Skocz do zawartości

BrewSession - czyli piwo-gril-warzenie


FurioSan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

w czasie odbierania kapsli w ramach akcji "kapsel po raz czwarty' wpadł mi i Przem0 pomysł na brew-session w Hameryckim stylu.

 

czyli gril-piwo-gadanie-warzenie a później w miarę możliwości podział warek na dwa fermentory i 'rozdane' pośród zebranych i każdy postępuje dalej wedle własnego uznania ( porównanie efektów i różnic na kolejnym spotkaniu )

 

Najważniejsze to zacząć więc Przem0 zaoferował miejsce - brakuje tylko ustalenia uczestników/terminu/sprzętu/receptur.

 

dlatego wstępne pytanie - kto się na takie coś pisze ?

optymalnie by było gdyby można było robić warki po 40-60+ litrów - czy ktoś takim kotłem dysponuje ?

 

jeśli zbierze się 3-4+ ludzi to zaczniemy pracować nad następnymi ustaleniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 40 - 45 spokojnie możemy objechać na tym sprzęcie. Dobrze że masz tą kadź filtracyjną bo u mnie z tym słabo jak wiesz. Ja mogę zaoferować słody , karmelowe i palone bo nie przerobie ich w tym sezonie , a ześrutowane są. Ja najbliższy wolny weekend mam dopiero 7 - 9 czerwca. Chyba że w tygodniu też Wam by pasowało. Moje wolne dni w maju najbliżej to 28 , 29 , 30 ( środa czwartek piątek ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zatrzeć ( na lenia ) i przefiltrować mogę spokojnie 13 kg słodu ( lodówka 49 litrów )

mam plan że zrobię overnight i filtracje zrobię na miejscu - w czasie gotowania będzie można co innego zacierać.

 

Co do dni w tygodniu to z odpowiednim wyprzedzeniem jest u mnie to do zrobienia ale preferuje weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za tym stylem ale może być ;)

Wstępnie mi pasuje, wolałbym sobotę niż niedzielę, chociaż niedziela też może być.

A jakie to dokładnie rejony Krakowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze więcej czasu spędzimy na polu

A co, ziemniaki będziecie kopać? :smilies: Sory za offtop, ale akurat to określenie z gwary krakowskiej jest dla mnie wyjątkowo zabawne.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.