Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Poznań "Piwna Stopa" (Szewska 7)


Rekomendowane odpowiedzi

Kudlate - Psze-Koźlak

 

Piana: Po nalaniu niska ok 1cm utrzymuje się parę minut powoli opadając aż do zera. Zapach: Głównie ciemne owoce, z butelki byłe czuć trochę dunkel weizenowskich zapachów, pod koniec gdy piwo się trochę ogrzało pojawił się lekki jakby kiełbasiany aromat. Smak: Tutaj dominują podobnie jak w zapachu owoce plus trochę karmelu. Goryczka nie duża lekko alkoholowa, choć trzeba przyznać że mimo 7,8% alkohol jest dobrze ukryty. Uwagi: Ogólnie piwo mi smakowało choć brakuje weizenowskich nut w smaku. 

 

Poddębice - American Rye Amber Ale

 

Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, w grubości ok 5mm utrzymała się do końca. Zapach: Chmiele, las iglasty, a po ogrzaniu wyszło trochę słodkich owoców tropikalnych. Smak: Tu rządzi goryczka lekko zalegająca, za którą przebijają się nieśmiało lekkie słodowe posmaki. Uwagi: Dla wielbicieli mocnej goryczy, przy tym ekstrakcie i tylu ibu trudno by inne smaki mogły się przebić na pierwszy plan. Zresztą niedawno uwarzyłem coś podobnego i nie narzekałem, bo od czasu do czasu też lubię dobrego chmielowego kopa. 

 

Orajt Man - American Robust Porter

 

Piana: Tu największy minus piwa. Słaba, bardzo szybko znikająca. Zapach: Przyjemny słodowy, karmel, śliwka. Smak: Słody i paloność plus trochę czekolady, lekkie estry, lekka goryczka Uwagi: Bardzo dobre piwo, choć zabrakło (mimo nazwy) trochę americana w smaku i zapachu.

Edytowane przez metalsrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skotar - Chocolate Milk Stout

post-11941-0-00867700-1427212319_thumb.jpg

Kolor: brunatno-kawowo-brązowy. Piana: szybko zniknęła (ale to nie problem jak dla mnie). Zapach: kakao, słodkie nuty mleczne. Smak: uczucie pełności, słodycz idealnie zbalansowana z delikatną goryczką. Chmielowa pralinka :) Uwagi: Bardzo smaczne piwo, pijalne i przy całej swej słodkiej mleczności nie jest ulepkiem. Idealne piwo dla płci pięknej (mojej żonie bardzo smakowało - prosi o przepis  ;)). Gdybym miał się na siłę przyczepić to chyba tylko do słabego wysycenia, ale jak kto lubi. Chętnie wypilibyśmy jeszcze jedno. :okey:  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vami - Libertarian Homebrewery: Black IPA

post-11941-0-40123800-1427301855_thumb.jpg

Kolor: czarny, nieprzejrzysty. Piana: piękna, drobna, beżowa. Rewelacja! Zapach: owoce spadziowe, delikatnie amerykański, przyjemny. Smak: paloność i mocna goryczka (99IBU!), ale nie jest nieprzyjemna. Nie czuć też alkoholu mimo dosyć wysokiej zawartości - całość zharmonizowana. Uwagi: Piwo idealne na zimne wieczory albo zimowe popołudnia. Mimo swoich konkretnych parametrów pijalne acz nie nazwałbym go sesyjnym, choć to akurat kwestia gustu lub formy w danym dniu  ;) Smaczne! Pytania: czy było chmielone na zimno? W ilu stopniach zaszła infuzja (jeśli infuzyjnie oczywiście), bo zawartość alko przy tym plato świadczy o zacieraniu na wytrawnie

...Vami niepotrzebnie się martwiłeś - piwo jest pijalne a odleżakowanie wpłynęło jak mi sie wydaję pozytywnie (nie piłem świeżego)  :okey: 

 

Edytowane przez Siemirad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no to cieszę się, że jeszcze było pijalne :) Infuzja była w 60 i podgrzanie do 66. Chmielone na zimno Simcoe (ale delikatnie, 40 gramów). Fun fact: piwo fermentowało (!) w temperaturze... 30 stopni (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skotar - Chocolate Milk Stout

attachicon.gifFotorCreated.jpg

Kolor: brunatno-kawowo-brązowy. Piana: szybko zniknęła (ale to nie problem jak dla mnie). Zapach: kakao, słodkie nuty mleczne. Smak: uczucie pełności, słodycz idealnie zbalansowana z delikatną goryczką. Chmielowa pralinka :) Uwagi: Bardzo smaczne piwo, pijalne i przy całej swej słodkiej mleczności nie jest ulepkiem. Idealne piwo dla płci pięknej (mojej żonie bardzo smakowało - prosi o przepis  ;)). Gdybym miał się na siłę przyczepić to chyba tylko do słabego wysycenia, ale jak kto lubi. Chętnie wypilibyśmy jeszcze jedno. :okey:  

Cieszę się że smakowało. Przepis chętnie wyśle jeśli żona jeszcze chce:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Orajt Man - American Robust Porter

 

Piana: Tu największy minus piwa. Słaba, bardzo szybko znikająca. Zapach: Przyjemny słodowy, karmel, śliwka. Smak: Słody i paloność plus trochę czekolady, lekkie estry, lekka goryczka Uwagi: Bardzo dobre piwo, choć zabrakło (mimo nazwy) trochę americana w smaku i zapachu.

Cieszę się, że podeszło. Z pianą zgodzę się nie jest najlepiej, zaś akcent amerykański znikł gdyż przykryły go słody oraz piwo ma już kilka miesięcy. Miał wyjść tradycyjny Robust Porter a, że chmieliłem go Cascade to pozwoliłem dodać sobie słowo American ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie związane z depozytem ale z Poznaniem już tak.

Jakby ktoś nie wiedział to na Wierzbięcicach otworzył się już sklep dla piwowarów. Byłem, widziałem. Póki co mają podstawowy asortyment, wszystkie słody strzegomia (w tym na wagę) i silny zamiar poszerzania asortymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie związane z depozytem ale z Poznaniem już tak.

 

Jakby ktoś nie wiedział to na Wierzbięcicach otworzył się już sklep dla piwowarów. Byłem, widziałem. Póki co mają podstawowy asortyment, wszystkie słody strzegomia (w tym na wagę) i silny zamiar poszerzania asortymentu.

A nie wiesz może czy śrutują na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metalsrem - Niestety tego nie wiem

 

 

Americal blonde Ale – Zagłob

 

Piana: Obfita i wolno znikająca, grubo i średniopęcherzykowa

Barwa: słomkowa, piwo nieprzejrzyste

Aromat: cytrysy, cytrusy i odrobina słodowości

Smak: cytrusy, mocna goryczka, lekko zalegająca ale nie nieprzyjemna w pierwszym odczuciu, z biegiem czasu coraz bardziej męcząca, gdyby nie ona całość dosyć lekka w smaku

Uwagi: duże wysycenie, jak dla mnie za duże i trochę przeszkadzające w odbiorze. Samo piwo ciekawe, ale osobiście preferowałbym wersję z mniejszym nasyceniem i goryczką.

Edytowane przez Hitchhiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Americal blonde Ale – Zagłob
 

 

Właśnie przeszedłeś do historii jako ostatni pijący to piwo :D Ja już o nim dawno zapomniałem, a tu niespodzianka, uchowało się w depozycie.

Warzone w październiku, więc aromat chmielowy pewnie już ubogi, a i wysycenie mogło się przez ten czas zwiększyć. Dzięki za opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skotar - Chocolate Milk Stout

attachicon.gifFotorCreated.jpg

Kolor: brunatno-kawowo-brązowy. Piana: szybko zniknęła (ale to nie problem jak dla mnie). Zapach: kakao, słodkie nuty mleczne. Smak: uczucie pełności, słodycz idealnie zbalansowana z delikatną goryczką. Chmielowa pralinka :) Uwagi: Bardzo smaczne piwo, pijalne i przy całej swej słodkiej mleczności nie jest ulepkiem. Idealne piwo dla płci pięknej (mojej żonie bardzo smakowało - prosi o przepis  ;)). Gdybym miał się na siłę przyczepić to chyba tylko do słabego wysycenia, ale jak kto lubi. Chętnie wypilibyśmy jeszcze jedno. :okey:  

Cieszę się że smakowało. Przepis chętnie wyśle jeśli żona jeszcze chce:-)

 

Pewnie, że chce  :) a mnie interesują szczegóły tegoż "przepisu", czyli użycia wanilii - ilość, minuta, forma  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie sytuacje tutaj grają, skoro pojawiają się takie niejasności.

Ale mam pytanie krótkie i proste: gdzie zanieść piwa w najbliższych dniach (środa/czwartek)?

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depozyt w stopie zostaje, nic nie będzie przenoszone. Powstaje nowy depozyt w Domu Piwa. Gdy skrzynka zostanie przygotowana utworzy się nowy temat i tyle. Póki co nic mi nie wiadomo żeby był już czynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.