Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Kraków "Strefa Piwa" (Ul. Krowoderska 37)


Tadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w depozycie. Wymieniłem swoje stare piwa na świeże (chociaż chyba jednego zapomniałem zabrać). Wieczorem dostanę listę tego co jest i spróbujemy to rozkręcić, żeby znowu nie upadło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur Burczyn APA x3
Browar Bootla Bite West Cost – West cost Bitter
Browar Bootla Witek Witbier x2
Browar Idée fixe Jasny Dym- Wędzony Lager
Browar Idée fixe Mistral Pale Ale
Browar Idée fixe Oatmeal stoutOktawia
Browar KBDA Modern Bitter IPA (bez nazwy)
Świątek Sour pale x2
Wilczy Tabor Wóz Drzymały (Grodziskie)
ATP Pacific IPA 14
°
ATP Weizenbock 17,7°
ATP Milk Stout z ziarnami kakaowca i wanilią 14°
ATP Peated FES 17°
ATP Pale Ale z Senchą 12,5°
ATP Polski Ale (tego piwa zapomniałem zabrać, jest stare, zabiorę je przy okazji) 12°
Przy swoich piwach dodałem ekstrakt, bo zapomniałem ich podpisać.

Proponuję trzymać się starego formatu, przyniosłem X, zabrałem Y i samodzielnie aktualizować stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Bootla Bite West Cost – West cost Bitter

 

Piwo zapakowane w buteleczkę z dedykowana etykietą, anie jakąś tam kartka - plus za wysiłek.

Przy otwarciu potężny syk, ale piwo nie wychodzi na spacer. 

Piany w sam raz - nie za dużo, nie za mało. Piana utrzymuje się do samego końca.

Kolor piwa miedziano-złoty, mocno mętne, pływa w nim dużo drożdżowych farfocli.

Zapach delikatny, przyjemny, owocowy.

W smaku wyraźna goryczka - dobra, nie zalegająca. Wyraźne smaki owocowe na końcu, ale chyba pardziej pochodzące od drożdży niż chmielu. Nie ma żadnych obcych czy dziwnych nut smakowych.

 

Ogólnie bardzo przyjemne piwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TomX napisał:

Browar Bootla Bite West Cost – West cost Bitter

 

Piwo zapakowane w buteleczkę z dedykowana etykietą, anie jakąś tam kartka - plus za wysiłek.

Przy otwarciu potężny syk, ale piwo nie wychodzi na spacer. 

Piany w sam raz - nie za dużo, nie za mało. Piana utrzymuje się do samego końca.

Kolor piwa miedziano-złoty, mocno mętne, pływa w nim dużo drożdżowych farfocli.

Zapach delikatny, przyjemny, owocowy.

W smaku wyraźna goryczka - dobra, nie zalegająca. Wyraźne smaki owocowe na końcu, ale chyba pardziej pochodzące od drożdży niż chmielu. Nie ma żadnych obcych czy dziwnych nut smakowych.

 

Ogólnie bardzo przyjemne piwo!

Dzięki  ?  moja 4ta warka, wiec jak na poczatki tez uwazam, ze jest ok. Zaskoczyły mnie te farfocle troche bo ja ich nie widzę - albo jakaś feralna butla albo ślepy jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w depozycie. Zostawiłem 2x Halucek Gose. Pobrałem Browar Bootla Witek Witbier oraz IPA - 12-13 ~ 5% alk. (nie wiem czy to jest to ATP Polski Ale bo nie podpisane, ale spróbuję piwo z datą butelkowania 14-03-2017)

 

Aktualna lista:

Artur Burczyn APA x3

Browar Bootla Bite West Cost – West cost Bitter
Browar Bootla Witek Witbier 
Browar Idée fixe Jasny Dym- Wędzony Lager
Browar Idée fixe Mistral Pale Ale
Browar Idée fixe Oatmeal stoutOktawia
Browar KBDA Modern Bitter IPA (bez nazwy)
Świątek Sour pale x2
Wilczy Tabor Wóz Drzymały (Grodziskie)
ATP Pacific IPA 14
°
ATP Weizenbock 17,7°
ATP Milk Stout z ziarnami kakaowca i wanilią 14°
ATP Peated FES 17°
ATP Pale Ale z Senchą 12,5°
ATP Polski Ale (tego piwa zapomniałem zabrać, jest stare, zabiorę je przy okazji) 12° 

Halucek Gose x2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje refleksje i parę propozycji :)

 

Podczas ostatniego OPPP trochę sceptycznie byłem nastawiony do reaktywacji depozytu, bo sytuacja jest trochę inna niż wtedy gdy depozyt powstawał i obecnie są już comiesięczne spotkania piwowarów na których można próbować przeglądu piw krakowskich (i nie tylko) piwowarów domowych (padły też propozycje równoległej wymiany piw), to jednak jako, że obecnie koło Strefy przechodzę kilka razy w tygodniu, to w sumie i w tym źródle wymian mógłbym uczestniczyć :)

 

Trochę tych piw wymieniłem przez depozyt i wg mnie największą bolączką sporej części piw było ich już mocne utlenienie (zwłaszcza w miesiącach cieplejszych) spowodowane pewnie ich długim leżakowaniem w skrzynce, co pewnie było spowodowane nie do końca właściwą relacją wielkość depozytu - tempo wymian(ilość piwowarów uczestniczących w wymianach). Co zapewne powodowało, że spora część piw w momencie degustacji była sporo gorsza, niż w momencie umieszczenia w depozycie.

 

Wobec czego miałbym parę propozycji do dyskusji

 

1. Mocne ograniczenie wielkości depozytu, wg mnie do max 10 piw, a nawet 5-7 (im mniej piw tym większa rotacja będzie).

Jak korzystałem z depozytu to regularnych bywalców było chyba koło 5 + 2-3 z doskoku co kilka miesięcy, obecnie będzie chyba podobnie, teraz pojawiło się dużo nowych piw, bo depozyt nie był długo aktywny ale z czasem tempo spadnie. Np. ja warzę warkę miesięcznie, zakładając że inni warzą podobnie i każde piwo wyjdzie na tyle dobrze, że będzie warte zaniesienia do depozytu to jest maksymalnie 5 nowych piw miesięcznie.

Przy redukcji depozytu pasowało by też sprowadzić zasadę, że przynosimy tylko jedno piwo z danej warki ale to w sumie też do dyskusji.

 

2. Pomijając piwa do leżakowania (czyli powiedzmy od 18°Blg i dzikie) piwo po np dwóch miesiącach jest usuwane z depozytu.

Np ktoś je dodatkowo zabiera, pasowało by wtedy opisywać datę umieszczenia w depozycie. Rozwiązało by to problem starych piw i każdy wymieniający miałby większą szansę, że piwo które bierze jest w miarę dobrej kondycji.

 

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdegustowałem piwo z depozytu: Browar Bootla Witek Witbier. Fajnie że jest etykieta

Piwo o barwie miedziano pomarańczowej, zamglone, drobnopęcherzykowa piana, która długo się utrzymywała. Wygląd zachęcał do spożycia.

W aromacie banan, lekkie drożdże, trochę gumy balonowej, po ogrzaniu wyszła nuta lekkiej piwnicy. Bardzo delikatnie czuć było przyprawy.

W smaku podobnie, pszenica z bananami i drożdżami. Niestety nie bardzo wyczuwałem kolendrę, mimo że wytężałem zmysły to podobnie nie wyczułem reszty dodatków. 

Piwo przyjemne, co ciekawe smakowało mojej żonie, więc test zwykłego konsumenta zaliczony.

Osobiście dodałbym więcej kolendry, bo trochę mi tego w piwie brakowało, miałem wrażenie że piję zwykłe pszeniczne, ale smaczne pszeniczne. Foto: 161be54030725dd4cbe35c13c84a6509.jpg&key=0c8796a21f41df5e0fb06cdb482cb1e034d300ed93eb4c10356c6c646eca9cbd

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kantor napisał:

1. Mocne ograniczenie wielkości depozytu, wg mnie do max 10 piw, a nawet 5-7 (im mniej piw tym większa rotacja będzie).

Jak korzystałem z depozytu to regularnych bywalców było chyba koło 5 + 2-3 z doskoku co kilka miesięcy, obecnie będzie chyba podobnie, teraz pojawiło się dużo nowych piw, bo depozyt nie był długo aktywny ale z czasem tempo spadnie. Np. ja warzę warkę miesięcznie, zakładając że inni warzą podobnie i każde piwo wyjdzie na tyle dobrze, że będzie warte zaniesienia do depozytu to jest maksymalnie 5 nowych piw miesięcznie.

Przy redukcji depozytu pasowało by też sprowadzić zasadę, że przynosimy tylko jedno piwo z danej warki ale to w sumie też do dyskusji.

 

2. Pomijając piwa do leżakowania (czyli powiedzmy od 18°Blg i dzikie) piwo po np dwóch miesiącach jest usuwane z depozytu.

Np ktoś je dodatkowo zabiera, pasowało by wtedy opisywać datę umieszczenia w depozycie. Rozwiązało by to problem starych piw i każdy wymieniający miałby większą szansę, że piwo które bierze jest w miarę dobrej kondycji.

 

Co o tym sądzicie?

1. Jeśli faktycznie będzie tylko około 5-7 osób regularnie wymieniających piwo to jestem za zmniejszeniem depozytu, bo sam warzę 1-2 warki miesięcznie i miałoby to sens. Ilość przynoszonego piwa bym też ustalił na 1 piwo z danej warki, chyba że warka była dzielona np. dwa wiadra z różnymi dodatkami, inne chmielenie itp. Ja tak ostatnio robię i piwa różnią się od siebie więc niby jedna warka a dwa różne piwa.

 

2. Kto miałby usuwać piwo z depozytu? Osoba która przyniosła? Zamiast daty umieszczenia piwa w depozycie, wolałbym mieć datę butelkowania, która pokaże czy piwo jest świeże czy nie. 

 

 

12 godzin temu, kantor napisał:

Podczas ostatniego OPPP trochę sceptycznie byłem nastawiony do reaktywacji depozytu, bo sytuacja jest trochę inna niż wtedy gdy depozyt powstawał i obecnie są już comiesięczne spotkania piwowarów na których można próbować przeglądu piw krakowskich (i nie tylko) piwowarów domowych (padły też propozycje równoległej wymiany piw), to jednak jako, że obecnie koło Strefy przechodzę kilka razy w tygodniu, to w sumie i w tym źródle wymian mógłbym uczestniczyć

ja np bardzo bym chciał uczestniczyć w spotkaniach, ale nie do końca jest to możliwe w moim wypadku, więc  depozyt mi zdecydowanie bardziej pasuje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. jakby piwo leżało dłużej niż dwa miesiące, to ktoś by je dodatkowo zabierał, jakby nikt nie chciał go zabrać to piwowar który przyniósł.

Data butelkowania też ok, dla mnie data przyniesienia jest wygodniejsza, bo zakładam że piwowar przynosi piwo w optymalnej kondycji, więc szybko bym wiedział ile już leży.

 

Nie wiem jeszcze co inni uczestnicy o tych pomysłach sądzą ale jak im pasuje redukcja depozytu, to już bym polecił aby kto już przyniósł jakieś piwa do depozytu w nowym rozdaniu, podszedł sobie i zabrał z 2-3 piwa, w tym jedno jakieś starsze.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista z datami, trochę mniej czytelna przez to ale tak chyba będzie wygodniej kontrolować ten depozyt

 

Aktualna lista:

Artur Burczyn APA x3  (stare - 2017/2018?)

Browar Bootla Bite West Cost – West cost Bitter  (przyniesione 23.02.2018)
Browar Bootla Witek Witbier   (przyniesione 23.02.2018)
Browar Idée fixe Jasny Dym- Wędzony Lager  (przyniesione 23.02.2018)
Browar Idée fixe Mistral Pale Ale  (przyniesione 23.02.2018)
Browar Idée fixe Oatmeal stoutOktawia  (przyniesione 23.02.2018)
Browar KBDA Modern Bitter IPA  (stare - 2017?)
Świątek Sour pale x2   (stare - 2017?)
Wilczy Tabor Wóz Drzymały (Grodziskie)  (stare - 2017?)
ATP Pacific IPA 14
°  (przyniesione 28.02.2018)

ATP Weizenbock 17,7°  (przyniesione 28.02.2018)
ATP Milk Stout z ziarnami kakaowca i wanilią 14°  (przyniesione 28.02.2018)
ATP Peated FES 17°  (przyniesione 28.02.2018)
ATP Pale Ale z Senchą 12,5°  (przyniesione 28.02.2018)
ATP Polski Ale (tego piwa zapomniałem zabrać, jest stare, zabiorę je przy okazji) 12°   (stare - 2016?)

Halucek Gose x2   (przyniesione 06.03.2018)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno wypiłem piwo z depozytu które miało rok. 

IPA - 12-13 blg butelkowane 14.03.2017 nie podpisane ale chyba od ATP

Piwo było lekko przegazowane, ale rok czasu w butelce to tłumaczy. Nie było jednak żadnego gejzera. Po otwarciu piwo się zaczęło lekko pienić. Pieniło się również w szkle po nalaniu. Dołączam zdjęcia.

https://drive.google.com/drive/folders/10hV4DUgjt79nStzzQlEgSkVz_Tyhuiod?usp=sharing

W aromacie niestety nie było zbyt dużo, chyba utlenienie, takie puste, chmielu i cytrusów brak. W smaku fajna goryczka, długo utrzymująca się, ale nie zalegająca. Trochę cytrusów, z grejpfrutem na czele. Mocno wytrawnie. 

Jak na roczne IPA to było ok. 

 

 

Edytowane przez premislav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, premislav napisał:

Niedawno wypiłem piwo z depozytu które miało rok. 

IPA - 12-13 blg butelkowane 14.03.2017 nie podpisane ale chyba od ATP

Piwo było lekko przegazowane, ale rok czasu w butelce to tłumaczy. Nie było jednak żadnego gejzera. Po otwarciu piwo się zaczęło lekko pienić. Pieniło się również w szkle po nalaniu. Dołączam zdjęcia.

https://drive.google.com/drive/folders/10hV4DUgjt79nStzzQlEgSkVz_Tyhuiod?usp=sharing

W aromacie niestety nie było zbyt dużo, chyba utlenienie, takie puste, chmielu i cytrusów brak. W smaku fajna goryczka, długo utrzymująca się, ale nie zalegająca. Trochę cytrusów, z grejpfrutem na czele. Mocno wytrawnie. 

Jak na roczne IPA to było ok. 

 

 

To nie było na pewno moje piwo sądząc po zdjęciach i dacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja depozytu:

 

Artur Burczyn APA x3 (stare - 2017/2018?)

Browar Bootla Bite West Cost – West cost Bitter (przyniesione 23.02.2018)

Browar Bootla Witek Witbier (przyniesione 23.02.2018)

Browar Idée fixe Jasny Dym- Wędzony Lager (przyniesione 23.02.2018)

Browar Idée fixe Mistral Pale Ale (przyniesione 23.02.2018)

Browar Idée fixe Oatmeal stoutOktawia (przyniesione 23.02.2018)

Browar KBDA Modern Bitter IPA (stare - 2017?)

Świątek Sour pale x2 (stare - 2017?)

Wilczy Tabor Wóz Drzymały (Grodziskie) (stare - 2017?)

ATP Weizenbock 17,7° (przyniesione 28.02.2018)

ATP Milk Stout z ziarnami kakaowca i wanilią 14° (przyniesione 28.02.2018)

ATP Peated FES 17° (przyniesione 28.02.2018)

ATP Pale Ale z Senchą 12,5° (przyniesione 28.02.2018)

ATP Polski Ale (tego piwa zapomniałem zabrać, jest stare, zabiorę je przy okazji) 12° (stare - 2016?)

Halucek Gose x2 (przyniesione 06.03.2018)

Halucek Wędzony FES 14,5 blg, 6% (przyniesione 30.03.2018)

 

Pobralem ATP Pacific IPA. Zostawiłem: Halucek Wędzony FES 14,5 blg, 6%, który o dziwo wygrał pierwszą kolejkę małopolskiej ligi piwowarów domowych która odbyła się w zeszłą niedzielę. Więc polecam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2018 o 09:45, kantor napisał:

Np. jakby piwo leżało dłużej niż dwa miesiące, to ktoś by je dodatkowo zabierał, jakby nikt nie chciał go zabrać to piwowar który przyniósł.

Nic nie bój, obsługa sklepu zabierze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATP Pacific IPA wypite.
Moje wrażenia z degustacji:
Piwo klarowne, drobnopęcherzykowa piana, pierścień z piany utrzymywał się do końca. W aromacie białe owoce, wytrawne nawet lekko kwaskowate, rześkie.
W smaku wytrawnie, lekka kwasowość, dominują smaki z chmielu Nelson sauvin. Trochę winogron w smaku i aromacie.
Bardzo fajne wytrawne ipa



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, premislav napisał:

ATP Pacific IPA wypite.
Moje wrażenia z degustacji:
Piwo klarowne, drobnopęcherzykowa piana, pierścień z piany utrzymywał się do końca. W aromacie białe owoce, wytrawne nawet lekko kwaskowate, rześkie.
W smaku wytrawnie, lekka kwasowość, dominują smaki z chmielu Nelson sauvin. Trochę winogron w smaku i aromacie.
Bardzo fajne wytrawne ipa



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki za feedback. Trochę mnie boli fakt, że została mi już tylko jedna butelka tego piwa : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za feedback. Trochę mnie boli fakt, że została mi już tylko jedna butelka tego piwa : (

Ostatnia butelka to najgorszy dylemat - otwierać czy czekać.
Gorsza jest tylko sytuacja zakażenia piwa i czy wylać w kibel czy jednak butelkować :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, premislav napisał:


Ostatnia butelka to najgorszy dylemat - otwierać czy czekać.
Gorsza jest tylko sytuacja zakażenia piwa i czy wylać w kibel czy jednak butelkować :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Otworzyłem ostatnią butelkę, po wylaniu 35l przegazowanego piwa :P granaty hukające przy głowie skłaniają do radykalnych środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dziś w depozycie i zostawiłem:

1x American Pale Ale 12 blg ,

1x Bitter 12 blg

 

Pobrałem : Halucek Gose, ATP Peated FES 17° (przyniesione 28.02.2018)

 

Zostało:

 

Artur Burczyn APA x3 (stare - 2017/2018?)

Browar Bootla Bite West Cost – West cost Bitter (przyniesione 23.02.2018)

Browar Bootla Witek Witbier (przyniesione 23.02.2018)

Browar Idée fixe Jasny Dym- Wędzony Lager (przyniesione 23.02.2018)

Browar Idée fixe Mistral Pale Ale (przyniesione 23.02.2018)

Browar Idée fixe Oatmeal stoutOktawia (przyniesione 23.02.2018)

Browar KBDA Modern Bitter IPA (stare - 2017?)

Świątek Sour pale x2 (stare - 2017?)

Wilczy Tabor Wóz Drzymały (Grodziskie) (stare - 2017?)

ATP Weizenbock 17,7° (przyniesione 28.02.2018)

ATP Milk Stout z ziarnami kakaowca i wanilią 14° (przyniesione 28.02.2018)

ATP Pale Ale z Senchą 12,5° (przyniesione 28.02.2018)

ATP Polski Ale (tego piwa zapomniałem zabrać, jest stare, zabiorę je przy okazji) 12° (stare - 2016?)

Halucek Gose x2 (przyniesione 06.03.2018)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem i zostawiłem po 1x butelce:

Wilczy Tabor Gose z śliwkami suszonymi i wędzonymi 13,8 BLG (butelkowane 07.04.2018),

Wilczy Tabor Gose z jagodą kamczacką 12 BLG (butelkowane 07.04.2018),

Wilczy Tabor Witbier 12 BLG (butelkowane 04.04.2018).

Przy czym mogłem głupi się robnąć z etykietami (przyklejałem na szybko i nie dam sobie głowy uciąć, że wszystkie są na odpowiednich butelkach, więc podaję oznaczenia z kapsli (trochę niewyraźne niestety) - odpowiednio: SGA, JGB, 74C).

Dodatkowo na etach od gose zabrakło info o niezgodnym z duchem kraftu składniku - kwasie mlekowym dodanym przy rozlewie.

 

Pobrałem:

Halucek Wędzony FES 14,5 blg, 6% (przyniesione 30.03.2018),

ATP Milk Stout z ziarnami kakaowca i wanilią 14° (przyniesione 28.02.2018),

Browar Idée fixe Jasny Dym- Wędzony Lager (przyniesione 23.02.2018).

 

Oczywiście spiszę swoje wrażenia, gdy tylko będzie okazja do degustacji :)

 

Dostępne piwa powinny prezentować się tak (choć wydaje mi się, że w kaście było 19 butelek, a nie 20 jak mówi lista)

Artur Burczyn APA x3 (stare - 2017/2018?)

Browar Bootla Bite West Cost – West cost Bitter (przyniesione 23.02.2018)

Browar Bootla Witek Witbier (przyniesione 23.02.2018)

Browar Idée fixe Mistral Pale Ale (przyniesione 23.02.2018)

Browar Idée fixe Oatmeal stoutOktawia (przyniesione 23.02.2018)

Browar KBDA Modern Bitter IPA (stare - 2017?)

Świątek Sour pale x2 (stare - 2017?)

Wilczy Tabor Wóz Drzymały (Grodziskie) (przyniesione w czerwcu 2017, zabiorę przy kolejnej wizycie w Krakowie)

Wilczy Tabor Gose z śliwkami suszonymi i wędzonymi 13,8 BLG (przyniesione 16.04.2018)

Wilczy Tabor Gose z jagodą kamczacką 12 BLG (przyniesione 16.04.2018)

Wilczy Tabor Witbier 12 BLG (przyniesione 16.04.2018)

ATP Weizenbock 17,7° (przyniesione 28.02.2018)

ATP Pale Ale z Senchą 12,5° (przyniesione 28.02.2018)

ATP Polski Ale (tego piwa zapomniałem zabrać, jest stare, zabiorę je przy okazji) 12° (stare - 2016?)

Halucek Gose (przyniesione 06.03.2018)

piotrekrk American Pale Ale 12 blg (przyniesione 11.04.2018)

piotrekrk Bitter 12 blg (przyniesione 11.04.2018)

 

Edytowane przez Paweł Wilczyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po degustacji ATP Peated FES 17° . Moje wrażenia: Fajna piana, kremowa, towarzyszyła do samego końca. W zapachu mocna kawa, trochę czuć paloność. W smaku znowu mocna kawa przełamana lekką goryczką, fajnie wyczuwalną. Generalnie piwo bardzo mi smakowało, jedynie co to mam wrażenie że trochę zbyt duże nagazowanie.

 

Wypiłem też Halucek Gose  i jako że pierwszy raz miałem do czynienia z takim rodzajem piwa to nie bardzo wiem co napisać ^^. Fajnie było spróbować czegoś innego lecz jednak wolę słodsze piwka ;)

IMG_20180413_190629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyniosłem:
1 x Wild Dubbel (rozlew 25.08.2017, 15°Blg, Belgian Dubbel po rocznej fermentacji z Brettkami)

1 x Schwarz Ale (rozlew 13.02.2018, 13°Blg, część warki Schwarzbiera na górniakach, czyli powiedzmy Brown Porter ;))


A wziąłem:
1 x Wilczy Tabor Witbier 12 BLG (przyniesione 16.04.2018)

1 x piotrekrk American Pale Ale 12 blg (przyniesione 11.04.2018)

1 x Artur Burczyn APA (stare - 2017/2018?)

 

Czyli jest:

Artur Burczyn APA x2 (stare - 2017/2018?)

Browar Bootla Bite West Cost – West cost Bitter (przyniesione 23.02.2018)

Browar Bootla Witek Witbier (przyniesione 23.02.2018)

Browar Idée fixe Mistral Pale Ale (przyniesione 23.02.2018)

Browar Idée fixe Oatmeal stoutOktawia (przyniesione 23.02.2018)

Browar KBDA Modern Bitter IPA (stare - 2017?)

Świątek Sour pale x2 (stare - 2017?)

Wilczy Tabor Wóz Drzymały (Grodziskie) (przyniesione w czerwcu 2017, zabiorę przy kolejnej wizycie w Krakowie)

Wilczy Tabor Gose z śliwkami suszonymi i wędzonymi 13,8 BLG (przyniesione 16.04.2018)

Wilczy Tabor Gose z jagodą kamczacką 12 BLG (przyniesione 16.04.2018)

ATP Weizenbock 17,7° (przyniesione 28.02.2018)

ATP Pale Ale z Senchą 12,5° (przyniesione 28.02.2018)

ATP Polski Ale (tego piwa zapomniałem zabrać, jest stare, zabiorę je przy okazji) 12° (stare - 2016?)

Halucek Gose (przyniesione 06.03.2018)

piotrekrk Bitter 12 blg (przyniesione 11.04.2018)

Browar Mogilański Wild Dubbel  (przyniesione 23.04.2018)

Browar Mogilański Schwarz Ale  (przyniesione 23.04.2018)

 

PS Jak zapewne można zauważyć wziąłem dodatkowo jednego starocia więcej niż piw przyniosłem, Wam też polecam coś takiego zrobić w imię czyszczenia depozytu ze staroci ;)

PS2 Jakby ktoś chciał, wśród osób których piwa zabrałem, to mogę ocenić zabrane piwo jak na konkursie (do stylu i z punktacją), jak nie będzie chętnych to oceniam po konsumencku :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 26.04 ze sklepu :)

 

Przyniesione: 

1x Browar Młynarz Mount Mansfield  Vermont IPA 16,5°Blg 

 

Zabrane: 

1 x Browar Mogilański Wild Dubbel

 

Dostępne:

Artur Burczyn APA  (stare - 2017/2018?) x2
ATP Pale Ale z Senchą 12,5° (przyniesione 28.02.2018) x1 
ATP Weizenbock 17,7° (przyniesione 28.02.2018) x1 
Browar Bootla Bite West Cost – West cost Bitter (przyniesione 23.02.2018) x1 
Browar Bootla Witek Witbier (przyniesione 23.02.2018) x1
Browar Idée fixe Mistral Pale Ale (przyniesione 23.02.2018) x1 
Browar Idée fixe Oatmeal stout Oktawia (przyniesione 23.02.2018) x1
Browar KBDA Modern Bitter IPA (stare - 2017?) x1
Browar Młynarz Mount Mansfield Vermont IPA 16,5°Blg  x1 
Browar Mogilański Schwarz Ale  (przyniesione 23.04.2018) x1 
Halucek Gose (przyniesione 06.03.2018) x1 
piotrekrk Bitter 12 blg (przyniesione 11.04.2018) x1
Świątek Sour pale x2 (stare - 2017?) x2
Wilczy Tabor Gose z jagodą kamczacką 12 BLG (przyniesione 16.04.2018) x1
Wilczy Tabor Gose z śliwkami suszonymi i wędzonymi 13,8 BLG (przyniesione 16.04.2018) x1
Wilczy Tabor Wóz Drzymały (Grodziskie) (przyniesione w czerwcu 2017, zabiorę przy kolejnej wizycie w Krakowie) x1

 

Razem 18 butelek 


Nie ma ATP Polski Ale  12°, musiało nie zostać wykreślone .

 

Dziękuję za piwo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20180426_224200.thumb.jpg.f5b5e0f7b9efe42bf898050af82178fd.jpgWitajcie,

Zadebiutowałem dziś w depozycie i miałem dużo szczęścia, że mogłem pobrać takie piwo jak Wild Dubbel od Kantora. Brzmiało mega zachęcająco więc musiałem wziąć i od razu spróbowałem. Także krótki opis:

 

Kolor czerwony / rubinowy, tutaj pierwszy duży plus bo barwa bardzo ładna (starałem się uchwycić na zdjęciu). Piwo lekko mętne. Ogólnie wysycenie średnie. Mimo tego piana szybko opadająca - gaz szybko się ulatnia.

Aromat bardzo wyraźny, głównie taki jakby winny, czerwone winogrona, lekko ciastkowy / skórka chleba. Bretty nadają intensywności, wyrazistości i naprawdę fajnego, złożonego aromatu.

W smaku bardzo wytrawne na finisz nawet lekko cierpkie ale nie przeszkadza to w ogóle. Tak jak w aromacie, w smaku również czerwone, wytrawne wino, owoce. Alkohol słabo wyczuwalny. 

 

Podsumowujac: piwo przede wszystkim bardzo smaczne! Naprawdę cieszę się, że mogłem go spróbować bo jest nieprzeciętne. Ciekaw jestem jakby smakowało gdyby było troszkę słodsze - z jednej strony mogłoby dodać troszkę pełni, a z drugiej wytrawność sprawia, że smakuje "ekskluzywnie" i naprawdę przypomina czerwone wino (w pozytywny sposób). Super piwko, czapki z głów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.