Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Kraków "Strefa Piwa" (Ul. Krowoderska 37)


Tadzik

Rekomendowane odpowiedzi

2 granaty zutylizowane.
NE ipa od@piotrekrk niestety poszła w całości w kanał. Utlenienie level master. Miut w zapachu i Miut w smaku. Szkoda.
Ale drugie piwko session ipa do wypicia. Trochę się dogazowało od kwietnia ale zdążyłem złapać do dwóch szklanek. W aromacie czuć chmiel chociaż lekko juz chyba wywietrzał. Delikatna goryczka. W smaku cytrusy. Bardzo sympatyczne piwko mimo długiego leżakowania. Wypiłbym chętnie jeszcze jedno. 3f29eaa84f44df0e2c4314c1e5f295bc.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, premislav napisał:

2 granaty zutylizowane.
NE ipa od@piotrekrk niestety poszła w całości w kanał. Utlenienie level master. Miut w zapachu i Miut w smaku. Szkoda.
Ale drugie piwko session ipa do wypicia. Trochę się dogazowało od kwietnia ale zdążyłem złapać do dwóch szklanek. W aromacie czuć chmiel chociaż lekko juz chyba wywietrzał. Delikatna goryczka. W smaku cytrusy. Bardzo sympatyczne piwko mimo długiego leżakowania. Wypiłbym chętnie jeszcze jedno. 3f29eaa84f44df0e2c4314c1e5f295bc.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Session IPA była jednym z moich lepszych piw oczywiście jak była jeszcze świeża. Miałem już jakiś czas temu zabrać te piwa z depozytu ale zapominalstwo i cisza w temacie i wyszło jak wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ok, zrobię tak: jakieś mocno poterminowane skiślaki raczej pójdą precz, jeśli coś jest w miarę ok jeszcze to zostanie, może coś dorzucę i wtedy lista trafi tutaj, postaram się to ogarnąć przez czas świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tadzik napisał:

Ok, zrobię tak: jakieś mocno poterminowane skiślaki raczej pójdą precz, jeśli coś jest w miarę ok jeszcze to zostanie, może coś dorzucę i wtedy lista trafi tutaj, postaram się to ogarnąć przez czas świąt.

 

To może ja uaktualnię listę piw, które obecnie znajdują się w depozycie i wtedy zadecydujecie, które idą do utylizacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam je pobrać przy uzupełnianiu depozytu i spróbować, można się podszkolić sensorycznie z cech utlenienia, nie trzeba przecież ich pić w całości jak będą bardzo słabe ;)

 

edit:

Jak dam radę, to postaram się podejść jakoś w tym albo przyszłym tygodniu, to wrzucę coś z jakimś tam potencjałem do leżenia ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj. Niewiele tego już zostało.

Aktualna lista:
Browar Nie wiem Chocolate Stout (przyniesione 29.06.2018)
Paweł Poręba Dry Stout (przyniesione 12.06.2018)
Paweł Poręba Milk Stout (przyniesione 12.06.2018)
Paweł Poręba Irish Stout (przyniesione 22.05.2018)
Halucek Polskie Kiwi - fruit ale (przyniesione 17-02-2019, butelkowane 25-03-2019)

Pobrałem z depozytu:
Halucek SH Black IPA
Browar Nie wiem Chocolate Stout
Browar Nie wiem Kveik IPA

Mam nadzieję że się to zgadza z aktualnym stanem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość - zastanawiam się, czy zamiast daty przyniesienia nie lepiej byłoby podawać datę butelkowania? Nie powinno to być specjalnym problemem, a daje lepszą informację o potencjalnym stanie piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyniosłem:
1 x Wild Wet Hopping Ale (rozlew 25.01.2019, 10,5°Blg, dzikus na wysłodkach po English Barleywine, chmielone tylko na hop stand świeżą szyszką Marynki)

1 x Double Robust Porter (rozlew 30.11.2018, 19,2°Blg)


A wziąłem:
1 x Browar Nie wiem Chocolate Stout (przyniesione 29.06.2018)

1 x Halucek Polskie Kiwi - fruit ale (przyniesione 17-02-2019, butelkowane 25-03-2019)

 

Czyli jest:

Paweł Poręba Dry Stout (przyniesione 12.06.2018)
Paweł Poręba Milk Stout (przyniesione 12.06.2018)
Paweł Poręba Irish Stout (przyniesione 22.05.2018)

Browar Mogilański Wild Wet Hopping Ale (przyniesione 23.04.2019)

Browar Mogilański Double Robust Porter (przyniesione 23.04.2019)

 

Myślę, że taka ilość piw w depozycie jest optymalna, ewentualnie można zwiększyć ilość o max 1-2 butelki i z tym:

-możliwość przyniesienia tylko jednego piwa z warki (czy tam jednego z tej samej serii jak ktoś dzieli warki itp.)

-możliwość wymiany na raz maksymalnie 50-60% depozytu (czyli pewnie koło 3 butelek)

powinno zapewnić jakąś tam płynność wymian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halucek Polskie Kiwi - fruit ale

 

Z ety 12°Blg, dawno nie jadłem kiwi, chyba nie zapomniałem jak smakuje ;)

 

W: jasny bursztyn, lekko zmętnione, piana niska, biała, średnio-pęcherzykowa, nietrwała

A: po nalaniu dominuje aromat kojarzący mi się z imbirem (?), za tym owocowość jakby jabłko, trochę jakby owoce tropikalne, może jakaś lekka cytryna i agrest jeszcze do tego, słodowość niska, o charakterze herbatnikowym, ogólnie aromat dość czysty i raczej niezbyt intensywny, po ogrzaniu ten imbir znika i dominuje owocowość

S: średnio-wysoka owocowość, o charakterze trochę jabłka, trochę jakby owoców tropikalnych, lekkie cytryna i pomarańcza, może trochę kiwi, kwaśność średnio-niska, jak na niekwaśne piwo to mocno podwyższona, słodowość średnio-niska, o charakterze herbatnikowym, minimalna taniczność

G: średnio-niska, czysta, krótka, chmielowa

O: pełnia średnio-niska, wysycenie niskie, trochę cierpkie

 

Widzę, że google podpowiada, że tzw. "polskie kiwi" to co innego niż normalne kiwi, a tego to już nie jadłem nigdy ;)

 

Ogólnie piwo całkiem dobre technicznie, tak konsumencko, to mi jedynie brakuje trochę wyższego wysycenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W tym tygodniu planuję podrzucić kilka piw do depozytu (prawdopodobnie w czwartek). Trochę mi się tego nazbierało, wszystkiego raczej nie ma sensu przynosić, żeby leżało nie wiadomo ile i w końcu zostało zutylizowane. Mocno liczę na obiektywne opinie innych piwowarów (im bardziej doświadczonych, tym lepiej :P ) o moim piwie. Po dłuższym przestoju, widzę jakiś ruch, więc może się uda.

Podaję krótką listę piw, które mogę przytaszczyć. Piszę z głowy, więc daty butelkowania mocno orientacyjne (w zapiskach mogę sprawdzić dokładnie jakby co). Gdyby ktoś był zainteresowany to mam :

1. grodziskie (butelkowane: listopad 2018)

2. koelsch (butelkowanie: listopad-grudzień 2018)

3. pils niemiecki (butelkowanie: styczeń 2019)

4. marcowe (butelkowanie: luty 2019)

5. hefeweizen (butelkowanie: marzec 2019)

6. roggenbier (butelkowanie: marzec-kwiecień 2019)

7. dunkelweizen (butelkowanie: marzec 2019)

8. hefeweizen z dodatkiem czerwonego grejpfruta (butelkowanie: marzec 2019)

9. wędzony hefeweizen (butelkowanie: kwiecień 2019) - piwo z tego wątku: 

10. grodziskie (butelkowanie: kwiecień 2019)

11. NZ wheat (butelkowanie kwiecień 2019)

12. porter bałtycki butelkowany w pierwszy łikend marca, więc na niego jeszcze za wcześnie pewnie

Do tego mam jeszcze trochę starszych piw : weizenbocka z platkami dębowymi i "portera pszenicznego" z płatkami macerowanymi w porto. Te piwa były butelkowane ponad rok temu. Aha mam jeszcze jedną butelkę BGSA, które było butelkowane jakiś rok temu.

Ile piw mogę/ jest sens przynieść? Oczywiście nie chcę wymieniać 1 do 1. Zabiorę pewnie 2-3 najświeższe piwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przynieś te, które uważasz, że są najlepsze.

Co do ilości, sam widzisz jak depozyt wygląda obecnie, masz 2 piwa w miarę optymalnej kondycji i 3 starsze. Jeśli chodzi o moje zdanie, to wg mnie można zrobić wyjątek i jak masz ochotę, to możesz sobie wymienić cały depozyt  w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko to, że ja uważam, że któreś jest najlepsze, nie znaczy, że obiektywnie jest ono najlepsze :P Sensorycznie jestem chyba upośledzony. Coś już musi być na wysokim poziomie, żebym to wyczuł . Albo deskryptory tych wszystkich wad jakoś do mnie nie trafiają. Dlatego jestem ciekawy opinii innych piwowarów.

Jeśli ktoś w najbliższym czasie wybiera się do depozytu, to niech do czwartku da znać, jeśli jest zainteresowany którymś z piw. Jeśli nie będzie żadnego odzewu to sam wybiorę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co jest obiektywnie najlepsze, to zdalnie chyba nikt nie określi :P

 

Jak miałbym wybierać styl ciekawy dla mnie (i w miarę odpowiednim czasie od butelkowania), to bym wybrał: 9, 3, 10, 11, 6, 8, tylko ja ostatnio byłem w depozycie, więc raczej inni te piwa pobiorą ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Nie wiem Chocolate Stout

 

Z ety 17°Blg, z dodatkiem ziaren kakaowca i lasek wanilii.

Niby już trochę poleżał ale w sumie piwo z jakimś tam potencjałem do leżakowania, zobaczymy jak to wyszło :)

 

syknięcie lekkie, nic nie wychodzi z butelki

 

W: bardzo ciemnobrązowe, klarowne, piana złamanej bieli, niska, grubo-pęcherzykowa, bardzo nietrwała

A: dominuje średnio-wysoka owocowość, o charakterze jabłka, wiśni, śliwek i porzeczek, pewnie w sporej części pochodzenia fermentacyjnego ale też pewnie sporo z utlenienia, za tym średnia kawa i czekolada, o charakterze raczej czekolady mlecznej, po ogrzaniu dochodzą orzechy, lekki miód i lekka wanilia

S: średnia owocowość, o charakterze jabłka, porzeczki, wiśni, średnia czekolada o złożonym charakterze (gorzka + mleczna), lekka kawa, lekki aldehyd octowy

G: średnia, w miarę czysta, chmielowa + palona, krótka

O: pełnia średnio-wysoka, wysycenie bardzo niskie, bez jakiejś szorstkości, chociaż kremowości też nie ma ;)

 

Utlenienie jest ale poszło w większości w ciemne owoce, dla mnie w smaku lepsze niż w aromacie, podoba mi się złożony profil czekoladowy piwa.

Piwo też dość pijalne jak na ekstrakt.

 

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zapowiadałem, odwiedziłem dzisiaj depozyt.

 

Przyniosłem:

1 x pils niemiecki (butelkowanie 26.01.2019)

1x marcowe (butelkowanie 11.02.2019)

1x roggenbier (butelkowanie 29.03.2019)

1x pszeniczne wędzone (06.04.2019)

1x weizenbock (02.2018)

Miałem również weizena z dodatkiem czerwonego grejpfruta. Piwa nosiłem w plecaku kilka godzin, przy wyjmowaniu okazało się, że syczy - lewe zakapslowanie. Nie było sensu zostawiać i zabrałem z powrotem.

 

Zabrałem:

1 x Wild Wet Hopping Ale (rozlew 25.01.2019, 10,5°Blg, dzikus na wysłodkach po English Barleywine, chmielone tylko na hop stand świeżą szyszką Marynki)

1 x Double Robust Porter (rozlew 30.11.2018, 19,2°Blg)

1x Paweł Poręba Milk Stout (przyniesione 12.06.2018)

 

Obecnie jest:

Browar Furmanka Pils Niemiecki (butelkowanie 26.01.2019)

Browar Furmanka Marcowe (butelkowanie 11.02.2019)

Browar Furmanka Roggenbier (butelkowanie 29.03.2019)

Browar Furmanka Pszeniczne Wędzone (06.04.2019)

Browar Furmanka Weizenbock (02.2018)

Paweł Poręba Dry Stout (przyniesione 12.06.2018)
Paweł Poręba Irish Stout (przyniesione 22.05.2018)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wypiłem pierwsze, z pobranych wczoraj piw. Degustacją tego nie nazwę, ale postaram się opisać wrażenia :P Zacząłem od najstarszego czyli:

 

Paweł Poręba Milk Stout (przyniesione 12.06.2018)

 

Piwo prawie roczne, do tego nalane pod sam kapsel prawie, więc miska w pogotowiu :P Po otwarciu delikatny syk, trochę się spieniło, ale nie zdążyło wyjść zanim zacząłem przelewać do szkła. Nalewałem bardzo delikatnie ale piana tworzyła się bardzo duża. Barwa piwa bardzo ciemna - prawie czarne, tylko przy dnie butelki delikatne przebłyski rubinowe, klarowne. Piana beżowa, na początku średnio pęcherzykowa ale dość szybko zaczęły pojawiać się duże pęcherze i zredukowała się do obrączki, która utrzymywała się do samego końca. W aromacie czułem głównie kawę (inka?), trochę czekoladę (mleczną?) i jakby orzechy. Owoców jakoś specjalnie nie wyczułem, ale ja ogólnie słabo wyczuwam te estry :P Może trochę jabłka i coś jakby porzeczka. W smaku kawa, czekolada i jakby te orzechy(?) jeszcze bardziej niż w aromacie. Paloność na niskim poziomie - dla mnie dobrze bo nie lubię popielniczki i nie jest też kwaśne od palonych słodów. Goryczka dobra i niezalegająca. Treściwość raczej niska, wysycenie zbyt wysokie, ale jak na prawie roczne piwo i tak nie było źle. Nie jestem jakimś fanem stoutów, ale piwo mi smakowało. Nie spodziewałem się, że takie lekkie piwo, po takim czasie będzie jeszcze dobre. Wypiłem ze smakiem.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.