Skocz do zawartości

Miernik temperatury z termoparą


crosis

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem coś takiego

http://allegro.pl/miernik-cyfrowy-temperatury-termopara-k-fv-24h-i4179251859.html

 

Pytanie:

czy mogę zanurzać w garze np kilka cm tej końcówki, czy tylko ten mały fragmencik bez izolacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sonda typu K

Ja używam na izolacji z tworzywa.

http://allegro.pl/sonda-temperatury-typu-k-uni-t-ut-to1-i4226285294.html

 

Bez problemowo, można zanurzać - zacier, gotująca się brzeczka itd. Mam przeciągnięte do prawie samego dna. Jedna sonda na metalowym profilu wytrzymała już około 100 warek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zadzwoniłem do sklepu to mi powiedzieli, że izolacja jest z włókna szklanego, a więc też ok - mogę zanurzać, jedynie wspomnieli, że powyżej 200 °C może dawać większy błąd. Teoretycznie do 0,75%, ale nie doczytałem, że sonda ma +-2,5 °C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sprzęt używam. Co prawda pokazuje o 4 stopnie za mało, ale za to zawsze tak pokazuje. :)

 

Kabelek zanurzam jak mi się podoba, nie zważam na to. Nawet do polowy.

post-1500-0-90106200-1401291786_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój skalibrowałem w 22°C z rtęciowym akwarystycznym i elektronicznym dziecięcym - wszystko ładnie pokazuje, więc nie marudzę. APA single hop Mosaic in progress :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przewod jest z plecionki i po ktoryms razie bedzie cie oszukiwac wiec kup sobie koszulke termokurczliwa dostepna w kazdym elektrycznym ,naciagna ten przewód i zgrzej cipłym powietrzem zostawiajac sama koncowke pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam równie "wypasiony" sprzęt jak ma tomato od początku czyli 68 warek.

W sondzie zaizolowałem "skurczybykiem" całą końcówkę pomiarową na długości ok. 10 cm, ponieważ zauważyłem, że wilgoć ma wpływ na pomiary.

Co prawda używam tego wynalazku obecnie jedynie do pomiaru temp.brzeczki w czasie grzania do chmielenia, ale spisuje się on nadal dobrze pomimo, że jest cały czas utopiony w brzeczce.

Dużą zaletą mojego przyrządu jest obecność potencjometrów regulacyjnych, za pomocą których można było go dość precyzyjnie skalibrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.