Skocz do zawartości

BrewSession - czyli piwo-gril-warzenie


FurioSan

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież jak byśmy na dwór wyszli, to po paru piwkach, moglibyśmy z niego spaść :D

 

edit: Zresztą nawet nie wiem czy tam jest jakiś dwór w okolicy ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja bym się chciał dołączyć :) oczywiście jeżeli się da. Mi pasują weekendy, w tygodniu tylko pon, wt i pt, najlepiej jeszcze z wyprzedzeniem :D

 

Na pierwszy raz pewnie wystarczy.

Fajnie by było dzielić to na dwa trzy fermentory. Do każdego inne drożdże i chmiele na cicha. Przy następnym spotkaniu degustowac;-), porównywać. Może 3 fermentory po 15l?

 

Nie mam słodów, bo już mi wyszły, a jeszcze nie zamawiałem. Za to mam kilka wiaderek 15L wolnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny ja mogę odzyskać s-33 i us 05 bo akurat na tym leci wit i hamerykańska przenica odpowiednio.

Warzyć można ma mniejsze gary i różnie chmielić taki sam zasyp i przygotować BrewSession Single Hop series :) a tak żeby ktoś kto nie zna jakiegoś chmielu miał żywy przykład do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea single hop jest ok.

 

Mimo ze mnie na odcinku nr 1 nie będzie to sugeruje amerykańska pszenicę ( są gestwy US 05 i kolsh )

Oraz dry stout ewentualnie IRA.

 

Wszystko w sam raz na upał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańska pszenica nie wydaję się być złą opcją, dobra na lato, aromatyczna a przy 11Blg może wyjść niedrogo, tak w razie gdyby coś miało nie wypalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła propozycja uwarzenia Ipa na drożdżach do belgów. Może ktoś będzie robił jakieś zamówienie na dniach? Albo po prostu zamówić same nowe drożdże , podzielić koszta a potem gestwę? Ja jeszcze nie warzyłem w tym stylu a drożdże do belgów na taka aurę się przydadzą chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym proponował na pierwsze warzenie raczej coś niewymagającego, co trudno zepsuć, no i jako że lato niedługo to najlepiej coś lekkiego i szybko zdatnego do picia.

Belgi to ciężka sprawa i pewnie takie belgian ipa to trzeba by minimum 16-17°Blg zrobić ale jak wolicie to się dostosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jakieś drożdże kupić. W alepiwo jest promocja na płynne.

 

Zamawiamy??

No dajcie spokój :) na alepiwo jest promocja ROCZNYCH drożdży płynnych, dorzucasz 5zł i masz nóweczki np. z twojegobrowaru.

W przypadku płynnych ktoś jeszcze by musiał porządny starter zrobić jak warzymy te 40-45l.

 

edit:

Ja będę na 90% robił zakupy w twojbrowar w ten weekend, to mógłbym kupić ale powiem szczerze to jestem sceptyczny do płynnych, starterów, odzyskiwania gęstwy, gdzie lato, pełno much i innego syfu w powietrzu, chyba że ktoś ma pewność u siebie sterylności procesu, to ok.

Mnie się podoba początkowy pomysł, czyli jeden zasyp i warzenie np American Wheat, rozdział na fermentory i jeden daje drożdże amerykańskie, drugi angielskie, trzeci weizenowe, czwarty dodaje skórek z cytryny i pomarańczy na cichą + inne ewentualne chmielenie na zimno... itp. i jest kilka różnych piw przy minimalnej ilości roboty :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.