Jump to content
FurioSan

BrewSession - czyli piwo-gril-warzenie

Recommended Posts

Przecież jak byśmy na dwór wyszli, to po paru piwkach, moglibyśmy z niego spaść :D

edit: Zresztą nawet nie wiem czy tam jest jakiś dwór w okolicy ;)

Edited by kantor

To jeszcze ja bym się chciał dołączyć :) oczywiście jeżeli się da. Mi pasują weekendy, w tygodniu tylko pon, wt i pt, najlepiej jeszcze z wyprzedzeniem :D

Na pierwszy raz pewnie wystarczy.

Fajnie by było dzielić to na dwa trzy fermentory. Do każdego inne drożdże i chmiele na cicha. Przy następnym spotkaniu degustowac;-), porównywać. Może 3 fermentory po 15l?

Nie mam słodów, bo już mi wyszły, a jeszcze nie zamawiałem. Za to mam kilka wiaderek 15L wolnych :)

Mi pasuje. :-) Powinienem mieć jakieś nowe piwka akurat to, będziecie robić za króliki doświadczalne :-P

Myślę że standardowo jakieś kiełbaski, kurczaki, karkówki itp.

Jak działamy? Chyba lepiej żeby każdy w swoim zakresie.

Pomysł fajny ja mogę odzyskać s-33 i us 05 bo akurat na tym leci wit i hamerykańska przenica odpowiednio.

Warzyć można ma mniejsze gary i różnie chmielić taki sam zasyp i przygotować BrewSession Single Hop series :) a tak żeby ktoś kto nie zna jakiegoś chmielu miał żywy przykład do porównania.

Idea single hop jest ok.

Mimo ze mnie na odcinku nr 1 nie będzie to sugeruje amerykańska pszenicę ( są gestwy US 05 i kolsh )

Oraz dry stout ewentualnie IRA.

Wszystko w sam raz na upał.

Mam W34/70 gęstwę , ale wiekowe już. Przy następnym warzeniu spróbuje nastawić starter na nich i zobaczymy czy się będą nadawały do użycia.

Amerykańska pszenica nie wydaję się być złą opcją, dobra na lato, aromatyczna a przy 11Blg może wyjść niedrogo, tak w razie gdyby coś miało nie wypalić.

Padła propozycja uwarzenia Ipa na drożdżach do belgów. Może ktoś będzie robił jakieś zamówienie na dniach? Albo po prostu zamówić same nowe drożdże , podzielić koszta a potem gestwę? Ja jeszcze nie warzyłem w tym stylu a drożdże do belgów na taka aurę się przydadzą chyba?

A ja bym proponował na pierwsze warzenie raczej coś niewymagającego, co trudno zepsuć, no i jako że lato niedługo to najlepiej coś lekkiego i szybko zdatnego do picia.

Belgi to ciężka sprawa i pewnie takie belgian ipa to trzeba by minimum 16-17°Blg zrobić ale jak wolicie to się dostosuję.

Trzeba jakieś drożdże kupić. W alepiwo jest promocja na płynne.

Zamawiamy??

No dajcie spokój :) na alepiwo jest promocja ROCZNYCH drożdży płynnych, dorzucasz 5zł i masz nóweczki np. z twojegobrowaru.

W przypadku płynnych ktoś jeszcze by musiał porządny starter zrobić jak warzymy te 40-45l.

edit:

Ja będę na 90% robił zakupy w twojbrowar w ten weekend, to mógłbym kupić ale powiem szczerze to jestem sceptyczny do płynnych, starterów, odzyskiwania gęstwy, gdzie lato, pełno much i innego syfu w powietrzu, chyba że ktoś ma pewność u siebie sterylności procesu, to ok.

Mnie się podoba początkowy pomysł, czyli jeden zasyp i warzenie np American Wheat, rozdział na fermentory i jeden daje drożdże amerykańskie, drugi angielskie, trzeci weizenowe, czwarty dodaje skórek z cytryny i pomarańczy na cichą + inne ewentualne chmielenie na zimno... itp. i jest kilka różnych piw przy minimalnej ilości roboty :)

Edited by kantor