Jump to content

[Piwny turysta] s’Kloane Brauhaus z Salzburga


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

W ostatnim okresie czasu przedstawiłem wam kilka browarów działających w Salzburgu. Dziś przyszła kolej na ostatni a zarazem najmniejszy browar działający w tym mieście. Mowa o s’Kloane Brauhaus z Salzburga.

DSC07598

Powstał w 1998 roku na obrzeżach starego miasta, w niedalekiej odległości od znanego w całym kraju browaru „Die Weisse”. Umiejscowienie całego przedsięwzięcia w suterynie, która to znajduje się w zabytkowej kamienicy, może w pierwszej chwili dziwić a nawet odrzucać. Jednak gdy weźmie się pod uwagę aranżację wnętrza utrzymaną w bohemskim stylu oraz dostępną na miejscu ofertę piwną, okaże się, że lokal ten z pewnością zasługuje na naszą szczególną uwagę.

Mimo, że browar oferuje tylko dwa gatunki piwa, w pełni one zadowolą nawet najwybredniejszego piwosza. Kto z nas spodziewałby się, że właśnie tam, natknę się na najlepszą w Austrii ciemną pszenicę (5,5% alk.) oraz piwo jasne uwarzone z dodatkiem słodu pszenicznego (4,9% alk.). Piwa genialne w swojej prostocie. Uwarzone bez jakichkolwiek udziwnień. Jednym słowem, doskonałe!

Będąc w Salzburgu warto wziąć ten lokal pod uwagę, jeszcze z jednego względu. Lokal jest położony z dala od głównych szlaków turystycznych, dzięki temu panuje tutaj błogi spokój.

Warzelnia o wybiciu 4hl

Warzelnia o wybiciu 4hl

.

DSC07600

.

DSC07602

 


2800 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.