Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Kraków "Strefa Piwa" (Ul. Krowoderska 37)


Tadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.05.2018 o 15:01, wannabuydrugs napisał:

(...)
Browar Teatralny - Smoked FES
17,1 BLG
7,1% alk.
56 IBU

Wygląd: Czarne z rubinowymi przebłyskami, piana ładna, drobno-pęcherzykowa, szybko się redukuje.
Aromat: Czekolada, kawa, lekka wędzonka oscypkowa (nawet odrobinę w stronę torfowej), minimalnie alkoholowe, wiśnie w czekoladzie, palone zboże.
Smak: Słodkie, z bardzo dobrą kontrą w postaci goryczki, czekoladowe, palone.
Goryczka: Krótka, bardzo przyjemna, nie męczy.
Odczucie w ustach: Pełne, oleiste, średnio-niskie wysycenie.

Zauroczyło mnie to piwo! Bardzo duża pełnia, świetny aromat, zbalansowane, pijalne. Gdybym dostał na ślepo powiedziałbym że to RIS w niższym ekstrakcie. Co prawda nie jest za bardzo 'smoked' ale to na plus, bo moim zdaniem mocna szynkowa wędzonka by je zepsuła i zaburzyła balans.

Dzięki, cieszę się, że pasowało :) Co do wędzoności, to efekt miał być mocniejszy - w zasypie było 70% słodów wędzonych.

 

Browar Bootla Witek Witbier 

 

Niestety, za wiele o piwie nie powiem - gushing był taki, że  cieszę się, że otwierałem nad zlewem, nie udało mi się nic zlać do szklanki. W aromacie "nad zlewem" obstawiałbym jakąś infekcję.

 

Paweł Poręba Lambic 18-miesięczny 

 

Kolor jasnopomarańczowy, nieco zmętnione. Praktycznie brak piany.

W aromacie lekka końska derka, bardzo delikatna słodowość (co mnie nieco zdziwiło, przy mocnym odfermentowaniu i użyciu tylko słodu pale i pszenicy).

W smaku czuć robotę dzikich drożdży, niestety dodatkowo w tle pojawia się coś nieprzyjemnego, nasuwa mi skojarzenie z kanalizą - na szczęście jest to tylko gdzieś w tle. Wysycenie bliskie zeru (autor pisał, że efekt zamierzony - kwestie bezpieczeństwa), trochę tłumaczy to słaby aromat. Piwo mocno wytrawne, ale zdecydowanie nie można powiedzieć, żeby było puste.

 

Ogólnie ciekawe piwo, chociaż zdecydowanie brakuje nagazowania, ciekaw też jestem, jak wyższe wpłynęłoby na odbiór tej mniej przyjemnej składowej smaku.

IMG_20180525_222118.thumb.jpg.d6294e77e218facab2b7d2874f7052a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja: 

 

Przyniesione:

Jan Zięty American Wheat x2

Jan Zięty American Saison x2 

 

Zabrane:

Artur Burczyn APA   x1

Browar Teatralny Imperial Stout  x1

Halucek Session IPA x1 x1

Browar Idée fixe Mistral Pale Ale x1 

 

Aktualnie dostępne:

Artur Burczyn APA  (stare - 2017/2018?) x1
Browar Bootla Bite West Cost – West cost Bitter (przyniesione 23.02.2018) x1 

Browar Brews Brothers Wheacik A'mane- American Wheat (przyniesione 28.04.2018)x2 
Browar KBDA Modern Bitter IPA (stare - 2017?) x1

Browar Teatralny Belgian Dark Strong Ale  (przyniesione 23.05.2018) x1 

Halucek Gose (przyniesione 06.03.2018) x1 Paweł Poręba Irish Stout (przyniesione 22.05.2018) x1

Jan Zięty American Wheat (przyniesione 05.06.2018) x2

Jan Zięty American Saison x2 (przyniesione 05.06.2018) x2 

Paweł Poręba Whisky FES x1 (przyniesione 16.05.2018) x1

piotrekrk Bitter 12 blg (przyniesione 11.04.2018) x1

piotrekrk NE IPA  (przyniesione 28.04.2018) x1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyniosłem:
1 x Wild Mild (rozlew 18.01.2018, 10°Blg, specyficzne połączenie, na pewno nie każdemu przypadnie do gustu ;))

1 x Belgian Pale Ale (rozlew 16.04.2018, 12°Blg, nazwa mocno robocza, bo to trochę bezstylowiec, coś pomiędzy APA a AAA na drożdżach Witbierowych, obecnie to przypomina mi nawet coś w stylu American Bittera, tylko z fenolami :))


A wziąłem:
1 x Browar Teatralny Belgian Dark Strong Ale  (przyniesione 23.05.2018)

1 x Browar Brews Brothers Wheacik A'mane- American Wheat (przyniesione 28.04.2018)

1 x Jan Zięty American Saison (przyniesione 05.06.2018)

 

Czyli jest:

Artur Burczyn APA  (stare - 2017/2018?) x1
Browar Bootla Bite West Cost – West cost Bitter (przyniesione 23.02.2018) x1 

Browar Brews Brothers Wheacik A'mane- American Wheat (przyniesione 28.04.2018) x1
Browar KBDA Modern Bitter IPA (stare - 2017?) x1

Halucek Gose (przyniesione 06.03.2018) x1 

Paweł Poręba Irish Stout (przyniesione 22.05.2018) x1

Jan Zięty American Wheat (przyniesione 05.06.2018) x2

Jan Zięty American Saison (przyniesione 05.06.2018) x1

Paweł Poręba Whisky FES x1 (przyniesione 16.05.2018) x1

piotrekrk Bitter 12 blg (przyniesione 11.04.2018) x1

piotrekrk NE IPA  (przyniesione 28.04.2018) x1

Browar Mogilański Wild Mild   (przyniesione 11.06.2018)  x1

Browar Mogilański Belgian Pale Ale (przyniesione 11.06.2018)  x1

 

Znowu zabrałem jedno piwo więcej ale idzie lato, więc dla wielu przerwa w warzeniu, a piwa w depozycie w większości do szybkiego spożycia, więc nie mogę pozwolić im się zestarzeć ;)  (tak na poważnie, to na lato zalecam dalszą redukcję ilości piw w depozycie).

Jak ostatnio, jak ktoś chce, to mogę ocenić piwa które zabrałem jak na konkursie (do stylu i z punktacją), jak nie będzie chętnych to oceniam po konsumencku :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 

 

Przyniesione: 

Paweł Poręba Milk Stout 

Paweł Poręba Milk Stout z laskami wanilii 

Paweł Poręba Dry Stout 

 

Zabrane :

Artur Burczyn APA 

Browar Bootla Bite West Cost – West cost Bitter

Browar KBDA Modern Bitter IPA

Halucek Gose

 

Dostępne:

Browar Brews Brothers Wheacik A'mane- American Wheat (przyniesione 28.04.2018) x1

Paweł Poręba Dry Stout  (przyniesione  12.06.2018) x1

Paweł Poręba Milk Stout (przyniesione 12.06.2018) x1 

Paweł Poręba Milk Stout z laskami wanilii (przyniesione 12.06.2018) x1
Paweł Poręba Irish Stout (przyniesione 22.05.2018) x1

Jan Zięty American Wheat (przyniesione 05.06.2018) x2

Jan Zięty American Saison (przyniesione 05.06.2018) x1

Paweł Poręba Whisky FES x1 (przyniesione 16.05.2018) x1

piotrekrk Bitter 12 blg (przyniesione 11.04.2018) x1

piotrekrk NE IPA  (przyniesione 28.04.2018) x1

Browar Mogilański Wild Mild   (przyniesione 11.06.2018)  x1

Browar Mogilański Belgian Pale Ale (przyniesione 11.06.2018)  x1

 

Razem: 13 butelek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan Zięty American Saison

 

15°Blg, 7,2% alk. poziom odfermentowania zapowiada saisonowe piwo

 

W: bursztynowe, mętne, piana dość wysoka, biała, drobna, bardzo trwała

A: dominują cytrusy, głównie cytryna i pomarańcza, zapewne pochodzenia chmielowego jak i oddrożdżowego, lekkie owoce tropikalne, do tego przyprawowe fenole ale raczej w stronę goździka niż pieprzu, przez co aromat przypomina trochę weizena, lekka herbatnikowa słodowość, minimalny, likierowy alkohol, po ogrzaniu wychodzi jakby ziołowy chmiel (dziwne jak na wersję American) i liście czarnej porzeczki (utlenienie), aromat ogólnie niezbyt intensywny

S: średnie cytrusy, głównie pomarańcza i cytryna, średnio-niski alkohol, lekko podniesiona kwaśność ale jeszcze w stylu, lekka taniczność, finisz cytrynowy, lekkie fenole tu już bardziej pieprz, średnio-niska herbatnikowa słodowość

G: średnia, krótka, trochę szorstka, chmielowa + alkoholowa + fenolowa

O: pełnia niska, wysycenie wysokie, lekko cierpkie i ściągajace

 

Jest nieźle :)

Złożone, pijalne, wg mnie w smaku lepsze, pomimo tego alkoholu i tanin bardzo Saisonowate, brakuje trochę "American", pewnie częsciowo z powodu utlenienienia, alkohol też trochę zbyt mocno zaznaczony jak na 7,2%.

Jak przystało na Saisona piwo mocno wytrawne, z cytrusowym wręcz lekko drażniącym finiszem.

Można popracować trochę nad aspektami wysładzania, głównie pH, w ten sposób można pozbyć się tych tanin i spróbować powalczyć z utlenieniem ale droga dobra :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Teatralny Belgian Dark Strong Ale

czyli chyba to piwo :)

https://www.piwo.org/forums/topic/24370-browar-teatralny/?page=2&tab=comments#comment-468452

z ety 21,5°Blg, 10,7% alk. mocne odfermentowanie, jak rasowy Trappist, prawie półroczne, zobaczymy czy zdążyło się ułożyć ;)

 

W: burgund, lekko zmętnione, piana złamanej bieli, niska, dość drobna, nawet dość trwała

A: wysokie estry, o charakterze moreli, wiśni, jabłka, rodzynek do tego średnio-wysokie nuty słodowe, o charakterze chleba, ciasta, lekko też cukrowo-rumowym, alkohol średni, dość sporo go jest ale o przyjemnym, likierowym charakterze, do tego lekkie utlenienie o charakterze miodu, po ogrzaniu dochodzą fenole, o charakterze czarnego, ostrego pieprzu (taka dość ostra ta fenolowość)

S: średnio-wysoka słodowość o charakterze ciasta, chleba, lekko cukrowa, estry owocowe średnie o charakterze moreli, jabłka, wiśni, rodzynek, lekkie przyprawowe fenole, o charakterze ziela angielskiego i pieprzu, alkohol średnio-wysoki, perfumowy, tu już sporo wyższy, czuć te ponad 10%, ale nawet dość przyjemny, retronosowo chyba lekki aldehyd, balans słodowo-chmielowy zdecydowanie w stronę słodu

G: średnio-niska, krótka, lekko szorstka, lekko chmielowa i głownie alkoholowa

O: pełnia średnio-niska, wysycenie średnie, lekko szorstkie i piekące, mocno rozgrzewające

 

Dobre :)

Złożone, całkiem stylowe, w aromacie super, w smaku trochę gorzej, sporo tego alkoholu ale wypiłem z przyjemnością

 

Wysyłasz na Chorzowski KPD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur Burczyn - APA 12blg
IBU 50
12.06.2017

Wygląd: złoto-bursztynowe, zmętnione, piana grubo pęcherzykowa, szybko się redukuje.
Aromat: Cytrusowy, mango, chmielowy, miód, lekki karton, delikatna zbożowość.
Smak: Chmielowy, owocowy (raczej od chmielu niż estrów), słodki, kończy się gorzko.
Goryczka: Średnio krótka, ziołowa, nie zalega, nie męczy.
Odczucie w ustach: Dość pełne, nagazowanie wysokie.

Wiele się nie spodziewałem po tym piwie, ale szok! Aromat chmielowy i to dość przyjemny w rocznej apie. Wiadomo, że wyszły nuty utlenienia, ale piwo jak najbardziej do wypicia ze smakiem. Trochę przegazowane.


Browar Bootla - West Coast Bitter
5% alk.

Wygląd: Pomarańczowo-złote, piana wysoka, bardzo szybko znika.
Aromat: Bardzo mocna apteka, przyprawowe fenole w typie czerwony pieprz, gałka muszkatołowa, odrobinę karmelu, w tle owocowe estry.
Smak: Kwaśne, pustawe, trochę chlebowe.
Goryczka: Długa, piekąca, zalegająca.
Odczucie w ustach: Puste, wysuszające.

Niestety, piwo zainfekowane, zepsute. Niezdatne do picia.

Browar KBDA - Modern Bitter
11,5 BLG

Wygląd: Miedziane, klarowne, poszarpana, nietrwała piana.
Aromat: Na pierwszym planie amerykański chmiel, delikatne cytrusy, białe winogrona, nafta, benzyna. Tostowa, opiekana słodowość, delikatnie miodowe. Jest też lekko metaliczna karmelowość (kojarzy mi się z włosami karmelowymi że Strzegomia).
Smak: Wyraźnie słodkie, ale z wytrawnym gorzkim finiszem, owocowe, w posmaku toffi, karmel.
Goryczka: Wysoka, pozostająca, długa o charakterze żywiczno-kwiatowym.
Odczucie w ustach: Ciało średnie, zdecydowanie za duże nagazowanie, które razem z piekącą goryczką daje efekt gryzienia na języku.

Generalnie piwo jest bardzo smaczne, ma przyjemny aromat. Odrobinę brakuje mi słodowości i jak dla mnie za wysokie nagazowanie i o wiele za wysoka goryczka. Tak naprawdę to 'English bitter is not so bitter' jak mawiają barmani w Londynie i rzeczywiście 95% bitterów które piłem w angielskich pubach miały balans zdecydowanie przesunięty na stronę słodową. Ale rozumiem, że jest to 'modern bitter' więc pewnie miał być bardziej gorzki w założeniu. Dodatkowo piwo nie jest już chyba aż tak świeże bo wyszły lekkie nuty utlenienia.


Halucek - Gose
11,5 BLG
4% alk.
13.02.2018

Wygląd: Bardzo jasno słomkowe, klarowne, piana wysoka, ale po chwili całkowicie znika.
Aromat: Dużo jabłek, cytrusy, limonka, bardzo lekki, rześki, czysty aromat, charakter białego wina musującego.
Smak: Słony, słony i jeszcze raz słony. W tle średnia kwaśność i owocowość, ale niestety nic więcej nie da się wyczuć.
Odczucie w ustach: śrenio-niska pełnia, wysokie nagazowanie, długo pozostaje na języku, męczące.

Zdecydowanie za dużo soli. Bardzo mi przykro ale nie byłem w stanie wypić więcej niż kilka małych łyków. W Gose sól powinna być lekko wyczuwalna, a nie przykrywać wszytsko inne. Bardzo szkoda, bo aromat jest genialny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Brews Brothers Wheacik A'mane- American Wheat

 

11°Blg, 4,8% alk.

6 tygodni temu zachwalane za aromat chmielowy, zobaczymy co z tego zostało :)

 

W: złote, mętne, piana wysoka, raczej grubopęcharzykowa, trwała, biała

A: dominuje średnio-wysoki chmiel o charakterze owoców tropikalnych, średnio-niski słód o zbożowym charakterze

S: średnio-wysoka chmielowość, o charakterze słodkich, owoców tropikalnych, średnia słodowość o zbożowym charakterze, balans słodowo chmielowy, lekko w stronę chmielu, podniesiona mineralność, lekka taniczność

G: średnio-niska, chmielowa, krótka, ale szorstka

O: pełnia średnio-niska, wysycenie wysokie, lekko ściągające (ale jak się już człowiek przyzwyczai do tego ściągania, to nawet jakby kremowość wychodzi ;))

 

Tu też dobrze :)

Rzeczywiście sporo chmielu, przy takiej wrzuconej ilości, to natlenienie piwa musiało być niskie, estry niskie, fermentacja pod kontrolą, z wad to trochę szorstkie, przy krakowskiej alkalicznej wodzie to trzeba się trochę pobawić w modyfikacje wody, żeby takie delikatne piwa, były pod tym względem czyste, trochę też dla mnie zbyt duże wysycenie (chociaż styl dopuszcza wysokie)

Tak poza tym piwo bardzo pijalne.

 

W ogóle udany ten secik piw pobrałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2018 o 23:25, kantor napisał:

Browar Teatralny Belgian Dark Strong Ale

czyli chyba to piwo :)

https://www.piwo.org/forums/topic/24370-browar-teatralny/?page=2&tab=comments#comment-468452

z ety 21,5°Blg, 10,7% alk. mocne odfermentowanie, jak rasowy Trappist, prawie półroczne, zobaczymy czy zdążyło się ułożyć ;)

 

W: burgund, lekko zmętnione, piana złamanej bieli, niska, dość drobna, nawet dość trwała

A: wysokie estry, o charakterze moreli, wiśni, jabłka, rodzynek do tego średnio-wysokie nuty słodowe, o charakterze chleba, ciasta, lekko też cukrowo-rumowym, alkohol średni, dość sporo go jest ale o przyjemnym, likierowym charakterze, do tego lekkie utlenienie o charakterze miodu, po ogrzaniu dochodzą fenole, o charakterze czarnego, ostrego pieprzu (taka dość ostra ta fenolowość)

S: średnio-wysoka słodowość o charakterze ciasta, chleba, lekko cukrowa, estry owocowe średnie o charakterze moreli, jabłka, wiśni, rodzynek, lekkie przyprawowe fenole, o charakterze ziela angielskiego i pieprzu, alkohol średnio-wysoki, perfumowy, tu już sporo wyższy, czuć te ponad 10%, ale nawet dość przyjemny, retronosowo chyba lekki aldehyd, balans słodowo-chmielowy zdecydowanie w stronę słodu

G: średnio-niska, krótka, lekko szorstka, lekko chmielowa i głownie alkoholowa

O: pełnia średnio-niska, wysycenie średnie, lekko szorstkie i piekące, mocno rozgrzewające

 

Dobre :)

Złożone, całkiem stylowe, w aromacie super, w smaku trochę gorzej, sporo tego alkoholu ale wypiłem z przyjemnością

 

Wysyłasz na Chorzowski KPD?

Tak, to jest to piwo.

O wysyłce nie myślałem - dla mnie ten alkohol był zbyt mocno wyczuwalny i mało przyjemny, więc o tym nawet nie myślałem, ale z lekką sugestią chyba się sprężę i wystawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, punix napisał:

O wysyłce nie myślałem - dla mnie ten alkohol był zbyt mocno wyczuwalny i mało przyjemny, więc o tym nawet nie myślałem, ale z lekką sugestią chyba się sprężę i wystawię :)

Są pewne zastrzeżenia ale ja bym wysyłał ;) 

Jak dla mnie to dość dobry przedstawiciel stylu, możesz sobie jeszcze kupić np. Chimaya Blue i otworzyć symultanicznie, jak Twoje nie będzie znacząco gorsze, to na pewno bym słał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2018 o 21:18, kantor napisał:

Browar Brews Brothers Wheacik A'mane- American Wheat

 

11°Blg, 4,8% alk.

6 tygodni temu zachwalane za aromat chmielowy, zobaczymy co z tego zostało :)

 

W: złote, mętne, piana wysoka, raczej grubopęcharzykowa, trwała, biała

A: dominuje średnio-wysoki chmiel o charakterze owoców tropikalnych, średnio-niski słód o zbożowym charakterze

S: średnio-wysoka chmielowość, o charakterze słodkich, owoców tropikalnych, średnia słodowość o zbożowym charakterze, balans słodowo chmielowy, lekko w stronę chmielu, podniesiona mineralność, lekka taniczność

G: średnio-niska, chmielowa, krótka, ale szorstka

O: pełnia średnio-niska, wysycenie wysokie, lekko ściągające (ale jak się już człowiek przyzwyczai do tego ściągania, to nawet jakby kremowość wychodzi ;))

 

Tu też dobrze :)

Rzeczywiście sporo chmielu, przy takiej wrzuconej ilości, to natlenienie piwa musiało być niskie, estry niskie, fermentacja pod kontrolą, z wad to trochę szorstkie, przy krakowskiej alkalicznej wodzie to trzeba się trochę pobawić w modyfikacje wody, żeby takie delikatne piwa, były pod tym względem czyste, trochę też dla mnie zbyt duże wysycenie (chociaż styl dopuszcza wysokie)

Tak poza tym piwo bardzo pijalne.

 

W ogóle udany ten secik piw pobrałem :)

Od początku byłem zadowolony jak wyszło, chociaż w II Studenckim Konkursie odpadło w eliminacjach :/ Cieszę się że nadal jest do wypicia i dzięki za reckę!

Edytowane przez Skg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diacetyl mógł się już spokojnie zredukować od konkursu, piwo jest dobre ale w finale AW naprawdę bardzo dobre piwa były (chyba najgorszemu dałem 33) ale droga dobra, jak fermentacje i natlenienie masz pod kontrolą, reszta to pikuś :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem:

Browar Mogilański Belgian Pale Ale (przyniesione 11.06.2018)  x1

Jan Zięty American Saison (przyniesione 05.06.2018) x1

 

Przyniosłem:

Halucek Session IPA z limonką i trawą cytrynową 

Halucek Coffee American Wheat

Są to piwa które wystawiłem na I Festiwalu Piwowarów Domowych w warszawie :)

 

Dostępne:

Browar Brews Brothers Wheacik A'mane- American Wheat (przyniesione 28.04.2018) x1
Paweł Poręba Dry Stout  (przyniesione  12.06.2018) x1
Paweł Poręba Milk Stout (przyniesione 12.06.2018) x1 
Paweł Poręba Milk Stout z laskami wanilii (przyniesione 12.06.2018) x1
Paweł Poręba Irish Stout (przyniesione 22.05.2018) x1
Jan Zięty American Wheat (przyniesione 05.06.2018) x2
Paweł Poręba Whisky FES x1 (przyniesione 16.05.2018) x1
piotrekrk Bitter 12 blg (przyniesione 11.04.2018) x1
piotrekrk NE IPA  (przyniesione 28.04.2018) x1
Browar Mogilański Wild Mild   (przyniesione 11.06.2018)  x1

Halucek Session IPA z limonką i trawą cytrynową (przyniesione 21.06.2018) x1

Halucek Coffee American Wheat (przyniesione 21.06.2018) x1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: 

 

Przyniesione
Browar Nie wiem Chocolate Stout x2

Browar Nie wiem Kveik IPA x2

 

 

Zabrane:

Halucek Session IPA z limonką i trawą cytrynową
Halucek Coffee American Wheat 

Browar Mogilański Wild Mild   

Paweł Poręba Whisky FES x1 

 

Aktualnie dostępne:

Browar Brews Brothers Wheacik A'mane- American Wheat (przyniesione 28.04.2018) x1

Browar Nie wiem Chocolate Stout x2 (przyniesione 29.06.2018) x2

Browar Nie wiem Kveik IPA x2 (przyniesione 29.06.2018) x2
Paweł Poręba Dry Stout  (przyniesione  12.06.2018) x1
Paweł Poręba Milk Stout (przyniesione 12.06.2018) x1 
Paweł Poręba Milk Stout z laskami wanilii (przyniesione 12.06.2018) x1
Paweł Poręba Irish Stout (przyniesione 22.05.2018) x1
Jan Zięty American Wheat (przyniesione 05.06.2018) x2
piotrekrk Bitter 12 blg (przyniesione 11.04.2018) x1
piotrekrk NE IPA  (przyniesione 28.04.2018) x1
 

 

Dziękuję za piwa :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Piwa przywiezione z Łodzi przy okazji nieplanowanego wyjazdu służbowego, stąd etykiety niechlujnie przyklejone (za co jest mi bardzo wstyd :( )

Z piciem czekoladowego stouta polecam poczekać trochę czasu, rozlewany był 22 maja i musi się jeszcze ułożyć. Kveik IPA rozlana 11.06 za to jak najbardziej się nadaje.

Ostatnio piłem Coffe American Wheat od Halucka. Za nic nie mogłem doszukać się w tym piwie smaku ani aromatu kawy,  poza goryczką która kojarzyła mi się właśnie z czarną gorzką kawą. Piwo całkiem smaczne i bardzo pijalne, szybko zniknęło ze szklanki. Jedynie nieco przeszkadzał goździk (chyba, że to była właśnie ta kawa?), który był wyczuwalny w aromacie.

Po wakacjach przywiozę kolejne piwa, u nas niestety depozyt nie działa tak sprawnie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zabrałem :

Browar Nie wiem Kveik IPA

Zostawiłem

piotrekrk Session IPA

 

Aktualnie dostępne:

 

Browar Brews Brothers Wheacik A'mane- American Wheat (przyniesione 28.04.2018) x1

Browar Nie wiem Chocolate Stout x2 (przyniesione 29.06.2018) x2

Browar Nie wiem Kveik IPA x1 (przyniesione 29.06.2018) x2
Paweł Poręba Dry Stout  (przyniesione  12.06.2018) x1
Paweł Poręba Milk Stout (przyniesione 12.06.2018) x1 
Paweł Poręba Milk Stout z laskami wanilii (przyniesione 12.06.2018) x1
Paweł Poręba Irish Stout (przyniesione 22.05.2018) x1
Jan Zięty American Wheat (przyniesione 05.06.2018) x2
piotrekrk Bitter 12 blg (przyniesione 11.04.2018) x1
piotrekrk NE IPA  (przyniesione 28.04.2018) x1

piotrekrk Session IPA (przyniesione 16.04.2018)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
1 godzinę temu, premislav napisał:

Cisza tu od wakacji... 

Niedługo podrzucę jakieś nowe butelki. Trzeba trochę wyczyścić magazyn.

Raczej trzeba na poligon wywieźć - samemu albo wezwać saperów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest test jakości reżimów sanitarnych w browarach ;)

Chociaż jak przez te pół roku nie poszły butelki w powietrze to powinno być ok.

 

edit:

Coś podrzucę do depozytu ale pewnie najwcześniej za tydzień-dwa.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest test jakości reżimów sanitarnych w browarach
Chociaż jak przez te pół roku nie poszły butelki w powietrze to powinno być ok.
 
edit:
Coś podrzucę do depozytu ale pewnie najwcześniej za tydzień-dwa.

Chyba że dotknięcie aktywuje granaty :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pisałem ;)

Po poprzednim sezonie, to w ogóle byłbym za:

-redukcja depozytu do 7-8 piw,

-możliwość przyniesienia tylko jednego piwa z warki (czy tam jednego z tej samej serii jak ktoś dzieli warki itp.),

-poza ograniczeniem poprzednim, możliwość wymiany na raz maksymalnie 50-60% depozytu (żeby też nie były tylko piwa jednego piwowara),

to powinno znacząca skrócić czas zalegania piw w depozycie.

 

Tak na teraz, jako że większość piw jest już pewnie po czasie optymalnym, to jak ktoś będzie coś przynosił to spokojnie może zabrać z 2 piwa dodatkowo.

 

Też jak ktoś z tych co jego piwa są w depozycie wie, że ta warka się przegazowała, niech da znać, to się takie piwo zutylizuje w sklepie, żeby nie ryzykować z zabieraniem go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem dzisiaj kwietniowe niewybuchy do utylizacji. Zostawiłem sh black ipa.
Najstarsze piwo jest teraz z maja.

Aktualna lista:
Browar Nie wiem Chocolate Stout x2 (przyniesione 29.06.2018) x2
Browar Nie wiem Kveik IPA x1 (przyniesione 29.06.2018) x2
Paweł Poręba Dry Stout (przyniesione 12.06.2018) x1
Paweł Poręba Milk Stout (przyniesione 12.06.2018) x1
Paweł Poręba Irish Stout (przyniesione 22.05.2018) x1
Jan Zięty American Wheat (przyniesione 05.06.2018) x2
Halucek SH Black IPA (przyniesione 21.11.2018)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.