Skocz do zawartości

Czy brewkit trzeba gotować/podgrzewać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Rozumiem że podgrzewanie puszki z brewkita pozwala na zmianę konsystencji jej zawartości na płynniejszą, przez co łatwiej ją wylać do fermentora. A pozostałą ciepłą wodą można wypłukać resztki z puszki.

 

Ale: czy ten "brewkitowy syrop" należy dodatkowo gotować/podgrzewać/mieszać z gorącą wodą? Czy nie można go po prostu wlać do +- 20l wody w temperaturze pokojowej, trochę pomieszać a zaraz potem zadać tam drożdże?

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można zrobić tak jak piszesz. Ja w swoich 8 brewkitach, robiłem tak że podgrzewałem puchę w misce z wrzącą wodą, (otwartą wcześniej) potem, wlewałem ją do wiadra, wypłukiwałem przegotowaną wodą do czystości, rozpuszczałem cukier w gorącej wodzie i do fermentora (wychodziło około 5 litrów). Pozostałą część uzupełniałem wodą z biedry, schłodzoną w lodówce, otrzymywałem tak 20 C temperaturę brzeczki i dodawałem drożdże... Piwa wychodziły jak to na brewkita w miarę dobre... jedyne co w tej metodzie było złe to dodawanie cukru jak w instrukcji coopersa ( pomiędzy cukrem a glukozą przy fermentacji nie ma żadnej różnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z tego co czytam, istnieją no-boil brewkits i boil brewkits, ale ogólnie jeśli mamy nachmielony ekstrakt to zwykle nie zaleca się dłuższego gotowania - nie jest potrzebne do sterylizacji a może negatywnie wpłynąć na smak finalnego produktu...

 

http://www.beerkitreview.com/2013/11/22/boil-brew-kits/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale: czy ten "brewkitowy syrop" należy dodatkowo gotować/podgrzewać/mieszać z gorącą wodą? Czy nie można go po prostu wlać do +- 20l wody w temperaturze pokojowej, trochę pomieszać a zaraz potem zadać tam drożdże?

- nie trzeba nic dodatkowo podgrzewać, gotować itp. przynajmniej przy Coopersach nigdy tego nie robiłem, polecam natomiast i to BARDZO dodać puszkę jakiegoś ekstraktu niechmielonego, niby niewielki dodatek, a piwko znacznie lepsze :) a i uważaj z tym dodawaniem drożdży - sprawdź temp wcześniej cobyś ich nie ugotował przypadkiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam natomiast i to BARDZO dodać puszkę jakiegoś ekstraktu niechmielonego, niby niewielki dodatek, a piwko znacznie lepsze :)

Tzn. zamiast cukru/miksu, jako paliwo dla drożdży?

 

a i uważaj z tym dodawaniem drożdży - sprawdź temp wcześniej cobyś ich nie ugotował przypadkiem :)

Wydaje mi się że ciepło dwóch puszek gorącego syropu zostanie zneutralizowane przez dolanie dużej ilości wody w temperaturze pokojowej do poziomu 20 litrów... ale oczywiście nie omieszkam się upewnić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Rozumiem że podgrzewanie puszki z brewkita pozwala na zmianę konsystencji jej zawartości na płynniejszą, przez co łatwiej ją wylać do fermentora. A pozostałą ciepłą wodą można wypłukać resztki z puszki.

 

Ale: czy ten "brewkitowy syrop" należy dodatkowo gotować/podgrzewać/mieszać z gorącą wodą? Czy nie można go po prostu wlać do +- 20l wody w temperaturze pokojowej, trochę pomieszać a zaraz potem zadać tam drożdże?

 

Dzięki !

 

Wodę użytą do podgrzania puszek spuszczasz do zlewu - zewnętrznie puszka jest nie sterylna. Gotujesz ok. 6 litrów wody i tym wypłukujesz całą zawartość puszek. Następnie uzupełniasz to dodatkową ilością cukru, glukozy, syropem lub ekstraktem, mieszasz do rozpuszczenia i uzyskania jednolitej gęstej masy. następnie uzupełnij kranówką do uzyskania zakładanej ilości. Całość będzie miała temperaturę ok. 25-27 stopni C. Upewnij się, dodaj drożdże i nie zaglądaj przez minimum 10 dni. Będzie OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.