Skocz do zawartości

Warzelnia do maks 10l wybicia


karczmarz

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest akurat 16,2L. Ja wychodzę z założenia, że jeśli jestem w stanie w garze o limicie 27L (kocioł z Lidla, który faktycznie ma nieco większą pojemność) zrobić warkę 20L, to w garnku 16,2L będę w stanie zrobić warkę 10L (no dobra, 11L, dla piw mocno chmielonych, żeby uwzględnić późniejsze straty). Oczywiście nie wszystko w fizyce przebiega liniowo, ale mam nadzieję, że się nie myle :).

 

Sprawa się jeszcze analizuje, więc jak znajdziesz jakieś ciekawe gary z przedziału <17,20>L, to daj mi proszę znać.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w aukcji jest pewna nieścisłość... W tytule faktycznie widnieje 16.2l, ale niżej widnieje "Przedmiotem aukcji jest: GARNEK GASTRO 15.5 Litra [ 1211-16.2 ] INDUKCJA", więc spora różnica

- Czy konsultowałeś to ze sprzedawcą może?

 

Nie mniej, jak na te ~13l początkowych, wystarczy garnek ~15l To jest to dobra informacja. Zawsze trochę oszczędności w portfelu by było w porównaniu do 17 litrowego :)

 

Oczywiście rozglądam się dalej I jak tylko coś znajdę w granicach 17l dam znać i liczę na wzajemność :)

Ale raczej taniej ni podane wcześniej ciężko będzie znaleźć - tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jak już piszesz, to możesz dopytać na ilu litrach kończy się wewnętrzna podziałka.

 

W odpowiedzi dostałem, że podziałka do 15l.

(właśnie z innej aukcji też dostałem potwierdzenie że podziałka do 15l i to jest prawie max pojemności)

 

Znalazłem też inny garnek. Tu nawet widać podziałkę do 16l. A cena jedynie nieznacznie wyższa:

 

http://allegro.pl/ki...4498279075.html

Edytowane przez Marciu11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, kombinujecie z garnkami o różnicy pojemności pół litra, przecież to pomijalna różnica, błąd pomiaru. Warke 10l tak samo można zrobić w normalnym garze. Czasem wydaje mi sie ze ludzie za bardzo kombinują z pierdolami, a za mało się skupiają na warzeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marciu11, tu masz jeszcze nieco większy http://allegro.pl/du...4450074007.html . Dla mnie się nie nada, bo ma wybrzuszenia na ściankach, ale w przypadku Twoich obaw co do wielkości może być idealny :). Wszystkie one są tak naprawdę podobne, więc ja bym brał tańszy i się na początku za bardzo nie rozwodził nad tym. Skup się na prawidłowych warunkach dla drożdży i sterylności procesu. Do tego dorzuć czapę http://allegro.pl/wk...4500081180.html i będziesz miał z bani filtrowanie szyszek :).

 

Ja natomiast chcę taki garnek nieco przerobić, więc muszę trochę pokombinować :).

 

Dajcie spokój, kombinujecie z garnkami o różnicy pojemności pół litra, przecież to pomijalna różnica, błąd pomiaru. Warke 10l tak samo można zrobić w normalnym garze. Czasem wydaje mi sie ze ludzie za bardzo kombinują z pierdolami, a za mało się skupiają na warzeniu...
Kolega jest niepewny, ma prawo po raptem 1 warce. Jak już kupi sobie ten wymarzony garnek, to sam się szybko przekona, że niepewność była zupełnie nieuzasadniona :). Masz rację. Czasem za dużo uwagi się do pierdół przykuwa, kosztem faktycznie istotnych spraw. Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.