Jump to content

youtube i warzenie

schloss
 Share

Recommended Posts

• 4 months later...
  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 8 months later...

Ostatnio bardzo duzo YouTube jest na temat warzenia piwa:

Koles warzy Blond Ale

All Grain Home Brewing (1 of 8)

Koles z niemieckim (austriackim?) akcentem wyjasnia dekokcje

Decoction Mashing (part 1)

Koles buduje worek do chmielu

Making a Hop Bag

http://www.youtube.com/watch?v=xFxuooOKe4o

Edited by scooby_brew

Koles z niemieckim (austriackim?) akcentem wyjasnia dekokcje

Spodobała mi się jedna z metod dekokcji - odbiera się aż 60% zacieru do dekokcji na poziomie przerwy zakwaszającej, a potem część dekoktu używa się do podgrzania do przerwy białkowej, a część do przerwy scukrzającej. Myślałem o czymś takim, ale bałem się, że nie zostanie dość enzymów do konwersji...

• 2 weeks later...

How To Pour a Franziskaner, czyli Franciszkanin Brat Helmut wyjasnia w jaki sposob nalezy wlac najlepsza szklanke piwa pszennego Franziskaner Hefe-Weisse. Nie zapomnij wymieszac dolna czesc piwa, ta z drozdzami, i dolac to do szklanki. Prost!

• 9 months later...

Tutaj HomeBrew58 buduje kegerator na 4 kegi z zamrazalki, dodajac kolnierz z cedru zeby nie trzeba bylo wiercic w scianie zamrazalki.

PS1. Aby zamrazalka dzialala jak lodowka HomeBrew58 uzyl zewnetrznego regulatora temperatury.

PS2. W czesci 1-wszej HomeBrew58 przypadkowo pomylil zalaczniki do linii gazu i piwa. Uzyl czarnego konektora jako "zalacznika do gazu" a szarego jako "zalacznika do piwa", podczas gdy w rzeczywistosci jest odwrotnie.

cz1.

http://www.youtube.com/watch?v=l88wUQqWhys

cz2.

http://www.youtube.com/watch?v=dfj1lfKQ3Ik&feature=channel

cdn...

:D

Edited by scooby_brew

• 4 weeks later...

jesli chodzi o takie manifesty to amerykanie naprawde wiedza co robia i potrafia to robic.

[ot] dwa lata temu mialem okazje ogladac show shamu:believe w sea world w san diego. naprawde totalny majstersztyk jesli chodzi o wywolywanie emocji i przekaz

w stylu amerykanskim ;-) mimo, ze nie jestem fanem tego typu klimatow, ten show naprawde mnie ruszyl.

[/ot]

a wracajac do tematu to szkoda,ze w polsce "craftbrewers" to wlasciele bierhalle ;-)

a wracajac do tematu to szkoda,ze w polsce "craftbrewers" to wlasciele bierhalle ;-)

Najbardziej craft jest IMO Edward Wilk z Browaru EDI. Inna sprawa jaką opinię wystawia on branży. Niestety przykro to pisać ale IMO gdyby poświęcił kilka miesięcy na poczytanie piwo.org lub browar.biz mógłby warzyć o wiele lepsze piwo. Przy czym trzeba zauważyć, że ma na koncie wiele sukcesów, z których za największy uznaję ten, że funkcjonuje na rynku już ponad 15 lat. Tym stanowi dla mnie żywy dowód na to, że można i mam dla niego z tego powodu wielki szacunek.

Jaki jeszcze browar w Polsce można nazwać rzemieślniczym? Może Bartek, może Browar na Jurze?

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

To trzeba zobaczyć samemu. Facet warzy piwo 23 lata i ciągle robi brew kity. Krytykuję używanie słodu jako zbyt skomplikowane i czasochlonne... Czy takie coś może powiedzieć ktoś z ponad dwudziestoletnim stażem ??

http://www.youtube.com/watch?v=XTBMVB_jg9A

Fajny film, opowiada o małym browarze i nie tylko, który podobno warzy dobre piwo :beer: Są też pokazane większe zagraniczne browary.

Edited by vettis

• 1 month later...