Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Kraków "Strefa Piwa" (Ul. Krowoderska 37)


Tadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, że już uciekł. 2mc temu to było jeszcze całkiem ok.    

 

;)

 

Adamsky - czarna woda - belgian dark stron ale. Etykieta mówi: 23 Blg, ABV: 11,5%, but. 9.11.2014, pilznenski heidelberg, pale ale halcyon, aromatic, caramunich II, abbey, special b, special x, target, styrian goldings, cukier (demerara, muscovado), WLP545

 

Aromat: suszone owoce napier*alaja jak w kompocie babci, śliwka, aronia, gruszka

Barwa: ciemny brąz, czerwone refleksy

Piana: prawie brak, pojawiło się kilka bąbli ale szybko uciekły

Smak: podobnie jak w smaku suszone owoce królują, dosyć słodkie ale nie ulepkowe, gęste, rozgrzewający alkohol, niskie wysycenie, dosyć wytrawny finisz

Goryczka: krótka, ładnie kontruje słodycz

 

no co tu dużo mówic. jak dla mnie bomba. nie wiem jak to piwo uchowalo sie w depozycie przez tyle czasu. propsy dla piwowara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem:
SPACE BBIPA - adamsky
RIS - guciothebest
Tripel - skos
Sweet Stout - SebO

Zostawiłem:
2x Polskie Ale
2x Whisky Stout - też delikatnie wędzony

Stan powinien wyglądać teraz tak:
 

guciothebest - Sweet Stout x1

ATP - Dry Stout 2x Polskie Ale, 2x Whisky Stout

BrPr - 2xBlackIPA

Ibrahim - Whiskey Stout

adamsky - SPACE (BBIPA)

Kantor - Wielozbożowe Golden Ale, American Bitter

Tadzik - Rauchpils x2
skos - Whisky Rye Stout

Pojawiły się w depozycie piwa wagi lekkiej, więc może coś teraz się ruszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2m4stgz.jpg

SPACE - Belgian Dark IPA - adamsky

Na dzień dobry piwo poszło na spacer. Solidny gushing, zdjęcie zrobione zaraz po przelaniu do szkła. Aromat mocno belgijski, morele, brzoskwinia, trochę pieprzu, goździków i przypraw. W smaku solidna goryczka przecięta delikatną czekoladą. Posmak mocno brzoskwiniowo-morelowy, ale pojawiają się też tam akcenty lekkiej żywicy i owoców tropikalnych, ale przy Belgii są mocno w tle. Wydawało mi się, że poczułem lekką aptekę, ale mogę się mylić. Wytrawne, nieco przegazowane, wysycenie szczypie w język. Niemniej, bardzo, bardzo fajne i ciekawe piwo. Szkoda tylko że aż za bardzo się rwało do wyjścia. Ah, bym zapomniał. Dziewczynie strasznie się etykieta spodobała.

Edytowane przez ATP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebO - Sweet Stout

Przy otwarciu prawie że wybuchło. Piana z flaszki chlasnęła na mnie, stół, zlew i butelkę. Do wypicia została maksymalnie połowa. W zapachu miód, lekka suszona śliwka i bardzo wyraźna kwaśność. W smaku jest puste. Jakaś czekolada, orzechy. Ja bym powiedział że jeszcze jakieś ogryzki tego co Kantor opisał. W smaku też kwaśne. Wychodzi na to, że oprócz utlenienia w tę butelkę wlazła jeszcze jakaś infekcja.

Edytowane przez ATP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry piwo poszło na spacer.

 

 

Przy otwarciu prawie że wybuchło.

Może za szybko otwierasz, ja domowe które wiem że leżało w cieplejszych warunkach raczej staram się zostawić w lodówce na co najmniej 24h w celu ustabilizowania wysycenia.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na dzień dobry piwo poszło na spacer.

 

 

Przy otwarciu prawie że wybuchło.

Może za szybko otwierasz, ja domowe które wiem że leżało w cieplejszych warunkach raczej staram się zostawić w lodówce na co najmniej 24h w celu ustabilizowania wysycenia.

 

Żadne piwo z depozytu mi nie wywinęło do tej pory takich numerów. A spora część stała od tych dwóch u mnie w lodówce krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skos - Tripel

Przy otwarciu potężny syk, ale tym razem piwo chyba zważyło na karcący wzrok i zostało w butelce. Piwo jest złociste, zamglone z bardzo grubą, drobnopęcherzykowatą pianą, która zostawia masę śladów na szkle i z uporem nie chce opadać. W aromacie pojawiają się (w kolejności mocy) brzoskwinie, morele i goździki. Wyraźnie zaznaczony jest też banan, wydaje mi się też że czuć lekko korzenność i lekką ziemistość. Chmieliłeś może Lubelskim? W smaku jest bardzo fajne, bardzo gładkie. Goryczka średnia do średniowysokiej. Znów też mamy całkiem niezły bukiet smakowy. Goryczka jest krótka i szlachetna. Dużo estrów, cytryna, jakaś pomarańcza. W tle sporo przypraw, brzoskwiń, morel, jakieś nuty goździkowe też się pałętają. Sporo ciała, ale nie takiego zalegającego, dodatkowo piwo jest całkiem wytrawne. Wysoko wysycone. Alkohol na granicy percepcji. Bardzo dobry i bardzo rześki klasyczny tripel. Jedyne co można przyjąć in minus to ogromny osad w butelce. Ale to nie jest wielki problem, mi smakowało. Zdjęcie wrzucę, jak będę miał kabel do telefonu.

Edytowane przez ATP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojej dzisiejszej wizycie depozyt powinien wyglądać tak:

 

guciothebest - Sweet Stout x1

ATP - Dry Stout 1x Polskie Ale, 2x Whisky Stout

BrPr - 1xBlackIPA

Ibrahim - Whiskey Stout

Kantor - Wielozbożowe Golden Ale

Tadzik - Rauchpils x2
skos - Whisky Rye Stout

buber - PIPA, AIPA, APA (partial mash), APA SH Cascade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guciothebest - RIS

Czarne, nieprzejrzyste, nalewa się jak olej :) Nawet jakaś piana się zbudowała. Aromat jak to w RISie, dużo kawy i czekolady, ale czuć też bardzo przyjemnie suszone śliwki i herbatniki. W smaku jest jeszcze fajniej, kawa i czekolada są dużo mocniej uzupełniane przez śliwki i ciastka, co w moim (!) odczuciu daje świetne połączenie bakaliowej czekolady i ciastek maczanych w kawie. Może to nie deskryptor, ale ja całkowicie to tak odbieram. Piwo jest bardzo gładkie i aż zatrważająco pijalne. Gorycz w zasadzie tylko dla przełamania słodyczy. Strasznie pełne i treściwe. Alkoholowe, ale w ten fajny, rozgrzewający sposób, a nie ordynarną wódę. Niskie wysycenie. Z jednej strony bez kombinacji, z drugiej, świetny i niesamowicie pijalny RIS. Pyszne :D

Edytowane przez ATP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojej wizycie w depozycie powinno być:

 

guciothebest - Sweet Stout x1

ATP - Dry Stout 1x Polskie Ale, 2x Whisky Stout

BrPr - 1xBlackIPA

Ibrahim - Whiskey Stout

Kantor - Wielozbożowe Golden Ale

Tadzik - Rauchpils 
skos - Whisky Rye Stout

buber - PIPA, APA (partial mash), APA SH Cascade

wtn - Born To Relax (Saison) x2

Edytowane przez wtn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skos - Tripel

 

Przy otwarciu potężny syk, ale tym razem piwo chyba zważyło na karcący wzrok i zostało w butelce. Piwo jest złociste, zamglone z bardzo grubą, drobnopęcherzykowatą pianą, która zostawia masę śladów na szkle i z uporem nie chce opadać. W aromacie pojawiają się (w kolejności mocy) brzoskwinie, morele i goździki. Wyraźnie zaznaczony jest też banan, wydaje mi się też że czuć lekko korzenność i lekką ziemistość. Chmieliłeś może Lubelskim? W smaku jest bardzo fajne, bardzo gładkie. Goryczka średnia do średniowysokiej. Znów też mamy całkiem niezły bukiet smakowy. Goryczka jest krótka i szlachetna. Dużo estrów, cytryna, jakaś pomarańcza. W tle sporo przypraw, brzoskwiń, morel, jakieś nuty goździkowe też się pałętają. Sporo ciała, ale nie takiego zalegającego, dodatkowo piwo jest całkiem wytrawne. Wysoko wysycone. Alkohol na granicy percepcji. Bardzo dobry i bardzo rześki klasyczny tripel. Jedyne co można przyjąć in minus to ogromny osad w butelce. Ale to nie jest wielki problem, mi smakowało. Zdjęcie wrzucę, jak będę miał kabel do telefonu.

 

tak, lubelski 30g, sybilla 10g - hop stand 50 minut w ok 80C. na goryczkę magnum 30g dodane do brzeczki przed gotowaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polskie ale - ATP - 12 Blg, 5,2 %, 31 IBU

Słód pale ale, pszeniczny

Chmiele: Magnum, Lubelski

Drożdże US-05

 

Z butelki bardzo słaby aromat chmielowy. Piana drobnopęcherzykowa, mało obfita, szybko opada, pozostaje cienka warstwa, ale za ładny lejsing. Wysycenie niskie (mogłoby być delikatnie większe). Lekko zmętnione (choć nie lałem do dna), ale generalnie OK. Piwo w odczuciu pełne, gęste, jakby oleiste (może to efekt słabego wysycenia). Ewidentnie chmielowy smak, słodowość znikoma,  goryczka średnia, szczypiąca po bokach języka. Na finiszu wytrawne.

Nie wiem, jaki czas upłynął od butelkowania - zastanawia mnie ten słabiutki aromat chmielu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BrPr - Black IPA - 15,5 Blg, alk. 6,5 %, IBU 38, uwarzone 9.04.2016

Słody: pale ale, pszeniczny, carahell, caramunich I, ekstrakt z carafa II special

Chmiele: simcoe, chinook, centennial

Drożdże: US-05

Z butelki zdecydowany amerykański aromat, raczej żywice niż cytrusy. Przy drugim węchu pojawił się lekki aromat ciemnych słodów a'la stout, ale później go już nie było (ani w smaku, an w aromacie). Zbudowała mi się wysoka piana (musiałem lać na dwa razy), ale to zapewne dlatego, że zdaje się było zbyt mocno nagazowane (jeśli dobrze pamiętam wg etykietki 2,5v/v, ale mogłoby być niżej). Kolor prawie czerń, choć pod światło z rubinowymi refleksami. Jak na 15.5 Blg spodziewałem się większej treściwości, goryczka łagodna, niezalegająca. Piło się przyjemnie, choć gdyby było trochę mniej nagazowane. byłoby IMHO jeszcze lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BrPr - Black IPA - 15,5 Blg, alk. 6,5 %, IBU 38, uwarzone 9.04.2016

Słody: pale ale, pszeniczny, carahell, caramunich I, ekstrakt z carafa II special

Chmiele: simcoe, chinook, centennial

Drożdże: US-05

Z butelki zdecydowany amerykański aromat, raczej żywice niż cytrusy. Przy drugim węchu pojawił się lekki aromat ciemnych słodów a'la stout, ale później go już nie było (ani w smaku, an w aromacie). Zbudowała mi się wysoka piana (musiałem lać na dwa razy), ale to zapewne dlatego, że zdaje się było zbyt mocno nagazowane (jeśli dobrze pamiętam wg etykietki 2,5v/v, ale mogłoby być niżej). Kolor prawie czerń, choć pod światło z rubinowymi refleksami. Jak na 15.5 Blg spodziewałem się większej treściwości, goryczka łagodna, niezalegająca. Piło się przyjemnie, choć gdyby było trochę mniej nagazowane. byłoby IMHO jeszcze lepsze. 

 

Część butelek się przegazowało owszem. Obstawiam, że nierównomiernie rozprowadziłem cukier do refermentacji bo ta przypadłość nie dotyczyła wszystkich butelek. Dzięki za recenzję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber - AIPA 16 BLG

 

Piwo mętne w kolorze jasnobrązowym. 

Piana średniowysoka, drobnopęcherzykowa- całkiem długo się trzyma.

Aromat mocno chmielowy z cytrusowym. Po podgrzaniu dochodzi też aromat alkoholu.

Goryczka bardzo fajna, niezalegająca, ale moim zdaniem w smaku za bardzo czuć alkohol i może przez to na końcu jest trochę drapiący.

 

Ogólnie piwo fajne, całkiem przyjemnie się piło, tylko imho za bardzo czuć alko.

Może jeszcze nie zdążył się ułożyć. Kiedy butelkowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber - AIPA 16 BLG

 

Piwo mętne w kolorze jasnobrązowym. 

Piana średniowysoka, drobnopęcherzykowa- całkiem długo się trzyma.

Aromat mocno chmielowy z cytrusowym. Po podgrzaniu dochodzi też aromat alkoholu.

Goryczka bardzo fajna, niezalegająca, ale moim zdaniem w smaku za bardzo czuć alkohol i może przez to na końcu jest trochę drapiący.

 

Ogólnie piwo fajne, całkiem przyjemnie się piło, tylko imho za bardzo czuć alko.

Może jeszcze nie zdążył się ułożyć. Kiedy butelkowałeś?

Połowa czerwca? Jakoś tak. Pod koniec fermentacji temperatura mogła podejść do 19-20 st. C. Może to od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie ale - ATP - 12 Blg, 5,2 %, 31 IBU

Słód pale ale, pszeniczny

Chmiele: Magnum, Lubelski

Drożdże US-05

 

Z butelki bardzo słaby aromat chmielowy. Piana drobnopęcherzykowa, mało obfita, szybko opada, pozostaje cienka warstwa, ale za ładny lejsing. Wysycenie niskie (mogłoby być delikatnie większe). Lekko zmętnione (choć nie lałem do dna), ale generalnie OK. Piwo w odczuciu pełne, gęste, jakby oleiste (może to efekt słabego wysycenia). Ewidentnie chmielowy smak, słodowość znikoma,  goryczka średnia, szczypiąca po bokach języka. Na finiszu wytrawne.

Nie wiem, jaki czas upłynął od butelkowania - zastanawia mnie ten słabiutki aromat chmielu.  

Słaby aromat wynika myślę, że choćby z tego, że na zimno nie chmieliłem z racji braku wolnych fermentorów. Poszło tylko 50g Lubelskiego na wyłączenie palnika. W butelki poszło dokładnie 1.07. Do tego na celu miałem zrobienie lekkiego, jasnego piwa, przeznaczonego do picia po pracy latem, zbliżonego do "sklepowego". Z tym że bez wad i z większą goryczką. Targetem byli domownicy, nie beergeecy ;)

Edytowane przez ATP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja:

 

ATP

Whisky Stout x2
Polskie Ale
Dry Stout
 
Skos
Whisky Rye Stout
 
Tadzik
Rauchpils
 
Kantor
Wielozbożowy Golden Ale
 
Ibrahimow
Whiskey Stout
 
Aranea 
Bort to relax (saison) x2
 
Dawid Siedlecki
Black IPA
 
Guciothebest 
Sweet Stout
 
Buber
APA 14,8%
APA SH Cascade 

Polskie IPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Guciothebest - RIS

 

Czarne jak smoła, piana niska ale bardzo ubita. W aromacie kawa, gorzka czekolada, nieco suszonych owoców, nieco palone. W smaku kawa, gorzka czekolada, troche popiołu. Niesamowite gładkie, gęste. Bardzo przyjemne w odczuciu.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jako ze niestety nie mam jak podjechac w najblizszym czasie do sklepu - czy moglby ktos zutylizowac mojego Whiskey Stouta? Wypic- wylac -whatever. Ostatnio jak pilem to piwo (1 miesiac temu) bylo bardzo przegazowane mimo ze stalo w lodowce wiekszosc czasu. Nie chce by komus cos sie stalo gdyby - odpukac- zrobil sie z niego granat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś depozyt.

Zabrałem:
guciothebest - Sweet Stout

BrPr - Black IPA
wtn - Born to Relax
Buber - APA 14,8%
Browar domowy KBN - Modern Bitter
kantor - Wielozbożowe Golden Ale

Zostawiłem:
2x Ryżowa AIPA
2x APA SH Eureka!
2x Wielozbożowy Saison

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.