Skocz do zawartości

BrewSession - czyli piwo-gril-warzenie


FurioSan

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam do zacierania lidlowski garnek izolowany mieszadło na prostownik i sterownik temperatury pamel. Do tego filtrator miedziany. Praktycznie bez obsługowe rozwiązanie tylko prądu potrzebuje mogę to zabrać. Ogranicza pojemność z zasypu nie wiele mam moge zabrać chmiele amerykańskie ale na niewiele się zdadzą. Zadbam więc może bardziej o żarcie na grila i kupię więcej karkówki co by mój wkład nie był zerowy :D. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra - co do tego co kto przynosi

 

ja zabiorę

- 3 kg pszeniczny ciemny Ireks

- 5kg pszeniczny jasny ireks

- 1 kg pszeniczny czarny

To ja wezmę 0,3kg czekoladowego pszenicznego TF, 2kg pszenicznego ciemnego CM i 50g EKG(ewentualnie mogę IUNGE też wziąć).

To Furiosan weź mniej tego ciemnego.

Może ktoś ma paloną niesłodowaną pszenice?

I tak jak ostatnio najlepiej ześrutowane już przynieść.

 

edit:

Djlaska a na jakie wybicie masz tą instalację?

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Furiosan weź mniej tego ciemnego.

 

mówisz o czarnym czy ciemnym ?

Jeśli chodzi o czarny - wezmę go w formie nieześrutowanej - na miejscu zdecydujemy co i jak

jeśli chodzi o ciemny - dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o czarnym czy ciemnym ?

Jeśli chodzi o czarny - wezmę go w formie nieześrutowanej - na miejscu zdecydujemy co i jak

jeśli chodzi o ciemny - dlaczego?

O ciemnym, nie mam sensu żebyś tyle brał, jak ja go też zabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę przed zamówieniem, więc magazyn mam wyczyszczony ze słodów i chmielu. Tym razem nic nie dosypię do gara. No chyba że Chinook na goryczkę.

 

Natomiast przymierzam się do kilku belgów, więc na kolejne spotkanie jakieś płynne przytargam. No i z góry ostrzegam że będę wtedy lobbował za Belgian Black IPA. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie oznaki na niebie i ziemi mówią, że jednak wbiję się na grilla/warzenie. Pytanie zatem, co jest potrzebne?

Jeżeli będzie warzone coś ciemnego, to mogę przynieść ze sobą odrobinę carafa II special. Reszta mojego magazynu raczej nie jest imponująca (jakieś pale ale, monachijski, wiedeński, pszeniczny i jakieś karmele, różne amerykańskie, angielskie i polskie chmiele, ale nic nadzwyczajnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich rejonach padać przestało. ale niebo zachmurzone od lewej do prawej i tylko 15°C. Prognozy pokazują możliwe słabe opady deszczu do 17:00.

Pogodą nie ma się co przejmować.

Będziemy siedzieć pod altaną która jest już zrobiona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.