Skocz do zawartości

youtube i warzenie


schloss

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Ostatnio bardzo duzo YouTube jest na temat warzenia piwa:

 

Koles warzy Blond Ale

All Grain Home Brewing (1 of 8)

 

Koles z niemieckim (austriackim?) akcentem wyjasnia dekokcje

Decoction Mashing (part 1)

 

Koles buduje worek do chmielu

Making a Hop Bag

http://www.youtube.com/watch?v=xFxuooOKe4o

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles z niemieckim (austriackim?) akcentem wyjasnia dekokcje

Spodobała mi się jedna z metod dekokcji - odbiera się aż 60% zacieru do dekokcji na poziomie przerwy zakwaszającej, a potem część dekoktu używa się do podgrzania do przerwy białkowej, a część do przerwy scukrzającej. Myślałem o czymś takim, ale bałem się, że nie zostanie dość enzymów do konwersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

How To Pour a Franziskaner, czyli Franciszkanin Brat Helmut wyjasnia w jaki sposob nalezy wlac najlepsza szklanke piwa pszennego Franziskaner Hefe-Weisse. Nie zapomnij wymieszac dolna czesc piwa, ta z drozdzami, i dolac to do szklanki. Prost!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Tutaj HomeBrew58 buduje kegerator na 4 kegi z zamrazalki, dodajac kolnierz z cedru zeby nie trzeba bylo wiercic w scianie zamrazalki.

 

PS1. Aby zamrazalka dzialala jak lodowka HomeBrew58 uzyl zewnetrznego regulatora temperatury.

 

PS2. W czesci 1-wszej HomeBrew58 przypadkowo pomylil zalaczniki do linii gazu i piwa. Uzyl czarnego konektora jako "zalacznika do gazu" a szarego jako "zalacznika do piwa", podczas gdy w rzeczywistosci jest odwrotnie.

 

cz1.

http://www.youtube.com/watch?v=l88wUQqWhys

 

cz2.

http://www.youtube.com/watch?v=dfj1lfKQ3Ik&feature=channel

 

cdn...

:D

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jesli chodzi o takie manifesty to amerykanie naprawde wiedza co robia i potrafia to robic.

 

[ot] dwa lata temu mialem okazje ogladac show shamu:believe w sea world w san diego. naprawde totalny majstersztyk jesli chodzi o wywolywanie emocji i przekaz

w stylu amerykanskim ;-) mimo, ze nie jestem fanem tego typu klimatow, ten show naprawde mnie ruszyl.

[/ot]

 

a wracajac do tematu to szkoda,ze w polsce "craftbrewers" to wlasciele bierhalle ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracajac do tematu to szkoda,ze w polsce "craftbrewers" to wlasciele bierhalle ;-)

Najbardziej craft jest IMO Edward Wilk z Browaru EDI. Inna sprawa jaką opinię wystawia on branży. Niestety przykro to pisać ale IMO gdyby poświęcił kilka miesięcy na poczytanie piwo.org lub browar.biz mógłby warzyć o wiele lepsze piwo. Przy czym trzeba zauważyć, że ma na koncie wiele sukcesów, z których za największy uznaję ten, że funkcjonuje na rynku już ponad 15 lat. Tym stanowi dla mnie żywy dowód na to, że można i mam dla niego z tego powodu wielki szacunek.

 

Jaki jeszcze browar w Polsce można nazwać rzemieślniczym? Może Bartek, może Browar na Jurze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

http://www.youtube.com/watch?v=XTBMVB_jg9A

 

 

Fajny film, opowiada o małym browarze i nie tylko, który podobno warzy dobre piwo :beer: Są też pokazane większe zagraniczne browary.

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.