Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Kraków "Strefa Piwa" (Ul. Krowoderska 37)


Tadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Czas spróbować kolejne piwo!

 

Dziś zdecydowałem się spróbować : Browar Mogilański Wild Wet Hopping Ale.

 

Od razu zaznaczam, że jest to pierwsze dzikie piwo, jakie w życiu piję. Nie mam pojęcia, jak powinno smakować i czego się spodziewać. Jeśli napiszę, że mi smakuje/nie smakuje to nie znaczy że jest dobrym/niedobrym przedstawicielem gatunku. Moje doświadczenie w tym stylu jest zerowe. Po otwarciu butelki delikatne syknięcie - nic nie wychodzi. Barwa piwa jasno pomarańczowa, klarowne tylko chyba trochę za późno przestałem wlewać i pod sam koniec wpadło kilka większych farfocli - chyba chmiel. Piana utworzyła się dość niska i szybko zredukowała się do cieniutkiej obrączki. W aromacie jak dla mnie jednakowo owocowe (ciężko mi to określić - kojarzy mi się z cierpkimi owacami: jarzębina?, róża? No i właśnie to coś :P Podejrzewam, że to właśnie ta dzikość :P Z końmi niewiele w życiu miałem wspólnego. Kojarzy mi się to trochę z kozami? owcami? muszę przyznać, że jest to dla mnie jak na razie trochę odpychające. W smaku jeszcze bardziej mi się to wybija na pierwszy plan. Goryczka niezbyt wysoka i dobrze bo kwaśność też chyba trochę podniesiona to by nie grało za dobrze. Piwo wytrawne, treściwość niska, nagazowanie umiarkowane.

Ciekawe nowe doświadczenie dla mnie. Butelkę 0,3 wypiłem bez problemu i na razie wystarczy ;) Szczerze mówiąc nie trafiło w me gusta :D , co nie znaczy, że nie jest dobrym przedstawicielem gatunku. Może przyjdzie jeszcze dla mnie czas na piwa dzikie. Jakiś czas temu piwa wędzone też mnie raczej odpychały, a teraz spijam i warzę, że ho ho :P

Dziękuję za możliwość spróbowania piwa w tym stylu po raz pierwszy. Może będzie to pierwsze z wielu....

IMG_20190514_200037.thumb.jpg.4645a131f02340669cc059407453ff0c.jpgIMG_20190514_200049.thumb.jpg.d6f26e20a8e48576a3bc9ab9bebc4d6e.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno nie zaglądałem do tego wątku, ale widzę że nic się tu nie dzieje...

Jakby ktoś był ciekawy to informuję, że dwa piwa, które ostatnio zostawiłem zajęły miejsca na podium w konkursach:

Pils niemiecki - III Krakowski Konkurs Piw domowych - 2 miejsce

Roggenbier - II Mistrzostwa Piwowarów Domowych - 2 miejsce

Trochę czasu już minęło od tych konkursów i nie wiem w jakich warunkach piwa są trzymane, więc może być różnie (pils już był na granicy przegazowania, a roggen się dość szybko starzeje). No ale może kogoś to zachęci do odwiedzenia depozytu, a jak nie... to nie ;)

Wstawiłem piwo, żeby uzyskać jakąś informację zwrotną o swoich piwach. Tu się nie udało no ale ostatecznie okazało się, że piwa są dobre :D przynajmniej te dwa :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tadzik napisał:

Jak powiem, że zamykam depozyt to znów się podniesie larum i chęć wymian, w praktyce zaś nikomu się już nie chce ?

Faktycznie tak może być.

Chętnie bym coś wrzucił, ale ostatnio moje piwo leżało chyba pół roku więc trochę bezsensu.

Z drugiej strony chętnie bym coś dobrego pobrał, ale chyba trzeba by zrobić reset piw w depozycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.