Skocz do zawartości

youtube i warzenie


schloss

Rekomendowane odpowiedzi

Niemiecki Mini-Browar firmy picobier.

 

 

W dodatkach (Zubehör) oferują np kegi 4,10,20,30 i 50 ltrów i maszynę do mycia butelek/kegów o wydajności 100 butelek lub 10 kegów na godzinę (3 keg lub 20 butelek na jedno mycie).

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki Mini-Browar firmy pocobier.

 

W dodatkach (Zubehör) oferują np kegi 4,10,20,30 i 50 ltrów i maszynę do mycia butelek/kegów o wydajności 100 butelek lub 10 kegów na godzinę (3 keg lub 20 butelek na jedno mycie).

Ceny konkretne, warzelnia 1.5hl 30 tys. euro. Speidel 2hl kosztuje połowę tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Alles uber Bier - niemiecki dokument' date=' który m.in. pokazuje niemieckie piwowarstwo amatorskie i rzemieślnicze. Hostem jest "Bierpapst" Conrad Seidl.

 

http://www.youtube.com/playlist?p=PL5EA4C860C76863B8[/quote']

jakieś napisy? ;)

Może jeszcze po duńsku? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Craig Farraway z Kanady i jego CraigTube - pięć lat na YouTube.

 

[media]

[/media]

 

Wielu z Was powie: " Z konserwy?? Co to za piwowarstwo ?? "

A ja zapytam: "Ilu z Was tak zaczynało ??"

Gdyby nie Craig Farraway prawdopodobnie nie zacząłbym swojej przygody z piwowarstwem domowym.

W pierwszym jego filmie jaki obejrzałem Gość pokazał

I zaczęło się: piwo.org / browar.biz / browamator itd....

Zamówiłem na BA zestaw startowy... brew kity Coopersa kupiłem już nie pamiętam gdzie....

Po dziesięciu brew-kitach i piwnicy pełnej zapasów na lato zaczynam przygotowania do pierwszej warki ze słodów...

Nie było by mnie na tym forum, piwo nadal bym kupował w sklepie gdyby nie ten zakręcony gość...

CraigTube to nie tylko piwo z nachmielonego ekstraktu. To również eksperymenty piwowarskie z

i
. CraigTube to przepisy na
,
i
. CraigTube to filmy o butelkowaniu,
,
i
. Filmy nie tylko o piwowarstwie.... ale również o muzyce (Craig jest muzykiem),
, porady kulinarne na Craig's Kitchen, Radio Internetowe (
) i... dobra zabawa.

 

Thanks Craig.... :lol:

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hopfen und Malz, Gott erhalt's

Niemiecki program o piwie i warzeniu piwa.

Opowieści przy kuflu, stare maszyny parowe w ruchu... nawet lepiej - ręczne przerzucanie słodu w słodowni, wycinanie lodu ze stawu, dębowe beczki, szkło do piwa dmuchane i formowane ręcznie.... łezka się w oku kręci.

Trzy odcinki po ok. 10 minut każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Bardzo podobne do typowego browaru domowego: zacieranie infuzyjne jenostopniowe (ich mash tun nie różni się dużo od mojego coolera), fly sparge, false bottom ("giant collender"), gazowanie naturalne w casks (Real Ale), ręczne kapslowanie, nawet "granaty"! Nawet kupują wcześniej ześrutowane słody.

BTW, dodałem + na youtube, bo przeciesz trzeba wspierać mini-browary i Real Ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.