Skocz do zawartości

3 warka z brewkitow zabutelkowana. Co dalej?


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

 

odkrywam powoli uroki domowego piwowarstwa. Trzecia warka z brewkitow zrobiona (czekam po zabutelkowaniu jaki bedzie efekt) i zastanawiam sie nad tym co dalej.

 

Chcialbym uwarzyc cos z zacieraniem, pytanie czy macie jakis zestaw surowcow, ktory mozecie polecic na poczatek?

Taki zestaw "na poczatek", czyli taki, ktory nie jest wymagajacy (mala szansa, ze cos sknoce)?

 

Pozdrowienia,

 

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się będziesz słuchał instrukcji to nic nie sknocisz. A jakie piwo na początek? takie jakie lubisz pić/.

Polskie znaki mile widziane Michal. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na prawdę nie ma się co ograniczać - wybierz takie piwo, jakie lubisz pić i zacieraj.

Stopniem trudności się nie przejmuj, i tak wyjdzie Ci smaczne piwo, nawet, jeśli wysłodzisz zbyt nisko, czy temperatura spadnie o kilka stopni.

Wystarczy, że przypilnujesz czystości i dezynfekcji, nie łapiąc żadnej infekcji. Na dbanie o niuanse i smaczki przyjdzie czas później ;)

 

Moją pierwszą warką zacieraną było imperial IPA, bo akurat miałem ochotę. Zabawy trochę było, ale piwo wyszło OK, zniknęło w kilka tygodni.

Koleżanka, którą zaraziłem hobby na pierwszą warkę zacieraną wybrała wita - nieco bluzgów poleciało przy zacieraniu, cały dzień z głowy, ale dała radę i piwo wyszło bardzo dobre.

 

Także jeśli masz wystarczająco duży garnek, ochotę i cały dzień, to śmiało bierz dowolny zestaw surowców ze sklepu, bądź skorzystaj z jednej z receptur z forum na piwo w Twoim ulubionym stylu i kup takie surowce. Nie ma się co bać zacierania! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę historię podobną do mojej, też zaxcierałem po 3 puszkach. Zacierałem "swoje" jedynie inspirowanem Full Aroma Hops'em. Sam komponowałem zasyp z prostego powodu - raz w miesiącu raz na dwa miesiące przejeżdzam obok słodowni w Strzegomiu, wiec odbieram osobiście, oszczedzam wysyłkę za którą mam kolejne 5kg słodu ;) gdyby nie to kupiłbym gotowy zestaw, w końcu komponował je ktoś z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, a wybór jest tak ogromny, że można tydzień siedzieć i przeglądać :)

Ja w chwili obecnej ubolewam nad paroma rzeczami - że nie kupiłem od razu jedngo feremntora więcej, że mam tak mało skrzynek i butelek i przede wszystkim, że piwnicy nie da się rozciągnąć, bo jeszcze wina stoją zeszłoroczne i ciasno jest a kolejne owocobrania powoli się zbliżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś na amerykańskim chmielu, przykryje niedoskonałości, na pewno będziesz zadowolony, np centennial, mosaic, to są bardzo ,,efektowne'' chmiele,

zasyp może być np 3,2 pilzeński 0,8 kg pszeniczny, bądź klasycznie 100% pal ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym zacieraniem było to :

http://browamator.pl/szczegoly.php?BA_Stout_Owsiany_Oatmeal_Stout_13Blg_-_zestaw_surowcow_na_20_litrow_piwa_-_slody_srutowane&przedm=2433876&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F183249%2F1594578&sortuj=kod

jednotemperaturowo, wyszło jak na mój gust dobre, ale to jak lubisz stouty;p

Edytowane przez Patrickll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 1- szą prawdziwą warką jest jak z sexem musisz chłopie na wszystko być gotowy. W ostatniej chwili nie masz tego tego i jeszcze czegoś tam. Ale brekwiciarstwo daje podstawy i to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.