Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Kraków "Strefa Piwa" (Ul. Krowoderska 37)


Tadzik

Rekomendowane odpowiedzi

Tjujku – American Wheat

 

627191bcbda6a.jpg

 

Wyraźne przegazowanie, lekki gushing.

Aromat bardzo zbożowy, trawiasty, chmielowość ziołowa, niezbyt szlachetna. Wyraźne utlenienie.

W smaku nie jest tak źle, oczywiście pałęta się nieco kartonu a całość od sporej ilości CO2 zrobiła się wyraźnie kwaskowa, lecz mając na uwadze, że piwo spędziło w depozycie chyba dobre kilka miesięcy to tragedii nie ma. Jest lekko i o dziwo całkiem pijalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś mniejsze zainteresowanie depozytem. Przypuszczam, że koniec sezonu i nie macie za bardzo co wstawiać.

Dobrze jeśli byśmy albo powymieniali to co jest na pozycje mocniejsze (nie warzyliście RISów w tym sezonie?), albo po prostu do zimy wyczyścili skrzynkę bo szkoda żeby się skisiło to co jest obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, można by wprowadzić zasadę, że pomijając piwa do leżakowania (czyli mocne, powiedzmy co najmniej 16°Blg i dzikie), to każde inne po np 2-3 miesiącach jest "utylizowane" (czyli ktoś zabiera bez wymiany albo jest po prostu usuwane z depozytu).

Można by się też zastanowić nad zmniejszeniem depozytu (szczególnie na lato ale nie tylko) tak do max np. 7-10 sztuk, przy takiej ilości użytkowników (chyba jest nas max 10) wydaje się to optymalne, tylko wtedy pasowało by wprowadzić zasadę, że można dać tylko jedno piwo z danej warki (aby nie przeładować depozytu 2-3 piwami). Dla mnie zasady zwiększające świeżość piw, nawet kosztem różnorodności są dobre.

 

Ja jeszcze nie skończyłem sezonu i coś tam jeszcze fermentuje ale same lekkie ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, można by wprowadzić zasadę, że pomijając piwa do leżakowania (czyli mocne, powiedzmy co najmniej 16°Blg i dzikie), to każde inne po np 2-3 miesiącach jest "utylizowane" (czyli ktoś zabiera bez wymiany albo jest po prostu usuwane z depozytu).

Można by się też zastanowić nad zmniejszeniem depozytu (szczególnie na lato ale nie tylko) tak do max np. 7-10 sztuk, przy takiej ilości użytkowników (chyba jest nas max 10) wydaje się to optymalne, tylko wtedy pasowało by wprowadzić zasadę, że można dać tylko jedno piwo z danej warki (aby nie przeładować depozytu 2-3 piwami). Dla mnie zasady zwiększające świeżość piw, nawet kosztem różnorodności są dobre.

 

Ja jeszcze nie skończyłem sezonu i coś tam jeszcze fermentuje ale same lekkie ;)

O, podbijam i popieram ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

adamsky - Tripel

 

Nieźle przegazowane, początek to walka z pianą. 

W kolorze jasny bursztyn, dosyć klarowne. Piana gęsta, trwała, wysoka. 

Aromat dość przyprawowy, jest goździk jest też pieprz. Do tego brzoskwinia i morela. Ładnie, aczkolwiek pałęta się też coś niepokojącego. 

W smaku także wyraźnie przyprawowe, bardziej morelowe niż brzoskwiniowe. Alkoholowo - drapiący finisz. Goryczka bez zarzutu, nie jest nachalna. 

Średnia pełność, bardzo wysokie wysycenie.

 

Stylowo. Na pewno za wysoko nasycone przez co w połączeniu z alkoholowością daje szorstki finisz. Ale ogólnie bardzo przyjemnie się piło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie trochę zdziwiłeś. Trafiła mi się jedna butelka z gushingiem, ale wysycenie zawsze było triplowe - wysokie, ale w granicach stylu.

Leży mi w lodówce jedna butelka, jutro otworzę sprawdzić czy coś tam przypadkiem nie rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej kilka piw bym zostawił co by nie budować depozytu od nowa po wakacjach, jest kilka mocniejszych piw.

 

Można by coś dzisiaj na spotkanie zabrać jakby ktoś miał po drodze, można by też na akcje charytatywną ewentualnie wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta degustacja doszła wczoraj do skutku?

 

Jeśli nie, to:

1) Jestem za zredukowaniem depozytu, ale kilka piw mocniejszych bym tam zostawił. Mam jakieś dziwne przeczucie, że jak wyzerujemy teraz skrzynkę to już nie wrócimy do zabawy po wakacjach.

2) Niedziela mi pasuje, ale bierzcie pod uwagę że jest mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ta degustacja doszła wczoraj do skutku?

Nie.

 

 

Jestem za zredukowaniem depozytu, ale kilka piw mocniejszych bym tam zostawił. Mam jakieś dziwne przeczucie, że jak wyzerujemy teraz skrzynkę to już nie wrócimy do zabawy po wakacjach.

Ja też za tym jestem, poza tym można zredukować depozyt do tych max 5-7 piw i na tym działać, jest nas tyle że to spokojnie wystarczy.

 

 

Niedziela mi pasuje, ale bierzcie pod uwagę że jest mecz.

A może na charytatywną, zrecenzuje się, jak ktoś będzie to mu się bezpośrednio przekaże, jak jest więcej sztuk to można rozdać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zabralem dzisiaj:

 

- rauchpils - Tadzik

- belgian dark strong ale - Czarna Woda

 

zostawilem:

- tripel

- whisky rye stout (torf raczej delikatny, fani spalonych kabli moga byc zawiedzeni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rauchpils od Tadzika. Z ety: 13 Blg, 28 IBU, 5,9% alc. butelkowane 31.01.2016

 

Aromat: bardzo delikatny, zbożowy, słodkawy, trochę biszkopt, dym na granicy autosugestii

Barwa: złoto, lekko zgaszone

Piana: biała, na początku obfita, po minucie zredukowała się do obręczy i drobnych bąbelków na powierzchni, które pozostały do samego końca

Smak: słodowy średnio-wysoki, na początku przysiągłbym, że wyczuwałem lekki dym, ale pod koniec nie czułem go wcale

Goryczka: umiarkowana, krótka i przyjemna

 

 

Dosyć wytrawne przez duże wysycenie i krótką goryczkę. Lekkie utlenienie na końcu języka po każdym łyku ale nie przeszkadza. Fajne, zbalansowane piwo. Gdzie się podział dym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.