Skocz do zawartości

Problem z klarowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 3-4 warek mam duży problem z klarowaniem piwa a zwłaszcza z moją poprzednią warką Pale Ale 13 blg piwo wygląda jak grzaniec z jajkiem jest po prostu jajeczne w kolorze, smak jest w porządku choć wyraźnie drożdżowy.Piwo przez 20 dni fermentowało w piwnicy 16,5-17 st (drożdże us-05). Nie stosuje fermentacji cichej tylko przedłużam burzliwą do takich lekkich piw, jednak tutaj piwo fermentowało długo, piana nie opadła ( wyznacznikiem końca fermentacjo było jedynie nie spadające blg). Mijają już 2 tyg od zabutelkowania a piwo nadal jest jajeczne ;/. Moje wcześniejsze warki fermentowałem w temp 20 st i nic takiego się nie działo piwko szybko fermentowało i się klarowało.

 

Macie jakieś rady uwagi ? :)

Słody były świeże choć śrutowane w sklepie, zacieram tymi samymi metodami. Podejrzewam że sprzedali mi stare słody lub jakaś dziwna infekcja się wdała która utrudnia klarowanie a może niska temp przy fermentacji mogła tak wpłynąć. Ostatnio coś "Kopyr" wspominał o zmętnieniu białkowym w piwie, tylko jaka byłaby tego przyczyna ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuje fermentacji cichej tylko przedłużam burzliwą do takich lekkich piw

Wykonaj powtórkę tego samego piwa ale po kilku dniach (czas zależy od rodzaju piwa i blg) fermentacji zlej na cichą na kilka dni zamiast trzymać wszystko razem długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuje fermentacji cichej tylko przedłużam burzliwą do takich lekkich piw

Wykonaj powtórkę tego samego piwa ale po kilku dniach (czas zależy od rodzaju piwa i blg) fermentacji zlej na cichą na kilka dni zamiast trzymać wszystko razem długo.

NIe.

to nie ma znaczenia. Cicha zmienia tylko ilość osadu w butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem zobacz u mnie

http://www.piwo.org/...fu/#entry275612

 

A poniżej zdjęcie pokazujące piwo już przelane z butelki to po lewej jest po klarowaniu żelatyną, to po prawej wyglądało jak błoto kiedy butelkowałem :)

https://www.dropbox....0512_170935.jpg

 

Też się martwiłem ale widać nie było czym, a u mnie problem był za szybka filtracja, teraz będę musiał ustawiać 500ml na minute zamiast 1000ml.

Edytowane przez alawrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest mętne w niskich jak i w pokojowych temp. alawrak dzięki wielkie myślę że to przyczyna nie dokładnej filtracji bo ostatnio starałem się ten proces przyspieszać i nie ukrywam że czasem brzeczka była dość mętna jadnak po chmieleniu i przelewaniu wydawała się klarowna dlatego tego nie podejrzewałem :).

Edytowane przez Maszat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.