Skocz do zawartości

youtube i warzenie


schloss

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Musicie to zobaczyć. Na pewno niejeden z nas chciałby mieć taki browarek.

Dobre wideo, dzięki Manitu! Mnie się zawsze podoba jak w niemieckich browarach domowych są zawsze kafelki, każda część browaru do złudzenia przypomina duży browar komercyjny, browarmistrz ma długie spodnie, długie rękawki i okulary ochronne, itp.

 

W amerykańskich browarach: na ganku albo w garażu, kocioł warzelny to 30L kocioł do smarzenia indyków albo 60L keg z wyciętym otworem, gaz to propan z butli. Kadź zacierna zrobiona z coolera (plasticowej "lodowki turystycznej"). Browarmistrz jest w klapkach i okularach słonecznych. lol

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oni pod koniec wlewali do fermentatora :D ? Mycie butelek karcherem - bezcenne :D jak oni zrobili ze to piwo im sie nie zepsuło ?

Może jakiś syrop do refermentacji? W fermentorze brakuje tylko petów ;)

Przy wybiciu ok.1000l widocznie nie trzeba przykladać się do sterylności. Drożdże na tyle dominują w środowisku, że nie straszne im nawet wkładanie brudnych paluchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oni pod koniec wlewali do fermentatora :D ? Mycie butelek karcherem - bezcenne :D jak oni zrobili ze to piwo im sie nie zepsuło ?

Może jakiś syrop do refermentacji? W fermentorze brakuje tylko petów ;)

Przy wybiciu ok.1000l widocznie nie trzeba przykladać się do sterylności. Drożdże na tyle dominują w środowisku, że nie straszne im nawet wkładanie brudnych paluchów.

Przecież oni po gotowaniu odlali trochę brzeczki jako rezerwę do refermentacji i potem jej dolewali do fermentatora.

Ja wiem, że wy byście wszystko najchętniej wyparzali i moczyli w chlorze potem wyparzyli jeszcze raz, potem oxy i jeszcze piro dla pewności.

Ten film bardzo dobrze pokazuje, że jak ktoś się za bardzo stara z dezynfekcją tym większe prawdopodobieństwo, że przy tych operacjach zakazi piwo.

Edytowane przez Ray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wybiciu ok.1000l widocznie nie trzeba przykladać się do sterylności. Drożdże na tyle dominują w środowisku, że nie straszne im nawet wkładanie brudnych paluchów.

A to nie wystarczy dać X razy więcej drożdży, to nawet warka 20l nie zainfekuje? Idąc tym tropem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni po gotowaniu odlali trochę brzeczki jako rezerwę do refermentacji i potem jej dolewali do fermentatora.

Ja wiem, że wy byście wszystko najchętniej wyparzali i moczyli w chlorze potem wyparzyli jeszcze raz, potem oxy i jeszcze piro dla pewności.

Ten film bardzo dobrze pokazuje, że jak ktoś się za bardzo stara z dezynfekcją tym większe prawdopodobieństwo, że przy tych operacjach zakazi piwo.

A Wy, obywatelu, tylko Ludwik i wrzątek używacie? Jak to się mówi "ostrożności nigdy za wiele".

Drugie stwierdzenie nielogiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film był nagrany z jajem. Najbardziej podobało mi się jak warzyli piwo na ognisku. W opisie tego filmu autor podkreślił że piwo można warzyć z podstawowym wyposażeniem i do tego na ognisku w ogrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.