Skocz do zawartości

BrewSession - czyli piwo-gril-warzenie


FurioSan

Rekomendowane odpowiedzi

ok :)

To:

3,5kg pszenicznego

3,5kg pilzneńskiego

0,8kg żytniego

0,5kg monachijskiego

0,5kg pszenicy

 

Chmielić można jakimiś amerykańcami np

60' - 30g

15' - 30g

1' - 30g

 

Powinno wyjść w zależności od chmielu koło 30IBU, chyba że chmielimy bardziej w stronę Wheat IPA? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy się ten weekend? Można jeszcze HGB zrobić i na więcej fermentorów wyjdzie jak by za mało miejsca w kegu było. Zapasy jakie mam to pale ale, pils, pszenica, żyto, abbey malt, melanoidynowy, carahell i caraaroma, do tego mosaic, chinook, cenntenial, marynka (dużo) coś citry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mi sie impreza w ostatniej chwili wysypie to przyjadę z 5k bruntala 0,5k orkiszu, tomahawk i lubelskiem

 

jesli sie nie pojawie to nie czekajcie - nie dzwoncie - bede pijany

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda zapowiada się dobra :)

To ostatecznie przynieść coś jeszcze oprócz żytniego i monachijskiego, przyszły mi zakupy to mam też pilzneński, pszeniczny i jakieś amerykańskie chmiele?

Po ile tej brzeczki wyjdzie, nie wiem czy brać standardowy fermentor czy 13-litrowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wezmę pilzneński , kega , fermentor zwykły, i ewentualnie jak trzeba będzie citry i amarillo i chinooka mogę wziąć. Myślę ze 45 litrów do podziału na 3 będzie spoko. Ale szczerze to ja wolałbym nie brać bo z ciekawszych drożdży mam tylko brewferm blanche i ewentualnie so4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko dwie 15.

Z czego jedna jest z kranikiem.

Mogę je wziąć.

 

BTW:

Ja będę niestety jechał samochodem, gdyż po imprezie jadę do Rzeszowa.

Będę jechał z Huty, jak by ktoś chciał transport. Ewentualnie mogę zabrać kogoś z pętli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolega russo ma US05 , PrzemO i Takijiro S04 , ja ewentualnie mam S04 ( ale jeszcze siedzą w fermentorze ) i saszetkę brewferm blanche ( myślę że eksperyment może być ciekawy na tych drożdżach ) .

 

Teraz tak , po pomierzeniu tego kega okazuje się że 45 litrów wchodzi do kega i zostaje do rantu jakiś 1 cm. Trochę słabo. Myślę że najrozsądniej będzie zacząć gotowanie od 40 litrów i dolewać w międzyczasie te 10 litrów żeby finalnie uzyskać 45.

 

Chmiele ogarnia PrzemO. Ja biorę pilzneński i skleikowaną już pszenicę niesłodowaną.

 

Takijiro , z chmieli które wymieniłeś że potrzebujesz nie mam ani jednego . Ewentualnie mogę wziąć dla Ciebie Chinook , Citra , Amarillo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź gęstwę, ja wezmę suche S-33 i Mangrove Jack M03, jakby były przydatne ale coś raczej niezbyt stylowy ten AW będzie :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, biorę ześrutowany pszenny i gęstwę S-04.

 

Mam jeszcze T-58 z datą do 2011 ale ostatnio używałem S-33 z tego samego kresu i było ok. Tylko, że wtedy to już w ogóle nie byłby Amerykanin.

 

Pepek byłbym Ci wielce zobowiązany gdybyś wyczarował powiedzmy po 30g z każdego. Myślę, że się jakoś dogadamy w kwestii rozliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.