Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Kraków "Strefa Piwa" (Ul. Krowoderska 37)


Tadzik

Rekomendowane odpowiedzi

BrPr - Black IPA - 15,5 Blg, alk. 6,5 %, IBU 38
 

Z butelki aromat wyraźnie żywiczno-kwiatowy. Piwo jest czarne, rubinowe przebłyski się pojawiają. Gęsta, kremowa, drobnopęcherzykowata piana. Prezentuje się świetnie. Goryczka krótka, niezalegająca, wyraźnie żywiczna. Mało ciała, średnie nagazowanie. Finisz ponownie żywiczny z lekką nutą ziół. Średnie nagazowanie, mimo lekkiego gushingu przy otwieraniu. Teoretycznie wzorzec stylu, czarna IPA smakująca jak jasna. Moim zdaniem to jest bez sensu. Niemniej piwo bardzo delikatne, goryczka mogłaby być większa i brakuje mi trochę akcentów słonecznikowych i czekoladowych. Tak czy tak, jak na piwo po pięciu miesiącach od zabutelkowania, jest zaskakująco chmielowe i przyjemne. Bardzo miło się je wypiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Black IPA jako gatunek który ma być IPA tylko o czarnym kolorze jest bez sensu, równie dobrze można zrobić Green IPA z dodatkiem niebieskiego barwnika. BIPA mająca cechy słodów palonych (wyłączając stoutową paloność) to już osobny przypadek, który się czymś wyraźnie różni. Tak czy tak, nawet takie "pokolorowane" piwo wypiłem z przyjemnością.

Mam też nadzieję, że depozyt wraz z początkiem sezonu się nieco rozrusza ;)

Edytowane przez ATP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Black IPA jako gatunek który ma być IPA tylko o czarnym kolorze jest bez sensu, równie dobrze można zrobić Green IPA z dodatkiem niebieskiego barwnika. BIPA mająca cechy słodów palonych (wyłączając stoutową paloność) to już osobny przypadek, który się czymś wyraźnie różni. Tak czy tak, nawet takie "pokolorowane" piwo wypiłem z przyjemnością.

 

Mam też nadzieję, że depozyt wraz z początkiem sezonu się nieco rozrusza ;)

 

Co kto lubi, na szczęście piwowarstwo domowe pozwala robić to co samemu chętnie się wypija :)

 

Sam niedługo coś podrzucę do depozytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kantor - Wielozbożowe Golden Ale 11,3% ekstraktu 4% alk. 47 IBU

Klarowne prawie jak koncerniak. Złociste, gruba i solidna piana. Aromat delikatnie owocowo-słodowy z ziemistym tłem. W smaku rzuca się od razu solidna goryczka, ziemista i zalegająca. Finisz bardziej słodowy. Wysoko wysycone, do tego dość pełne i treściwe. Gładka tekstura, niski alkohol i wysokie wysycenie dają fajne, orzeźwiające piwo, ale po dłuższym czasie goryczka męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guciothebest - Sweet Stout 16 Blg 40 IBU

Zapach bardzo delikatny, słodkiej kawy i mlecznej czekolady. Jak nietrudno się domyślić w smaku jest bardzo podobnie, bardzo słodko, paloność średnia w stronę niskiej. Gładka, aksamitna tekstura, wysoka pełnia. Niskie wysycenie. Bardzo fajny sweet stout, ale dla mnie mógłby być bardziej palony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Domowy KBD - Modern Bitter 11,5 Blg, Warrior, Citra, Equinox

Nalało się tak mętne jak wzorzec najnowszego trendu, NEIPA. Barwa złocista. Aromat bardzo ładny, silne owoce tropikalne, nieco cytrusów i zielonego pieprzu. Smak ponownie jest bardzo chmielowy, dużo karmelowości i jakby delikatny diacetyl, który mi nasuwa na myśl lekki efekt shake'a owocowego z toffi. Finisz cytrusowo-biszkoptowy. Nisko nagazowane i mimo ładnych paru dni w lodówce chciało uciec z butelki. Dużo ciała, bardzo przyjemny sesyjniak.

Buber APA 14,8% słody: pilzneński karmelowy, monachijski, chmiel: Cascade, drożdże: FM52

Złociste, opalizujące. Piana dość rachityczna, cienka i szybko zanika. Aromat przyjemnie kwiatowo-cytrusowy, w tle są lekkie akcenty żywiczne i karmelowa słodycz. W smaku narzuca się spora ilość karmelu, przełamana przez delikatną, owocowo-żywiczną goryczkę. Finisz bardzo karmelowy z lekkimi akcentami cytrusowymi. Czysty profil, średnie wysycenie. Mimo dużej karmelowości, relatywnie wytrawne. Przyjemne, choć jak dla mnie zbyt dużo słodu karmelowego zostało użyte.

Edytowane przez ATP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtn - Born to Relax

Złociste, piana dość solidna, drobnopęcherzykowa i szybko zniknęła. Aromat bardzo mocno owocowy, w stronę belgijską, jak nietrudno zgadnąć. Morele, morele i jeszcze raz morele. Nie mam może jakiegoś świetnego nosa, ale to piwo jest niesamowicie morelowe. W smaku również dominuje morela, z lekką nutą przyprawową. Fenole na poziomie praktycznie niewyczuwalnym. Jak na saisona dość mało wytrawne. Finisz dość ciasteczkowy, z dużą dozą moreli. W zasadzie jednowymiarowe piwo, ale mi bardzo podeszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aktualizacja:

ATP APA x2, Ryżowe AIPA x2, Saison wielozbożowy x2, Polskie Ale, Dry stout, Whisky stout x2

Brahimow Whiskey stout
Buber Polskie IPA, APA SH CASCADE
Aranea Born to relax (saison)
Browar domowy KBD Deutsch Amber Ale
 
W przyszłym tygodniu może podrzucę coś od siebie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podrzuciłem Tripla i Belgijską Żytnią IPA. Wziąłem Whisky Stout i Ryżowa IPA od ATP

 

Aktualnie;

ATP APA x2, Ryżowe AIPA, Saison wielozbożowy x2, Polskie Ale, Dry stout, Whisky stout

Brahimow Whiskey stout

Buber Polskie IPA, APA SH CASCADE

Aranea Born to relax (saison)

Browar domowy KBD Deutsch Amber Ale

BrPr: Tripel, Belgijska Żytnia IPA.

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATP - Ryżowe IPA

 

Jasny pomarańcz, opalizujące. Aromat średnio-intensywny, dość trwały, owoce tropikalne, cytrusy. Raczej słodki.W smaku wytrawne, solidna goryczka. Krótka mocna. Ciało średnie w kierunku niskiego. Bardzo przyjemnie się piło. 

 

 

ATP - Whisky Stout

 

Czarne, nieprzejrzyste. Piana ciemno beżowa, niska, drobna. Aromat na pierwszym planie torf (umiarkowanie intensywny), wyraźnie wędzone, w tle kawa.

Smak raczej wytrawnie, lekka wędzonka, torf, palony i lekko kwaśny finisz. Dość płaskie (słabe nasycenie), gładkie. Aromat obiecuje wiele, ale jak dla mnie w smaku dzieje się za mało. Może po prostu za niski ekstrakt. Ogólnie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Aktualizacja:

ATP APA x2, Polskie Ale, Saison Wielozbożowy, Ryżowe AIPA

Buber Polskie IPA 
Browar domowy KBDA Żytni Czekoladowy Robust Porter z ziarnami kakaowca, Modern Bitter, Deutch Amber Ale 
Świątek Sour PAle x 4
(Bez nawy) IPA- butelkowana 14.03.2017 x2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, Pablo77 napisał:

Dostałem info ze sklepu ze dziala ale dawno nikt nie byl. Proponuje go rozbujac.

To może wpadnę zostawić tam coś w najbliższym czasie. 

20 godzin temu, ATP napisał:

Podejrzewam, że depozyt jest czynny, ale piwa tam są co najmniej paskudne, skoro na ostatniej liście są warki, które robiłem latem 2016 roku ;)

Zaryzykuje i wybiorę coś z tych paskudnych piw, może nie będzie gejzerów :)

Jak wygląda kwestia aktualizacji? Ktoś ze sklepu robi aktualizacje czy po wymianie piw wrzucam post z aktualizacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sami będziemy aktualizować i się tego trzymać, to nie ma sensu w to obsługi angażować. Będę w Krakowie po weekendzie i jeśli są chętni to możemy to rozbujać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś i zostawiłem 2 witbiery i 2 hybrydy bittera na drożdzach do west costa. Browar Bootla z ŁDZ. Wziołem 2 piwa z depozytu. Generalnie jest cala skrzynka teraz ale wiekszosc z polowy 2017. Bede staral sie cos donosic regularnie bo teraz KRK to moj drogi dom  ?

 

Nie dajcie temu umrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem, tak zrobiłem. Odwiedziłem Strefę Piwa w piątek, 23.02. Pozostawiłem w depozycie 3 swoje piwa:

1) Warka # 25 Oatmeal Stout Oktawia 13 BLG

2) Warka #27 Jasny Dym - wędzony lager 11,5 BLG

3) Warka #28 Mistral Pale Ale 13 BLG

 

Pobrałem ze skrzynki:

1) Bite West Coast - Wst Coast Bitter, Browar Bootla z Łodzi, butelkowane 10.02.2018 - dam mu jeszcze przynajmniej tydzień, żeby dojrzało 

2) Gorzki Smak Czekolady - Dry Stout, browar Wilczy Tabor, Paweł Wilczyński, butelkowane 20.05.2017 - wrażenie z degustacji poniżej

 

Kolor: Bardzo ciemny, ale nie czarny, jak bardzo ciemna czekolada. Mętne (drożdże poderwały się z dna przez przegazowanie).

Piana: Gigantyczna (stare piwo, drożdże dojadły co tylko się dało i piwo wyszło przegazowane), kolor ecru,, bardzo sztywna i trwała.

Zapach: Szczerze mówiąc - brak. 

Smak: Bardzo wytrawne. Mocne nagazowanie szczypie w język. Paloność od słodów czekoladowych gra pierwsze skrzypce - delikatny posmak gorzkiej czekolady, silniejsza nuta kawy, trochę takiej popielnej goryczy na finiszu. Goryczka i aromat chmielu chyba zdążył się zupełnie ulotnić.

Wysycenie: Za duże - pewnie ze względu na wiek piwa. Znaczący gushing po otwarciu butelki, piwo trzeba było nalewać na dwa razy, bo za każdym razem piana wypełniała połowę szklanki. 

 

Ogólnie dobre piwo. Jedynie nadmierne nagazowanie można wytknąć na minus, ale tego się spodziewałem, zważywszy na wiek piwa. Na pewno w 2 - 3 miesiące po warzeniu było wyśmienite. Nie było czuć żadnych oznak zepsucia, żadnej kwasowości, czy dziwnych posmaków. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.