Jump to content

[Docent] Chmielnik


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

ChmielnikChmielnik to nowo otwarty projekt szefostwa Basilium. Tamten lokal koncentrował się na piwie butelkowym więc z założenia nie znalazło się miejsce na jego opis na PolskichMinibrowarach. Sytuacja ulega zmianie w przypadku otwartego w maju 2014 Chmielnika. Mamy tu kolumnę z sześcioma kranami, z których mają lać się rotacyjne piwa. Stare przyzwyczajenia widać mimo wszystko przy barze, gdzie ściany aż po sufit wypełnione są butelkami. Sam wystrój lokalu jest dość ciekawie zaaranżowany jednak największą siłą tego miejsca jest piwny ogródek. Po obydwu jego stronach posadzono chmiel odmiany Sybilla. Minęły zaledwie dwa tygodnie, a już pędy raźno zaczynają piąć się w górę długich sznurków, dających wrażenie chmielowej plantacji. Docelowo ogródek ma mieć lekkie zadaszenie, aby uniezależnić się od pogodowych kaprysów. Widać więc, że nazwa lokalu nie jest tylko na pokaz i przy okazji wizyty w nieodległej Piwnej Stopie warto będzie zajrzeć do Chmielnika, aby wypić piwo w cieniu chmielowych pnączy.

Chmielnik, Poznań, Żydowska 27

www.facebook.com/CHMIELNIKpub

Foto 684Foto 688Foto 693Foto 718Foto 700Foto 697Foto 709Foto 706Foto 705Foto 703Foto 702Foto 733Foto 722Foto 711b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.