Jump to content
santa

[Odstąpię] Butelki Amber ~40szt. oraz Vichy ~40szt.

Recommended Posts

Oddam 40 butelek po piwach z browaru Amber. Butelki są nowe, tzn. po spożyciu piwa nic z nimi nie robiłem. Mają jeszcze etykietki. Stan wizualny idealny :). Odbiór osobisty w południowym Gdańsku, ewentualnie w okolicach hali Olivia (po weekendzie).

Przykładowe foto: http://www.zofmar-bi...er/johannes.jpg

Edited by santa

Kiepskie są, do słabo gazowanych piw akurat. Miałem kilka problemów i teraz z daleka od nich. Wywal do pojemnika ze szkłem.

Edited by GB...

Na pewno bywają butelki grubsze, ale te są nowe i ładne wizualnie. Amber daje radę w nich piwo trzymać (nawet pszenicę), więc gdzieś tam powinny się sprawdzić. Z resztą, nie w tym rzecz. Jak ktoś będzie chętny, to oddam. Jak nie będzie, pójdą do kontenera na szkło i tyle :).

Przypominam się z tematem, bo w weekend planuję je wyrzucić :).

Posiadam też ok. 40 sztuk butelek Vichy, także do oddania. Wszystkie w stanie idealnym. Butelki posiadają etykietki. Nie ma wśród nich butelek Pinty, których nalepki słyną z mocnego kleju :).

Edited by santa

Fenris - nie taniej, szybciej i prościej byłoby kupić zwrotne z grubszego szkła w jakimś monopolowym? :)

ja tam już kilka razy butelkowałem po amberach i nic sie nie działo jak oni tam upychają piwo to i ja mogę. Taniej? kolega mówi że odstąpi a nie sprzeda, poza tym stan niby ok a w sklepie 89% zapleśniałe bo kto myje po piwie

Wydawało mi się, że kurier też coś kosztuje, ale może się nie znam.

Brałem butelki kilka razy ze sklepu i nie wiem o jakich 89% mówisz. Tzn. wiem, ale nie będę tu pisać, skąd wziąłeś te wyliczenia ;) Statystycznie ze dwie-trzy sztuki na jedną skrzynkę są nie do domycia strumieniem gorącej wody z kranu. A jak się dogadasz z właścicielem/sprzedawcą to przecież i przebrać sobie można na miejscu.

Po cenie kaucji, 35 groszy za sztukę.

gdzie? tzn w marketach, u Pani Stasi na osiedlu, w sklepie specjalistycznym? są z tym problemy? wiesz typu " eee nie bo nie "

Edited by Fenris

Osiedlowy monopolowy. Nie wiem czy są z tym problemy, ja zasadniczo kupuję tylko w jednym, gdzie za pierwszym razem mi się udało. Nawet skrzynki dostałem (po 8zł/szt.). Stawiałbym, że im mniejszy sklep, tym lepiej. A jak dodasz, że jesteś piwowarem domowym i w ramach podziękowania odwdzięczysz się butelką swojego piwa to powinno skruszyć nawet największych uparciuchów ;)

Nie spotkałem się z argumentem typu "nie, bo nie". Raz tylko jak nie trafiłem na właściciela i za ladą stała zatrudniona tam sprzedawczyni to zdziwiła się po co mi puste butelki. Ale sprzedała bez problemu jak powiedziałem, że szef wcześniej nie miał obiekcji na taki zakup i już tak robiłem.

Chwilę mnie nie było, a tu się zrobiła dyskusja :). Butelki w większości nie były płukane po wypiciu, także wymagają wyczyszczenia. Jeśli chodzi o wysyłkę, to chyba faktycznie lepiej będzie pójść do osiedlaka. Kurier też swoje weźmie.