Skocz do zawartości

Reduktor CO2- cała prawda


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Reduktor kupiony i wyskalowany. Działa to dokładnie, jak opisał bnp. Dla mnie na poczętek wystarczy. Pewnym mankamentem jest mały zakres wskazań manometru (2bary to mniej więcej 1/3 całej skali) oraz zgrubna regulacja (duży skok śruby regulacyjnej). W tym ostatnim nie mam jednak porównania z dedykowanym do piwa reduktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na co należy zwrócić szczególną uwagę kupując używany reduktor? Na znanym portalu jest sporo reduktorów typowo piwowarskich (z p roboczym manometru do 6 bar) dobrej cenie, niektóre dość stare - czy mogą stanowić potencjalne zagrożenie, czy w najgorszym przypadku będą tylko nieszczelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

zakupiłem reduktor który podłącza się z lewej strony butli przez to nie za bardzo pasuje do lodówki. czy ktoś przekręcał manometr ciśnienia w butli z rurką przyłączeniową? obie części mają klej na gwincie i za cholerę tego nie mogę ruszyć trzymając w rękach. czy ponowne wkręcenie na teflon będzie wystarczająco szczelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji odświeżenia tematu wziąłem sobie przeczytałem go od początku i w związku z wymianą zdań na stronie pierwszej, z której zrozumiałem wydaje mi się większość, choć pewien nie jestem, chciałbym zwrócić uwagę, że 50PLN różnicy to chyba nie jest duży pieniądz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem reduktor który podłącza się z lewej strony butli przez to nie za bardzo pasuje do lodówki. czy ktoś przekręcał manometr ciśnienia w butli z rurką przyłączeniową? obie części mają klej na gwincie i za cholerę tego nie mogę ruszyć trzymając w rękach. czy ponowne wkręcenie na teflon będzie wystarczająco szczelne?

Butla normalna ma zawsze gwint z lewej, więc z prawej nie podłączysz. W innym przypadku tylko obróć manometr o 180 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czesc wszystkim! Mam problem. Posiadam butle CO2 2kg. Wszystko zostalo podlaczone. Obserwuje wyrazny spadek cisnienia roboczego. Sprawdzilam szczelnosc polaczen metoda babelkowa, wszystko wydaje sie byc ok. Spadek ~1bar/h. Co moze byc tego przyczyna? Dodam, ze jestem zielona w temacie. Bede niezmiernie wdzieczna za pomoc :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim! Mam problem. Posiadam butle CO2 2kg. Wszystko zostalo podlaczone. Obserwuje wyrazny spadek cisnienia roboczego. Sprawdzilam szczelnosc polaczen metoda babelkowa, wszystko wydaje sie byc ok. Spadek ~1bar/h. Co moze byc tego przyczyna? Dodam, ze jestem zielona w temacie. Bede niezmiernie wdzieczna za pomoc :) Pozdrawiam

Ale kiedy spada Ci cisnienie? 

Jak podepniesz do kega i nabijesz okreslonym cisnieniem a nastepnie zakrecisz butle zostawiajac podlaczony keg? 

Jesli tak to wtedy spada cisnienie na manometrze i jest to normalne bo CO2 rozpuszcza sie piwie.

Na tym polega wymuszone gazowanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

ciśnienie robocze czyli na wyjściu do kega?

Tak, cisnienie na wyjsciu do kega.

 

 

 

Ale kiedy spada Ci cisnienie? 

Wszystko jest podlaczone, dziala. Reguluje cisnienie, zeby miec 3 bar na wyjsciu. W ciagu godziny zostalo uzyte moze 2l z kega (ale nic nie bylo ruszane przy butli- wszystko podloczne i gotowe do dzialania). Cisnienie na tym samym manometrze spadlo widocznie ponizej 3 bar. I nadal spada w ciagu kolejnej godziny. Powinno byc ciagle stale, prawda? Musze czekac na ustabilizowanie, czy wyraznie cos spieprzylam?  :D

Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

ciśnienie robocze czyli na wyjściu do kega?

Tak, cisnienie na wyjsciu do kega.

 

 

 

Ale kiedy spada Ci cisnienie? 

Wszystko jest podlaczone, dziala. Reguluje cisnienie, zeby miec 3 bar na wyjsciu. W ciagu godziny zostalo uzyte moze 2l z kega (ale nic nie bylo ruszane przy butli- wszystko podloczne i gotowe do dzialania). Cisnienie na tym samym manometrze spadlo widocznie ponizej 3 bar. I nadal spada w ciagu kolejnej godziny. Powinno byc ciagle stale, prawda? Musze czekac na ustabilizowanie, czy wyraznie cos spieprzylam?  :D

Dzieki za odpowiedz

 

Jeśli butla jest cały czas otwarta a ciśnienie spada to albo manometr jest zepsuty albo butla się kończy. 

Przy otwartej butli ciśnienie cały czas powinno być stałe, nalewasz piwo butla dobija do ustawionego ciśnienia - manometr wskazuje to co ustawiłaś.

Jeśli gaz gdzieś ucieka to butla powinna też cały czas próbować wyrównać ciśnienie mimo stałego ubytku.

Chyba że butla jest zamknięta to wtedy odpowiedź pierwsza jest poprawna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie. Zrobiłem kegerator na petainera i 4 zamrożone pety. Butla z reduktorem ma być na zewnątrz (już zrobiłem dziurę). Reduktor kupowałem używany i dostałem do niego wąż przyłączeniowy. Okazało się, że dzięki niemu rezygnując z 2 petów mogę zmieścić butlę i reduktor w środku tak jak na zdjęciu. Jest to tylko opcja, bo normalnie to chyba nie będzie problemu z trzymaniem butli na zewnątrz. Dodam tylko, że nie używałem jeszcze kegeratora.

1. Czy reduktor może sobie tak wisieć przywiązany poziomo jak na zdjęciu lub nawet ewentualnie do góry ,,nogami"?

2. Czy podłączona butla może pracować w pozycji poziomej? Pytam teoretycznie, bo raczej nie zamierzam jej tak ustawiać, ale kto wie.

3. Wiem, że wąż, którym leci piwo powinien mieć ok 1,5m. Czy wąż idący od reduktora do głowicy też ma jakąś minimalną długość, czy to bez znaczenia?

20171103_140832.jpg

20171103_140815.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Dawno temu kupiłem i używałem w akwarystyce taki reduktor do piwa, ponoć lepszy czy dokładniejszy od tych spawalniczych, no ale coś się stało i chyba puścił zawór bezpieczeństwa i kupiłem inny spawalniczy. Wydaje mi się że w tym starym reduktorze była tu jakaś zawleczka. Chciałbym spróbować naprawić ten reduktor. Czy jest tu ktoś kto się zna na reduktorach i potrafił by mi pomóc to naprawić? Poniżej zdjęcia. Nie wiem czy ta zawleczka z dziurką nie powinna być wkręcona głębiej i zabezpieczona bolcem z tym otworem w obudowie?

421ed34ae45ef2f4med.jpg

a602545068ddb842med.jpg

5425e5fab9d89ea0med.jpg

 

Poniższy filmiku pokazuje skąd ucieka co2. Jak dotknę tej zawleczki to przestaje. Może tylko wystarczy dokręcić śrubę? Kolejna sprawa że na całkowicie wykręconym zaworze reduktora (czyli zamkniętym) jest ciśnienie 4 bar, a przecież powinno być 0. Moge zwiększyć do np. 6 bar ale tylko trzymając palcem tą zawleczke bo puszczając ją schodzi mi do 4 bar. 

 

https://megawrzuta.pl/download/8206cc692d5b2056ae19d95cfd0c4b20.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spuszczeniu gazu z reduktora pokazywał 4bar? Do 6bar bym nie zwiększał, bo zawór ma się otworzyć na chwilę przed przekroczeniem 4bar, na zegarze masz na tym wskazaniu czerwoną kreskę. Jest to w końcu zawór bezpieczeństwa, ma się otwierać pod pewnym ciśnieniem (4bar). Dokręć śrubę regulacyjną i sprawdź jakie jest wtedy ciśnienie i czy zawór puszcza przed osiągnięciem 4bar.

Edytowane przez MistrzSuspensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Chciałbym kupić reduktor jak w pierwszym poście. Jest identyczny. Skoro na zdjęciu widać jak ma się poziom na manometrze do poziomu nagazowania w kegu w barach to może nie będę musiał przepłacać za inny reduktor. Czy ktoś stosował jeszcze taki reduktor? Ustawialiście ciśnienie według tego na zdjęciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, markus383 napisał:

Witam.

Chciałbym kupić reduktor jak w pierwszym poście. Jest identyczny. Skoro na zdjęciu widać jak ma się poziom na manometrze do poziomu nagazowania w kegu w barach to może nie będę musiał przepłacać za inny reduktor. Czy ktoś stosował jeszcze taki reduktor? Ustawialiście ciśnienie według tego na zdjęciach?

No to kup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.11.2018 o 20:17, markus383 napisał:

Witam.

Chciałbym kupić reduktor jak w pierwszym poście. Jest identyczny. Skoro na zdjęciu widać jak ma się poziom na manometrze do poziomu nagazowania w kegu w barach to może nie będę musiał przepłacać za inny reduktor. Czy ktoś stosował jeszcze taki reduktor? Ustawialiście ciśnienie według tego na zdjęciach?

 Kupiłeś, jesteś zadowolony??

Mam butle Co2, corneliusy i lodówkę. Brakuje tylko reduktora i nalewaka. 

Może ktos poleci jakiś inny tani sprawdzony..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Pomału kompletuję sprzęt do kegowania i mam dostęp do reduktorów jak na zdjęciu. Zwykły reduktor spawalniczy z rotametrem i reduktor ciśnienia Festo z manometrem 4 bar. Myślę nad podłączeniem reduktora spawalniczego i ustawieniem przepływu na przykładowo 20l/min do reduktora Festo i sterownie ciśnieniem reduktorem Festo. Waszym zdaniem zda to egzamin ? Zaoszczędziłoby mi to zakupu reduktora, gdyż mogę je mieć praktycznie za darmo.

 

Pozdrawiam

IMG_20190519_190216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.