G:średnio-niska, czysta

O: pełnia średnia do średnio-wysokiej, wysycenie niskie, gładkie, kremowe

 

Pijalne, gładkie.

Gdyby nie ten DMS to naprawdę super milk stout by był, dziwna sprawa z nim bo użyłeś słodu pale ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwa nawet jak na styl rzekłbym mocno ciemna, prawie porterowa

 

 

Bardzo długie 3-godzinne gotowanie. :)

 

 

 

Fajnie schowany alkohol – z 25blg musi go tam być sporo.

 

Dzięki. Drożdże zeszły do 6 blg więc wychodzi 10,7 ABV

 

 

 

Ogółem całkiem przyjemne piwo,

 

 

Też jestem zadowolony, pierwsze podejście do stylu więc nie jest źle. 

 

 

 

braku nut torfowych czy ziemistych

 

Czym uzyskać drożdżami? Czy zasypem? 

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

braku nut torfowych czy ziemistych

 

Czym uzyskać drożdżami? Czy zasypem? 

 

 

Chyba najfajniej byłoby drożdżami ale zdarzyło mi się pić kilka bardzo fajnych Wee Heavy mających w składzie podany słód wędzony (jaki i ile nie wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guciothebest - Milk-Sweet Stout

 

W: prawie czarne, piana niska, nietrwała

A: pierwsza nuta to warzywna siarka ale DMS, na szczęście potem dominuje gorzka czekolada, plus kawa, lekka owocowość, po ogrzaniu DMS niestety dość spory

S:czekolada, już bardziej mleczna, słodkość dość niska, lekka paloność, lekka kawa i lekki DMS, finisz czekoladowy

G:średnio-niska, czysta

O: pełnia średnia do średnio-wysokiej, wysycenie niskie, gładkie, kremowe

 

Pijalne, gładkie.

Gdyby nie ten DMS to naprawdę super milk stout by był, dziwna sprawa z nim bo użyłeś słodu pale ale.

Witam , wielkie dzięki za recenzje . Wiedziałem że z tym piwem jest coś nie halo ale nie za bardzo wiedziałem co to jest , myślałem że to diacetyl :) Może to być przez to że gotowałem pod przykryciem ( nie całkiem zakryty gar , ale przykryty ) i delikatnie , nie myślałem że to może mieć takie znaczenie ! Myślę że w RIS-ie też to mogło być bo warzyłem jedno po drugim .

Pozdrowiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiedziałem że z tym piwem jest coś nie halo ale nie za bardzo wiedziałem co to jest , myślałem że to diacetyl :)

Diacetyl w domowym górniaku, który ma więcej niż dwa tygodnie po butelkowaniu to wg mnie spora rzadkość  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BrPr - Witbier

 

W: złoty, mocno mętne, piana drobna trwała, bardzo ładna

A: dominuje kolendra, do tego cytrusy i delikatna zbożowość, estry i minimalne fenole, przyjemny

S: kolendra, cytrusy, w tym cytryna, lekka ziołowość chmielowa, lekko owocowe (po ogrzaniu to landrynka dochodzi), lekko mineralne, lekko kwaskowe, finisz zbożowo-przyprawowy

G: średnia, lekka szorstka, trochę zbyt wysoka jak na styl

O: pełnia średnio-niska, wysycenie średnio-wysokie, lekko cierpkie, brakuje kremowości

 

Dobre piwo, minimalne wady, nie wiem czy zbyt twarda woda nie była, dla mnie trochę za dużo tej cytryny ale to niuanse ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BrPr - Witbier

 

W: złoty, mocno mętne, piana drobna trwała, bardzo ładna

A: dominuje kolendra, do tego cytrusy i delikatna zbożowość, estry i minimalne fenole, przyjemny

S: kolendra, cytrusy, w tym cytryna, lekka ziołowość chmielowa, lekko owocowe (po ogrzaniu to landrynka dochodzi), lekko mineralne, lekko kwaskowe, finisz zbożowo-przyprawowy

G: średnia, lekka szorstka, trochę zbyt wysoka jak na styl

O: pełnia średnio-niska, wysycenie średnio-wysokie, lekko cierpkie, brakuje kremowości

 

Dobre piwo, minimalne wady, nie wiem czy zbyt twarda woda nie była, dla mnie trochę za dużo tej cytryny ale to niuanse ;)

 

Niestety - kranówkę mam jeszcze twardszą - pozostaje mi tylko butelkowana źródlana. :) Póki co goryczkę zwalczam późniejszym chmieleniem. AWheat chmieliłem tylko na ostatnie 15-minut - zobaczymy czy goryczka będzie przyjemniejsza w odbiorze. 

 

Dzięki za opinię! :)

Edytowane przez BrPr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:
guciothebest - RIS, Sweet Stout x2

Tjujku - American Wheat

Buber - American Stout

ATP - Espresso Stout

Kantor - Grodziskie, 100% Brett Ale

BrPr - FES

Ibrahim - Whiskey Stout x2

Skos - Pipa

Seb0 - Stout Owsiany x2

adamsky - Czarna Woda (quadrupel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RIS (guciothebest)

 

Barwa czarna, piwo wydawało się lekko oleiste, prezencja bez zarzutu. Piany w zasadzie brak. Przy agresywnym nalewaniu pojawił się delikatny beżowy kożuszek, ale szybko zredukował się do obręczy.

W aromacie przede wszystkim czekolada, lekki karmel, toffi i praliny. Palone akcenty nie dominują. W smaku podobnie. Zaskakująco lekkie i wytrawne jak na tak wysokie blg. Trochę mnie to zdziwiło, bo te drożdże nie schodzą głęboko. Ze względu to i na relatywnie niewielką paloność momentami miałem wrażenie że piję portera, a nie mocnego RISa. Alkohol doskonale ukryty. Wysycenie dość niskie, dobrze dopasowane do stylu.

Po ogrzaniu rzeczywiście wyszło coś niepokojącego. Trudno mi powiedzieć czy to na 100% DMS, ale rzeczywiście warzywka dało się wyczuć, więc pewnie tak.

 

Piwo bardzo dobre, ale zalecam pić zimne.

Edytowane przez adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjujku - Coffee Pale Ale

Ponowne starcie po pół roku, zobaczymy jak się zmieniło

 

Próbuje wyjść po otwarciu ale nie jakoś bardzo szybko ;)

 

W: jasny pomarańcz, lekka mętność, piana wysoka, brzydka, grubopęcherzykowa

A:dominuje kawa, przyjemna, poza tym płasko, chyba minimalny karton, po ogrzaniu na pewno papier jest

S: też dominuje kawa, do tego owocowe estry, lekko mineralne, jakieś mdłe owoce, też aromaty ala Sherry

G: średnio-niska

O: pełnia średnio-niska, wysycenie średnio-niskie, wygazowało się po nalaniu, lekko rozgrzewające

 

No cóż, zgodnie z oczekiwaniami utleniło się ;) mimo tego piwo spokojnie do wypicia, a kawa naprawdę ładnie się starzeje.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:
guciothebest - RIS, Sweet Stout x2

Tjujku - American Wheat

Buber - American Stout

ATP - Espresso Stout, Dry Stout x2

Kantor - Grodziskie

BrPr - FES

Ibrahim - Whiskey Stout

Skos - Pipa

Seb0 - Stout Owsiany x2

adamsky - Czarna Woda (quadrupel)

Czyli w kwestii zmian, wziąłem 100% Brett Ale Kantora i Whiskey Stouta Ibrahima. Dołożyłem dwie flaszki dry stouta.

Edytowane przez ATP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% Brett Ale od Kantora

Piwo jest mętne, koloru ciemnej miedzi. Piana solidna, długo się utrzymuje i oblepia szkło. W aromacie słodki agrest, końska derka, brzoskiwnie i morele. W smaku dominuje brzoskwinia przeplatana przez lekką kwasowość i agrest. Posmak pestkowy. Samo piwo też nie jest w żaden sposób cierpkie. Goryczka ledwo zarysowana. Wysokie wysycenie, bardzo przyjemnie się to pije. Ogólnie, to chyba pierwszy brett, który smakował mi od A do Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze liczę to na 15 piw w depozycie, 11 to wariacje na temat stouta. Proponuję wyciągnąć wnioski. ;)

 

Jutro się wybieram do depozytu, planuję wymienić 4 piwa i już widzę że będę miał problem, bo nie jestem jakimś wielkim fanem stoutów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze liczę to na 15 piw w depozycie, 11 to wariacje na temat stouta. Proponuję wyciągnąć wnioski. ;)

 

Jutro się wybieram do depozytu, planuję wymienić 4 piwa i już widzę że będę miał problem, bo nie jestem jakimś wielkim fanem stoutów. :D

No cóż, jak przywiozę kolejną warkę to... będzie więcej stoutów. Na szczęście jutro biorę się za polskie ale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro jakoś specjalnie statystyk nie poprawię. Wjedzie 2 x Tripel i 2 x Belgian Black IPA - to ostatnie niby nie stout, ale też ciemne, choć na pewno mniej palone.

Na pewno dobrze by było poprzynosić trochę jasnych. Zwłaszcza że lato się zbliża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.